Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Google TV wchodzi do gry
Opublikowano: 21-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Cóż za nowość! Czy słyszeliście już o Google TV? Kilka firm miało ostatnio szansę przetestować ten wynalazek. Czyżby nadchodził koniec tradycyjnej telewizji, która miałaby ustąpić miejsce platformie internetowej? Z tego postu dowiesz się, jak wyglądały testy i na czym w ogóle ma polegać transmisja strumieniowa na łamach należącego do koncernu Google serwisu YouTube.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Android Google coraz wyżej
Opublikowano: 20-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min

Zgadnijcie, jaki system operacyjny cieszy się coraz większą popularnością? Oczywiście, że chodzi o Android od Google! Prognozy są zgodne – do końca 2014 roku Android będzie używany na 30% używanych urządzeń mobilnych. Takim sposobem już niedługo uplasuje się na drugim miejscu, jeżeli chodzi o najczęściej wybierany system. Nie ma się czemu dziwić – Android naprawdę daje radę!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Google Instant
Opublikowano: 09-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Odgadując nasze myśli - tak w trzech słowach można opisać nowe ulepszenie, zaprezentowane przez wyszukiwarkę Google. W niektórych krajach od kilku dni można zauważyć, że wyniki wyszukiwania wyświetlają się użytkownikom już w momencie wpisywania pierwszych liter słów kluczowych - starając się w ten sposób przewidzieć ich zapytanie. Przedstawiamy Google Instant.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Google Goggles
Opublikowano: 03-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min

Gigant z Mountain View nie przestaje zaskakiwać użytkowników wprowadzanymi przez siebie nowościami. Tym razem mamy do czynienia z aplikacją Google Goggles, która umożliwia wyszukiwanie informacji przy pomocy wykonanego telefonem komórkowym zdjęcia. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie przedmiotowi, który nas interesuje. Mamy do czynienia z chwilową ciekawostką, czy ulepszeniem, które na stałe zmieni sposób wyszukiwania informacji?

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Ciekawie na rynku mobilnych wyszukiwarek
Opublikowano: 23-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Zgadnijcie, ile dorosłych Amerykanów posiada własne telefony komórkowe? 83%, z czego 20% stanowią smartfony! To znaczy tylko jedno – szykują się naprawdę wielkie zmiany. Rynek mobilnych wyszukiwarek regularnie zwiększa swoje znaczenie. A do tego krążą plotki, że Apple, jako największa konkurencja Google’a, przymierza się do opublikowana swojej własnej mobilnej wyszukiwarki. Co jeszcze ciekawego w tym temacie? Przeczytajcie sami!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Raport comScore: płeć a Internet
Opublikowano: 23-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

W świadomości każdego z nas krąży mit, jakoby z Internetu korzystali sami mężczyźni. Prawda jest jednak taka, że kobiety równie często przebywają „w sieci”. Zrealizowany niedawno raport przeprowadzony przez comScore pokazał, jaki istnieje podział procentowy ze względu na płeć wśród dzisiejszych użytkowników Internetu. Jesteście ciekawi, jakie są wnioski? Sprawdźcie!

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Gmail.pl na sprzedaż?!
Opublikowano: 20-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Czy domena Gmail.pl dołączy za moment do grona najdroższych domen wszech czasów, w których znajdują się już takie pozycje, jak opony.pl, kino.pl oraz lekarze.pl? To już pewne. Teraz pozostaje tylko obserwować, czy zajmie wśród nich najwyższe miejsce – na ten moment cena za tę domenę jest już sześciocyfrowa. Aukcję, która jeszcze trwa przez kilka godzin, odwiedziło ponad 73 tysiące osób.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Internet ma 19 lat
Opublikowano: 20-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Sto lat, sto lat... chciałoby się rzec. Ale czemu tylko sto? Powstanie Internetu w Polsce dało nam tak wiele możliwości, że mamy nadzieję, że nigdy go nie zabraknie! W końcu to dzięki niemu powstało wiele nowych dziedzin gospodarki. Nie mówiąc już o tym, że możemy kontaktować się z ludźmi znajdujących się niemal na całym świecie. Dlatego powiemy tylko – Internecie, zostań z nami!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Rokowania dla reklamy w social media
Opublikowano: 20-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min

Nikt nie wie jak będzie wyglądała przyszłość, ale możemy spróbować zgadnąć. Na przykład serwis Emarketer.com uważa, że nadchodzący rok będzie absolutnie przełomowy dla reklamy w social media. Broad Street również wskazują na rosnącą popularność reklam m.in. w grach online, które w mediach społecznościowych są wręcz wszechobecne. Na ile te prognozy się sprawdzą? Tego nie wiemy, ale mamy wrażenie, że tych procesów nie da się już zatrzymać.

Autor
Adam Marciniak
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Zobacz, jakim jesteś człowiekiem
Opublikowano: 13-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Czy możemy jeszcze mówić o prywatności w sieci? A może należy szukać pozytywów i traktować Internet jako możliwość do zaprezentowania własnej osoby?  Zdania na ten temat z pewnością są i zawsze będą podzielone. Natomiast warto sprawdzić jakie informacje na nasz temat znajdują się w Internecie - na przykład poprzez serwis 123people.pl. Co może nam zaprezentować ta wyszukiwarka osób?

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Reklama w wyszukiwarce grafiki Google
Opublikowano: 05-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min

Baza grafik wyszukiwarki Google stale rośnie - obecnie znajduje się w niej blisko 10 miliardów zdjęć. Nic więc dziwnego, że jest rozbudowywana o nowe elementy, takie jak katalogowanie grafik, sposób ich wyświetlania czy też bardziej intuicyjne wyszukiwanie. Jednak Google szykuje jeszcze jedną zmianę - możliwość wykorzystania reklamy właśnie w wyszukiwarce obrazów.

Autor
Michał Tomczak
Ocena artykułu
3.00 - (2 głosy)
O żółto-fioletowych miejscach w AdWords
Opublikowano: 02-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Od jakiegoś czasu w wyszukiwarce Google można spotkać wyniki wyszukiwania posiadające odmienne tło, a mianowicie w kolorze jasnofioletowym. Dzieje się tak, ponieważ Google testuje nową kolorystykę, przy pomocy której chce nagrodzić konkretną witrynę za dobrze prowadzoną kampanię AdWords. Do tej pory wyróżnione linki sponsorowane miały tło w odcieniu żółtym.

Autor
Jurek Maciej
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się