61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
O firmie

Historia firmy

Nasza historia to rozwój od kilkuosobowej firmy rodzinnej do dużej, sprawnej organizacji należącej do międzynarodowej grupy wydawniczo-medialnej Bauer Media Group. A wszystko to dzięki naszym Klientom i zaangażowaniu zespołu.
2022
luty
Sunrise System uzyskuje status Google Partner Premier jako jedna z niewielu agencji w kraju. W Polsce zaledwie 3% agencji, znajdujących się w programie partnerskim Google otrzymało status Premium. Uzyskaliśmy go, ponieważ spełniliśmy szereg restrykcyjnych wymagań i udokumentowaliśmy rzetelnie prowadzone kampanie oraz wysoką jakość naszej pracy na kontach reklamowych Klientów. Ze statusem Partnera Premium wiążą się liczne korzyści, które możemy przekuwać na sukcesy naszych Klientów.
2021
październik
W październiku 2021 roku mieliśmy 18-naste urodziny firmy. Rok 2021 jest dla nas szczególny, na tę symboliczną datę przypadło wiele zmian. W pełnoletność weszliśmy w nowych szatach (przeszliśmy rebranding) i pod sterami Mirona, nowego CEO, ale związanego z Sunrise niemal od samego początku. Z tej okazji przygotowaliśmy film z udziałem osób z naszego zespołu, które dzielą się swoimi wspomnieniami związanymi z firmą oraz własną karierą.
2021
sierpień
powołanie na stanowisko Prezesa Sunrise System Mirona Kłosińskiego, wyłonionego w rekrutacji prowadzonej zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, wieloletniego pracownika firmy. Współpracę zaczął w 2006 roku jeszcze jako student. Od tego czasu wspierał Sunrise swoją kreatywnością, analitycznym i holistycznym podejściem do zagadnień związanych z szeroko rozumianym marketingiem cyfrowym, które rozwijał jako kolejno: Pozycjoner, Menedżer ds. Szkoleń i Rozwoju Technologii, Doradca Zarządu ds. Badań i Rozwoju, Chief Product Officer.
2021
lipiec
Sunrise System uzyskuje jako jedna z niewielu w Polsce firmy status Google CSS Partner. Otrzymaliśmy certyfikat Comparison Shopping Partner po spełnieniu szeregu warunków. Na uzyskanie statusu Google CSS Partner wpłynęło m.in. uzyskanie członkostwa w CSS Education Hub, wdrożenie ponad 100 kampanii z wykorzystaniem autorskiego CSS, uruchomienie sortowania produktów w naszej porównywarce, zdanie egzaminu z obsługi porównywarek internetowych, itp.
2021
lipiec
wprowadzenie na rynek nowego produktu – pozycjonowania wspartego o działania zwiększające konwersję. Rozbudowany model SEO uwzględnia dodatkowe działania, których celem jest zwiększenia i monetyzowanie ruchu na stronie.
2021
lipiec
wdrożenie do sprzedaży nowego produktu - SEO dla e-commerce. W oparciu o wieloletnie doświadczenie we współpracy z licznymi sklepami internetowymi opracowaliśmy ofertę wspierającą promocję sklepów online w sieci.
2021
czerwiec
ogłoszenie zmiany identyfikacji wizualnej marki. Najwidoczniejszym znakiem rebrandingu Sunrise System było wprowadzenie nowego logo zgodnego z trendami oraz odzwierciedlającego wartości marki. Rebranding jest wizualizacją metamorfozy naszej Spółki od start-up’u sprzed 18 lat do prężnego przedsiębiorstwa, należącego do międzynarodowej Grupy. Chcieliśmy to pokazać, nie tracąc przy zmianie tych wartości, które doprowadziły nas do miejsca, w jakim dziś się znajdujemy. Zmiany w identyfikacji lepiej odwzorowują, to jak aktualnie klienci i partnerzy odbierają Sunrise System.
2021
maj
Sunrise System trafia na listę laureatów województwa wielkopolskiego w kategorii „Najlepszy Pracodawca – Firmy średnie i duże” w ramach programu Dobra Firma organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
2021
kwiecień
uruchomienie nowego programu onboardingowego. Umożliwia wdrożenie nowych pracowników zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Uwzględnia również „welcome pack” na powitanie każdej nowej osoby w zespole.
2021
marzec
uzyskanie nowej odznaki i wejście na wyższy poziom partnerstwa na platformie Wix Marketplace.
2021
luty
zakończenie przenosin firmy do nowego biura w budynku biurowca Delta w Poznaniu w prestiżowej lokalizacji w centrum miasta.
2020
grudzień
Sunrise System otrzymuje tytuł Strong Leaders Creator in IT 2020 w projekcie prowadzonym przez Come Creation Group. Wyróżnienie trafiło do firm za najlepsze praktyki i standardy w podejściu do pracowników w branży technologii oraz wsparcie i promowanie kobiet w biznesie.
2020
wrzesień
Trafiliśmy do rankingu TOP 10 przygotowanego przez Senuto. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najlepiej widocznych witryn w kategorii MARKETING według raportu Senuto.
2020
czerwiec
Powrót do biur po tzw. twardym lockdownie wywołanym pandemią. Do pracy w siedzibie i oddziałach powróciła z „home office” część pracowników z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa.
2020
kwiecień
Uruchomienie na czas pandemii specjalnej strony internetowej, zawierającej informacje o działaniu firmy w dobie pandemii i artykuły z poradnikami dla małych i średnich przedsiębiorców. Otworzyliśmy również sklep internetowy, umożliwiający szybki zakup usług, w tym specjalnych, opracowanych z myślą o szczególnych potrzebach biznesu w dobie pandemii.
2020
marzec
Zespół Sunrise System z powodu obostrzeń wywołanych pandemią przechodzi w 100% na home office. Każdy pracownik otrzymał niezbędny sprzęt, zaopatrzony w konieczne programy, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy w warunkach domowych.
2020
luty
Parapetówka w Sunrise System z okazji przeniesienia do nowego biura w biurowcu Delta w prestiżowej lokalizacji w centrum Poznania.
2019
listopad
Sunrise System znalazł się w rankingu najlepszych pracodawców z okolic Poznania. Dane pochodzą z raportu firmy Absolvent Consulting przygotowanego na podstawie badań prowadzonych w trakcie wiosennej edycji targów Absolvent Talent Days 2019.
2019
maj
Magdalena Stranz-Sobalkowska, Dyrektor ds. rozwoju rynku w Sunrise System została wyróżniona przez Come Creations Group w raportcie Strong Women in IT 2019, promującym kobiety na stanowiskach liderskich w branży nowych technologii.
2019
kwiecień
Sunrise System na Największych Targach Pracy i Praktyk, czyli Absolvent Talents Day. Podczas targów można było porozmawiać o pracy i firmie z naszymi rekruterami, jak również wziąć udział w zorganizowanych przez nas bezpłatnych warsztatach „Pierwsze kroki w marketingu internetowym”.
2019
marzec
Bauer Media Group, której częścią jest Sunrise System, ogłosiła zmiany w strategii działania. Grupa weszła do sektora usług marketingowych i sprzedażowych dla małych oraz średnich przedsiębiorstw (SME), a za rozbudowę tego sektora w Grupie odpowiedzialna stała się nasza firma.
2017
grudzień
Wprowadzenie na rynek widgetu „Contact LEADer”, który został zaprojektowany jako wsparcie sprzedaży przez stronę internetową. Stanowi również usprawnienie w kontakcie z Klientami.
2017
lipiec
Sunrise System zdobywa 5 specjalizację z kampanii Google AdWords – specjalizacja video była ostatnią, brakującą w naszym dorobku. Mamy teraz pełen komplet!
2016
listopad
wprowadzenie na rynek rewolucyjnego w branży produktu – SEO Cloud. Innowacyjnych charakter tego projektu wynika z nowatorskiego podejścia do pozycjonowania stron internetowych. Opiera się na odejściu od pozycjonowania witryn na skróconą listę fraz kluczowych, oferuje natomiast promocję całego serwisu na jak największą liczbę słów kluczowych.
2016
czerwiec
Podczas Global Partner Executive2016 Prezes Sunrise System, Paweł Rybak, odebrał wyróżnienie za mobilną wersję naszego firmowego serwisu – najlepszą wśród stron Partnerów.
2016
czerwiec
Google ujednoliciło program dla agencji i obecnie Partnerzy Google podzieleni są na dwie kategorie: Google Partner i Google Partner Premier (Premium). Spółka znalazła się w węższym gronie Partnerów spełniających kryteria Partner Google Premium.
2016
styczeń
Pracownicy Sunrise System znaleźli się w gronie pierwszych specjalistów certyfikowanych przez IAB Polska w programie Digital Marketing Qualification (DIMAQ). Ten system weryfikacji kompetencji digital marketingowych pozwala na uwierzytelnienie umiejętności i wiedzy w zakresie e-marketingu wg jednolitego, uznanego w branży standardu.
2015
czerwiec
Jako Autoryzowany Partner MSP Google Ads agencja Sunrise System zyskała potwierdzenie wysokich standardów prowadzenia kampanii i umiejętności efektywnego wykorzystania mocy i zasięgu Google Ads na rzecz lokalnych przedsiębiorców; dzięki udostępnionym narzędziom i wsparciu specjalistów z zespołu Google zapewniamy jeszcze bardziej konkurencyjne rozwiązania, a co za tym idzie – wspieramy konkurencyjność naszych Klientów.
2013
październik
Certyfikat w Programie Google Partners. Za stosowanie najlepszych praktyk Google w zakresie Google Ads, wdrażanie nowych rozwiązań i utrzymywanie wysokiej efektywności kampanii Spółka została wyróżniona statusem Partnera Google w nowym programie certyfikacyjnym dla partnerów; dla Klientów Spółki to certyfikat jakości i zaufania.
2013
październik
W Warszawie rusza firmowe centrum kompetencyjne, dedykowane strategicznym kontrahentom Spółki; zlokalizowanie w stolicy kolejnego oddziału firmy zwiększa możliwości i komfort obsługi największych polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.
2013
lipiec
Spółka dołącza do Bauer Media Group, koncernu medialnego działającego obecnie w 16 krajach świata.
2012
grudzień
Sunrise System Certyfikowanym Partnerem Google Analytics - to dla Spółki oficjalne potwierdzenie eksperckiego poziomu świadczonych usług; status Certyfikowanego Partnera został przyznany w wyniku długotrwałej i złożonej procedury kwalifikacyjnej. Dołączenie do wąskiego grona Google Analytics Certified Partner jest dla Klientów Sunrise System gwarancją najwyższej jakości realizowanych działań analitycznych i optymalizacyjnych.
2012
październik
Sunrise System włącza do oferty usługę Search Engine Reputation Managment (w skrócie: SERM) - narzędzie aktywnego kształtowania wizerunku osób i firm w organicznych wynikach wyszukiwania, w tym depozycjonowania treści niepożądanych z punktu widzenia Klienta.
2012
sierpień
wprowadzenie na rynek nowego modelu marketingu efektywnościowego opartego na mechanizmach SEO – usługi Performance Marketing Visitors (w skrócie: PMV), rozliczanej za wzrost na stronie Klienta liczby odwiedzin z naturalnych wyników wyszukiwania; PMV pozwala na pozyskanie najbardziej wartościowego ruchu zakupowego, dzięki czemu okazał się dla naszych Klientów ważnym narzędziem wsparcia sprzedaży przez Internet.
2012
kwiecień
1. miejsce w "Wielkim Konkursie Google dla Agencji" w kategorii dużych agencji SEM, tj. takich, które zatrudniają powyżej 10 pracowników zajmujących się kampaniami Google Ads, za obsługę największej liczby nowych kampanii o określonym budżecie.
2012
marzec
Sunrise System Gazelą Biznesu 2011 za 300% wzrost przychodów w latach 2008-2010 - wzrost z 4,8 mln do 14,6 mln na przestrzeni 3 lat, obejmujących trudny czas spowolnienia gospodarki, jest dla nas powodem do dumy; w edycji Gazele Biznesu 2012 i 2013 zostaliśmy wyróżnieni ponownie, za utrzymanie wysokiego tempa wzrostu przychodów w badanych latach, co udało się osiągnąć mimo faktu, że kwota bazowa do oszacowania tempa wzrostu w każdej kolejnej edycji rankingu również wzrasta.
2011
lipiec
Sunrise System jedyną polską firmą w finale European Business Awards The Infosys Business of the Year w kategorii firm o przychodach do 25 mln EUR rocznie.
2011
maj
otwarcie Centrum Performance Marketing w Bydgoszczy, mieszczącego 150 miejsc pracy na 5 kondygnacjach zabytkowej kamienicy, zmodernizowanej do standardu biur klasy A; jednym z głównych zadań CPM jest szerokie wprowadzanie na rynek innowacyjnych usług z zakresu SEO/SEM, łączących doradztwo, analitykę i promocję.
2011
maj
Złota Nagroda w konkursie Google i Ministerstwa Gospodarki "Internetowa Rewolucja" - pierwsze miejsce w branży SEO/SEM za skuteczne aktywizowanie e-biznesu poprzez uruchomienie największej liczby nowych kampanii Google Ads.
2011
marzec
wprowadzenie na rynek zaawansowanego narzędzia programistycznego w postaci analizy SWOT, najpełniejszego z dostępnych w Polsce systemów oceny parametrów strony internetowej; analiza SWOT uatrakcyjnia proces ofertowy i otwiera dyskusję na tematy związane z promocją internetową; zapraszamy do kontaktu, a wykonamy analizę SWOT dla Twojej firmy.
2011
styczeń
Sunrise System po raz pierwszy odbiera tytuł "Diamentu Forbesa" za bardzo wysokie 3. miejsce w swojej kategorii przychodów - pomimo, iż ranking wyraźnie preferuje przedsiębiorstwa produkcyjne, posiadające duże aktywa trwałe, a nie firmy usługowe; "Diament Forbesa" ponownie otrzymujemy w roku 2012 (ze wzrostem wyceny wartości Spółki w okresie 2008 - 2010 aż o 116,28%), 2013 i 2014– pozostając, co wyjątkowe, kolejne lata z rzędu w gronie firm najszybciej zwiększających swoją wartość.
2010
sierpień
wprowadzenie na rynek Performance Marketing - nowej usługi z zakresu marketingu efektywnościowego, wykorzystującej efekt synergii i opartej o atrakcyjny model rozliczeń; Performance Marketing to usługa, która łączy w sobie sprawdzone metody promocji: pozycjonowanie strony w naturalnych wynikach wyszukiwania, linki sponsorowane, SEO PR, reklamę kontekstową oraz przekaz reklamowy w społecznościach internetowych
2010
czerwiec
Godło Firma Przyjazna Klientowi dla jedynej firmy w branży.
2009
październik
Sunrise System zostaje uznana za czwartą w Europie Środkowej najszybciej rozwijającą się spółkę z branży nowych technologii i jednocześnie pierwszą wśród firm specjalizujących się w pozycjonowaniu. Odtąd już co roku znajdujemy się na liście Deloitte Technology Fast 50 Central Europe i odbieramy te prestiżowe tytuły w 2010, 2011, 2012 i 2013 roku.
2009
wrzesień
otwarcie Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego w samym centrum Poznania w biurowcu DELTA mieszczącego 40 nowych miejsc pracy - zapewnienie Spółce stałego wzrostu konkurencyjności usług poprzez stworzenie ośrodka, w którym produkcja łączy się z zespołami odpowiedzialnymi za kreację i prace badawczo-rozwojowe.
2009
czerwiec
wprowadzenie do oferty profesjonalnych usług analitycznych, realizowanych przez certyfikowanych specjalistów Google Analytics na indywidualne zamówienia największych klientów spółki.
2008
czerwiec
członkostwo w organizacjach branżowych SEMPO i IAB - dołączenie do grona podmiotów kształtujących światowe standardy marketingu w wyszukiwarkach.
2008
maj
przeniesienie Centrali spółki do biznesowego centrum Poznania, na XVIIIp. Andersia Tower, co ułatwiło między innymi bezpośrednią komunikację z największymi podmiotami mającymi tutaj swoją siedzibę lub oddział.
2008
marzec
pierwszy numer naszego e-magazynu ReklamaWInternecie.pl, który obecnie dociera do grupy ponad 3600 klientów spółki i innych przedsiębiorców zainteresowanych tematyką marketingu w wyszukiwarkach.
2007
czerwiec
oprogramowanie systemu Pozycjoner 2.0 do raportowania pracy każdego pozycjonera i ustalania strategii pozycjonowania każdej umowy przypisanej do portfela pracownika; system umożliwia zarządzanie jakością produkcji rosnącej liczby klientów i osiąganie pełnopłatnych efektów z realizacji umów.
2006
listopad
wprowadzenie innowacyjnego modelu prefinansowania usługi pozycjonowania - dogodna formy płatności pozwoliła szybko pozyskać zaufanie rynku i już w pierwszym roku od wprowadzenia potroić liczbę obsługiwanych kontraktów B2B. Wprowadzony w 2006 roku model, choć przeszedł wiele modyfikacji jakościowych, obowiązuje do dzisiaj.
2006
maj
firma z małego biura z przedmieść Poznania przeprowadza się do prestiżowego biurowca Winogrady Business Center; atrakcyjna lokalizacja umożliwiła spółce pozyskanie nowych pracowników i organizację profesjonalnych spotkań z klientami we własnej przestrzeni biurowej.
2005
zaprojektowanie, oprogramowanie i wdrożenie Internetowego Panelu Organizacyjnego połączonego z autorskim systemem CRM. Szybko rosnąca liczba klientów wymagała wydajnego sposobu zarządzania pracą. Stało się to możliwe dzięki oparciu organizacji pracy na zadaniach, przydzielanych poszczególnym pracownikom z różnych działów, obsługującym zespołowo coraz większe portfele klientów.
2004
czerwiec
wprowadzenie na rynek nowatorskiej usługi analitycznej - audytu zawierającego badanie parametrów strony www pod kątem jej potencjału promocyjnego w wyszukiwarkach. Audyt stanowił niejako wstęp do nawiązania współpracy w zakresie pozycjonowania. Choć niedrogi, był płatny, i okazał się sporym sukcesem komercyjnym, dzięki któremu spółka pozyskała pierwszych stu klientów na pozycjonowanie.
2004
marzec
Sunrise System prekursorem usługi pozycjonowania serwisów www w Polsce; prowadzimy telefoniczne akcje informacyjno-promocyjne zachęcające do skorzystania z tej nikomu jeszcze nie znanej formy promocji; zawierane są pierwsze umowy - często jest to usługa komplementarna dla tworzonej klientom stron www.
2003
październik
powstanie spółki; pierwsza siedziba firmy mieściła się w przyziemiu domku jednorodzinnego na przedmieściach Poznania; początkowo firma zajmowała się tworzeniem kreatorów stron internetowych dedykowanych dla wybranych branż i grup zawodowych (architekci, lekarze).
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się