Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę
Robal Gooligan atakuje niewinnych użytkowników Google’a
Opublikowano: 08-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:55 min
Chuligańskie zachowanie, odkrytej przez Chec Point Software Technologies nowej kampanii malware, mogło dotknąć nawet miliona kont na urządzeniach posiadających system Android. Doszło głównie do wykradzenia danych z Google’a. Wystarczy pobrać aplikację z niesprawdzonego źródła, by skutecznie zainfekować sprzęt i pozwolić złośliwemu oprogramowaniu na dokonanie spustoszenia w Androidzie.
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy )
Like na TAK, Wrr na NIE
Opublikowano: 06-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Spotkaliście się już z postami na Facebooku zachęcającymi do głosowania za pomocą reakcji? Wzięliście w tym udział? Wielu użytkowników, nawet tych słabo aktywnych w Social Mediach chętnie włącza się w tę formę. Jeden klik to sposób na pobudzenie aktywności użytkownika, niewymagający dużego zaangażowania. Możemy więc przypuszczać, że popularność tego trendu szybko wzrośnie. Kto i jak może skorzystać na głosowaniu za pomocą reakcji?

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.80 - (5 głosów )
Jak wygrać walkę o skupienie w biurowej dżungli
Opublikowano: 05-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:25 min

Każdy pracodawca oczekuje od nas produktywności przez całe osiem godzin, pięć dni w tygodniu. I chętnie chcemy spełnić te oczekiwania. Niestety, tak jak w dżungli, w biurze można dać się łatwo złapać w jedną z pułapek, która może zniweczyć wszystkie nasze plany. Dlatego warto zadbać o właściwe wyposażenie oraz zabezpieczenie, by żaden drapieżnik nie mógł nas „dorwać”.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
1.75 - (28 głosów )
Neural machine translation, czyli jeszcze lepszy Tłumacz Google
Opublikowano: 02-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Neural Machine Translation – to kolejny krok na drodze do jeszcze lepszych, precyzyjniejszych i bardziej naturalnych tłumaczeń wykonywanych przez komputery. Pionierem tej technologii jest oczywiście Google ze swoim Tłumaczem, który od połowy listopada stosuje tę nową metodę przekładu dla 8 par językowych – niestety jeszcze nie dla języka polskiego. Jak to działa?

Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy )
Google Moja Firma testuje w USA chat z klientami
Opublikowano: 01-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:01 min

Google coraz bardziej zbliża do siebie klientów i właścicieli firm. Obecnie w USA prowadzone są testy chata w Google Moja Firma w czasie rzeczywistym. Chat dostępny jest z poziomu Map Google oraz wpisów lokalnych i jest pilotażowym programem, w którym uczestniczy w tej chwili wybrana grupa firm. Główne założenie to możliwość uzyskania przez inicjatorów rozmowy (klientów) szybkiej i konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie.

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy )
Stare zdjęcia w nowej odsłonie dzięki aplikacji Google PhotoScan
Opublikowano: 30-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Jeżeli należysz do osób, którym zależy na tym, aby przywrócić dawny blask rodzinnym fotografiom, to z pewnością spodoba Ci się nowa propozycja od Google. Aplikacja PhotoScan może być prawdziwym przełomem jeżeli chodzi o digitalizację starych fotografii. Przy jej pomocy możemy nie tylko zeskanować i w dowolnym miejscu zapisać nasze stare zdjęcia, ale także zadbać o ich odpowiedni wygląd, unikając np. odkształceń lub usuwając odblaski.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy )
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się