Ikona 02:20 min Ikona 08.07.2013

Przewodnik po Yandex, część1. Podstawowe programy i wtyczki.

O wyszukiwarce Yandex i jej pomysłach na Internet w Rosji pisaliśmy już niejednokrotnie. Dzisiaj, dla wszystkich osób, które z różnych względów są zainteresowane „runetem” oraz rozwiązaniami największej wyszukiwarki w tym wirtualnym świecie, przygotowaliśmy krótki opis aplikacji i wtyczek przygotowanych przez Yandex dla swoich użytkowników.

Bez przeglądarki ani rusz! O powstaniu przeglądarki Yandex informowaliśmy już w styczniu. Cechowały ją przede wszystkim prosty design, podniesienie użyteczności dla osób używających cyrylicy oraz dbałość o bezpieczeństwo.

Nie każdy jednak ma ochotę na przesiadkę na zupełnie nową przeglądarkę internetową i właśnie z myślą o tych osobach stworzono rozszerzenie dla najpopularniejszej przeglądarki internetowej – Mozilla Firefox. Elementy Yandexa, bo tak je nazwano, to najprościej mówiąc szybki dostęp do najbardziej popularnych serwisów, jak np. muzyka, pogoda, korki, poczta, tłumaczenia, czy sieci socjalne (nie tylko Facebook, ale także – a może przede wszystkim – rosyjskie vKontakte). A wszystko w przyjaznej, mało inwazyjnej formie ikonek na pasku narzędzi.

Możliwa jest także instalacja tylko jednej części Elementów Yandexa – wizualnych zakładek, które co prawda są dostępne w standardowej wersji przeglądarki Firefox, ale rozszerzenie Yandex daje większe możliwości ich personalizacji.

Wygoda ponad wszystko Punto Switcher to świetny program, którego podstawowym zadaniem jest wykrywanie układu klawiatury i automatyczna zmiana z i na rosyjski. Zasada działania jest bardzo prosta: Punto Switcher wie, że pewien ciąg liter, np. „ghbdtn”, po rosyjsku oznacza „cześć” („привет”) i automatycznie zmienia klawiaturę. Naturalnie zmiana może nastąpić nie tylko automatycznie, ale też z wykorzystaniem dowolnie przypisanego klawisza. Każdy kto choć raz musiał przeskakiwać pomiędzy różnymi układami klawiatury na pewno doceni to rozwiązanie, przy czym w obecnej wersji wspierany jest język angielski, więc Polacy mają do dyspozcyji nieco ograniczony zakres możliwości Punto Switcher.

Swoje pliki zawsze pod ręką Yandex.Disk, czyli nic innego jak nasza własna przestrzeń dyskowa „w chmurze”. Co ważne, dostęp do swoich plików mamy z poziomu komputera, smartfona, czy też innego urządzenia przenośnego. Zapraszamy na wycieczkę po serwisie Yandex.Disk.

Odrobina piękna dla estetów Dla miłośników personalizacji komputera stworzono specjalny program, który pobiera zdjęcia z serwisu Yandex.Fotki i wyświetla je w formie wygaszacza ekranu. Jeśli któreś zdjęcie szczególnie się nam spodoba, można je łatwo ściągnąć na dysk naciskając odpowiedni przycisk. Dla nieco mniej wymagających fanów Yandex przygotował też prostsze wygaszacze ekranu z motywem tej firmy.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze Specjalnie przygotowana, półroczna bezpłatna wersja programu antywirusowego Kaspersky! Niestety, tylko dla użytkowników z Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw…

A po pracy – czas na relaks Mini-gry dla osób ceniących sobie prostą zabawę i dużą grywalność. Prawie 650 stron z grami – każdy znajdzie coś dla siebie!

Tym rozrywkowym akcentem kończymy pierwszą część przewodnika po Yandex. Naturalnie jest to jedynie krótki wstęp do bardzo bogatego świata aplikacji, rozwiązań e-marketingowych i innych przygotowanych przez specjalistów rosyjskiego lidera. Ciąg dalszy nastąpi już wkrótce.

Źródła: Yandex.Programy, Punto Switcher, Elementy Yandexa, Wizualne zakładki, Yandex.Disk, Mini Gry Yandex

Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Linki sponsorowane Ikona 02:30 min 12.07.2013 Jednym z elementów optymalizacji kampanii jest śledzenie realnie wpisywanych do wyszukiwarki fraz kluczowych, gdy w grupach reklam stosujemy dopasowania inne niż ścisłe. Z racji, że obecnie Google pyta się już o właściwie wszystko, to również reklamy mogą być wyświetlane po dość zastanawiających wpisach internautów do wyszukiwarki. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 01:20 min 31.07.2013 Reklama mobilna za swój priorytet uznaje targetowanie - treść przekazu reklamowego powinna docierać jedynie do tych osób, które będą nią zainteresowane. Marketing mobilny jest więc bardziej osobisty, bliższy konkretnemu człowiekowi. Co to zmienia? Przede wszystkim reklama mobilna nie będzie odbierana jako coś niechcianego i natrętnego. Będzie źródłem informacji, dostosowanym do oczekiwań odbiorców. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

Firmowe blogi – silne zaplecze marketingowe Ikona 01:30 min 05.07.2013 Jeżeli jeszcze nie założyłeś firmowego bloga – ten czas właśnie nadszedł! Wstawianie firmowych wpisów jest działaniem na pograniczu marketingu i PR-u. Z pewnością nie przetrwają blogi o charakterze typowo reklamowym i ... zawierającym nieprawdę. Jak na prywatnej stronie, tak i na blogu firmy powinny znajdować się realne wydarzenia z życia firmy i branży. To jak pamiętnik, tylko wyjęty z szuflady i udostępniony klientom. Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.9 / 5. Vote count: 17

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.1 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700