Ikona 3:30 min Ikona Julia Szymańska 04.04.2023

Każdy z nas musiał kiedyś znaleźć drogę w obcym mieście lub przypomnieć sobie, którędy pójść przez okolice, które odwiedza prawie codziennie. W takich przypadkach pomogą Ci internetowe Mapy Google. Czym dokładnie są i jak działają?

Mapy Google to bezpłatna aplikacja na przeglądarkę i telefon, której podstawową funkcją jest pokazywanie lokalizacji użytkowników. To możliwe dzięki nadajnikowi GPS w komórce, który na bieżąco odbiera sygnał z satelity i pokazuje Twoje położenie. W przypadku, gdy korzystasz z komputera , aplikacja pobiera te informacje z przeglądarki, jeśli pozwoliłeś na to w ustawieniach prywatności.

To narzędzie, które umożliwia również nawigację pod dany adres. Wystarczy, że wpiszesz go w okienko, a w kilka sekund wyświetli Ci się nie jedna, a kilka tras, którymi dostaniesz się do wybranego miejsca. Jednym z udogodnień Map Google jest to, że pokazują one czas, który zajmie pokonanie konkretnej drogi oraz dokładną odległość między punktem A i B. Co więcej, wskazują, w jakich miejscach występują korki – to szczególnie przydatne, gdy jedziesz rano do pracy lub podróżujesz w pośpiechu. Jeśli jesteś w dalekiej podróży, dzięki możliwości dostosowywania trasy będziesz mógł ominąć płatne przejazdy, autostrady oraz przeprawy promowe.

Kiedy w trasie potrzebujesz dodatkowej pomocy lub musisz skupić się na drodze, możesz włączyć funkcję komunikatów głosowych, które zaprowadzą Cię do celu. Z Mapami zjawisz się na miejscu punktualnie!

Znajdź drogę na kawę

Dzięki aplikacji wyszukasz najbliższy sklep, kawiarnię czy inną placówkę użytkową. Jest to możliwe dzięki darmowej usłudze Google Moja Firma, która pozwala przedsiębiorcom zakładać wizytówki na Mapach —  umożliwiają identyfikację ich firmy przez potencjalnych klientów. Znajdziesz na nich tak ważne informacje, jak między innymi:

  • adres – ulica i numer lokalu,
  • dane kontaktowe – numer telefonu,
  • strona internetowa – znajdziesz na niej szczegółowe informacje dotyczące oferty,
  • godziny otwarcia – dzięki nim unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, gdy przyjdziesz do zamkniętego sklepu; możesz też dowiedzieć się, czy placówka jest otwarta przez całą dobę,
  • opinie – wrażenia użytkowników z przebywania w danym miejscu. Tworzą zbiorczy rating, na podstawie którego będziesz w stanie ocenić czy warto je odwiedzić.

Jeśli szukasz miejscówki, w której wypijesz dobrą kawę, nie musisz podawać konkretnej nazwy. Wystarczy, że wpiszesz „kawiarnia”, a Mapy Google wskażą Ci kilka z tych, które znajdują się najbliżej Twojej lokalizacji.

microsoftteams-image-29-2

Dobry asystent w podróży

To narzędzie pozwoli Ci nie tylko z łatwością odnaleźć się trasie, ale też ją zaplanować. Możesz podać dzień i godzinę, w której rozpoczniesz wyprawę – wtedy aplikacja określi natężenie ruchu oraz czas spędzony w trasie zgodnie z warunkami drogowymi, jakie panują w podanym przedziale czasowym. Poza tym Mapy Google pozwalają pobrać rozkłady miast, dzielnic czy innych okolic rozmieszczonych po całym świecie – są one zapisywanie w pamięci wewnętrznej telefonu lub na karcie SD. To bardzo dobra opcja wtedy, kiedy nie masz dostępu do sieci lub gdy w danym kraju obowiązują bardzo wysokie opłaty za przesył danych komórkowych.

Rozejrzyj się dokładnie

Na uwagę zasługuje też dostępna w aplikacji funkcja Steet View, która pozwala ujrzeć, jak w rzeczywistości wyglądają wybrane obiekty. Jest to możliwe dzięki zdjęciom, które wykonują specjalne aparaty umieszczone na pojeździe Google przejeżdżającym po okolicach. Czy wiesz, że z pomocą tego narzędzia możesz przenieść się w czasie? Trzeba jedynie wybrać lokalizację, wejść w widok Street View i kliknąć przycisk „Zobacz więcej dat” – jeśli samochód firmy przejechał tam więcej niż jeden raz, znajdziesz w zakładce zdjęcia danego miejsca nawet sprzed dziesięciu lat.

Narzędzie  dobre na każdy dzień

Mapy Google to darmowa aplikacja bardzo przydatna w codziennym życiu – pozwala bez problemu dotrzeć w wybrane miejsce czy znaleźć placówkę, której potrzebujesz. Co więcej, pomaga dobrać optymalną trasę przejazdu, ściągnąć dane oraz zaplanować wyprawę. To doskonała alternatywa dla  egzemplarzy papierowych!

 

Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.8 / 5. Vote count: 12

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak założyć wizytówkę w Profilu Firmy w Google? Ikona 5:00 min 17.02.2023 Chcesz, żeby Twoja firma była widoczna na Mapach Google? Nie wiesz, jak to zrobić? Wejdź w nasz artykuł i dowiedz się, jak założyć wizytówkę w Profilu Firmy! Przekonaj się, co dzięki temu zyskasz. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak samemu pozycjonować stronę lokalnie w Google? Poradnik Ikona 4:10 min 27.01.2023 Świadczysz usługi stacjonarnie lub z dojazdem na wybranym obszarze? W takim przypadku sprawdzi się pozycjonowanie lokalne, tj. skierowane do odbiorców z konkretnego regionu. Pisząc jeszcze prościej, są to działania online, dzięki którym informacje o Twojej firmie dotrą do Twoich bliższych i dalszych sąsiadów, a więc grupy docelowej Twojego biznesu. Od czego zacząć? W artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Zadbaj o dobre opinie w Google Maps! Ikona 09:25 min 26.09.2022 Proces zbierania opinii w Google Maps nie musi być trudny, o ile zostanie dobrze przemyślany i oparty o solidne podstawy. Warto zacząć od tego, że większość użytkowników  o wiele chętniej dzieli się w sieci negatywnymi opiniami. Nawet jeśli są zadowoleni z usługi, mamy dużo mniejsze szansę na to, że podzielą się tym z innymi. Właśnie dlatego, należy pomóc klientom i zachęcić ich do informowania w sieci o efektach współpracy. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie w artykule! Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.9 / 5. Vote count: 17

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.1 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700