
Przestarzałe przeglądarki w końcu przestaną być zmartwieniem dla wszystkich webdeveloperów. Oceniono, że zaledwie niewielki odsetek internautów nadal używa muzealnych platform, dlatego też Google zamierza wprowadzić od 1 sierpnia 2011 dosyć znaczące zmiany. Już wkrótce aplikacje webowe będą działały tylko na aktualnych wersjach przeglądarek lub na wersjach starszych o numer. Ta decyzja ma na celu rozwój i wyjście poza standardowe oprogramowanie. Dla przykładu, użytkownicy będą mogli sprawdzić swoją pocztę w Internet Explorer7 ale niemożliwym stanie się skorzystanie z większości przydatnych narzędzi.

Portale społecznościowe znajdują dla siebie coraz to nowe zastosowania zmieniając nieodwracalnie oblicze światowej sieci...
Nowa funkcja Google, uruchomiona właśnie w Polsce, to kolejny krok w stronę pełnej personalizacji internetu. Opisujemy pokrótce na czym polega ta unikalna usługa, wykorzystująca media takie jak Facebook, czy Twitter do tworzenia indywidualnych rankingów wyników wyszukiwania.

Użyteczność stron ma wiele definicji, a ich autorzy często kładą w nich nacisk na różne jej aspekty wskazując na fakt, że użyteczność strony www. często wykracza nawet poza Internet. Na organizowanym w Poznańskim Urzędzie Miasta, przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, seminarium „Użyteczna Strona” poświęconym tematyce web-usability w roli słuchaczy nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli.

Boston Consulting Group przygotowała na zlecenie Google pionierski, niezależny raport o wpływie Internetu na Polską gospodarkę oraz na jej wzrost w najbliższych latach.
Raport, który dostępny jest od kilku dni dostarcza wielu cennych danych, których do tej pory brakowało, a bez których trudno podjąć dyskusję na temat rozwoju gospodarki i prawa związanego z Internetem.

Trzy kolejne trendy, mające szanse zaistnieć na polskim rynku reklamy internetowej, są nieodłącznie związane z rozwojem technologii i wykorzystaniem jej w codziennym życiu. Grywalizacja, mobilność i technologie zbliżeniowe zapewniając nam zabawę, rywalizację, a niejednokrotnie możliwość zysku, wnoszą długo oczekiwany powiew świeżości i nowatorskości.

Marketing internetowy przeżywa nieustanny progres. Ciągle ojawiają się nowe, mniej lub bardziej, trafione trendy, związane zarówno z rozwojem technologii, jak również zmianą naszych przyzwyczajeń lub preferencji. Pod koniec 2010 na nasz rodzimy rynek zaczęły wkraczać formy marketingu, które dosyć solidnie zakorzeniły się już w Wielkiej Brytanii czy USA. Na czym polegają? Czy osiągną znaczące pozycje? Pewnie szybko się o tym przekonamy.

9 marca 2011 r. zostało zaprezentowane nowe narzędzie służące do analizy użyteczności aplikacji i stron internetowych wykonanych w technologii Adobe Flash. Jego nadrzędnym zadaniem jest umożliwienie marketerom oraz twórcom witryn reklamowych, gier i aplikacji internetowych obserwację ruchu rzeczywistych użytkowników w realnym czasie i dostęp do zaawansowanych statystyk i mierników kampanii reklamowych, co tym samym pozwala zwiększać efektywność realizowanych projektów.

Gigant z Mountain View niejednokrotnie podkreślał, że chce uczynić sieć szybszą. Z jednej strony została przedstawiona przeglądarka Google Chrome, która jest jedną z najszybszych przeglądarek dostępnych na rynku. Finalnie to do użytkownika mają docierać szybko niezakłócone niczym treści, bez względu na to czy przegląda zasoby Internetu na urządzeniu przenośnym czy komputerze stacjonarnym.

Opublikowany ostatnio raport AdStandard 2011 to kompendium wiedzy na temat polskiego rynku reklamy internetowej, odpowiadające między innymi na pytania dotyczące wartości rynku e-reklamy, trendów na przyszłość oraz sympatii i antypatii odbiorców reklam internetowych. Na 130 stronach możemy zapoznać się z informacjami widzianymi z trzech perspektyw – reklamodawców, wydawców oraz Internautów.

Z badań eyetrackingowch przeprowadzonych przez USER Centric opublikowanych w styczniu 2011r. wynika, że szukający w wyszukiwarce google.pl skupiają największą uwagą na wynikach organicznych. Jeżeli chodzi o boczne elementy - to są one zauważane rzadziej. W lepszej sytuacji są linki sponsorowane, wzrok większości użytkowników się na nie kieruje.

„Internetowa Rewolucja” ogłoszona przeszło rok temu przez Google Polska dotarła do Poznania. Na Politechnice Poznańskiej pracownicy Google i Home.pl spotkali się z przedsiębiorcami, dla których Internet staje się coraz ważniejszym medium dotarcia do nowych klientów. Na evencie nie mogło również zabraknąć silnej reprezentacji naszej firmy.

Internauta dzierżący w dłoni swojego smartfona to najbliższa przyszłość wyszukiwań, Google i kampanii reklamowych targetowanych tylko i wyłącznie na odbiorców mobilnych. Kto nie docenia potencjału rynku zapytań kierowanych ze strony mini przeglądarek z pełną funkcjonalnością, ten traci już teraz. Kto inwestuje w ten kierunek rozwoju reklamy, zbierze plon obfity.