Ikona 5:00 min Ikona Natalia 17.02.2023

Rozwój technologii ułatwił nam znacząco pozyskiwanie różnych informacji. Dzięki temu bez problemu znajdziesz m.in. najbliższą restaurację w danym mieście, kosmetyczkę czy też mechanika. Aby jednak mogło do tego dojść, potrzebujesz wizytówki, która będzie się wyświetlała w Mapach Google. Czym ona dokładnie jest? Jak ona wygląda? Jak ją założyć? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Wizytówka w Profilu Firmy w Google – czym jest?

Jest to nic innego, jak zbiór najważniejszych informacji o Twojej firmie umieszczonych na Mapach Google. Nazwa przedsiębiorstwa, adres fizyczny, numer telefonu, a także profil działalności to podstawowe dane, które zawsze muszą być aktualne. Dokładnie takie same informacje z pewnością umieszczasz na wydrukowanej wizytówce, którą przekazujesz swoim klientom czy kontrahentom. Jednak w tradycyjny sposób nie możesz dotrzeć do wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób. Internetowa wersja pozwoli Ci nawiązać kontakty z firmami czy też osobami prywatnymi z różnych części Polski, Europy, a nawet i świata.

Czy trzeba płacić za wizytówkę w Profilu Firmy w Google?

To, co jest najlepsze to fakt, że wizytówka w Profilu Firmy w Google jest całkowicie bezpłatna. Chodzi tutaj zarówno o samo jej założenie, jak i prowadzenie. To niezwykle istotna informacja, ponieważ wiele firm wykorzystuje niewiedzę wielu osób i oferuje utworzenie i optymalizację wizytówki, pobierając za to opłaty. To zwykłe oszustwo, na które nie możesz dać się nabrać!

Przy prowadzeniu profilu w Profilu Firmy w Google możesz spotkać się z dwoma płatnymi propozycjami usług, które jednak nie są wymagane do posiadania czy też optymalizacji wizytówki. Chodzi tutaj o reklamę na platformie Google Ads, a także o wynajęcie fotografa, który może stworzyć wirtualny spacer w widoku Street View.

Wizytówka w Profilu Firmy w Google – jak ją założyć?

Przede wszystkim zacznij od tego, aby zarejestrować swój adres z domeną firmy, jako adresem Google. Co to dokładnie oznacza? Nie musisz wcale zakładać nowego Gmaila, aby móc korzystać z różnych usług takich jak Youtube czy właśnie wizytówka. Wystarczy, że wejdziesz w ten link, aby utworzyć konto Google na podstawie maila z inną domeną, np. biuro@halinexpol.pl.

Oczywiście możesz również założyć całkowicie nowe konto Google. Pamiętaj jednak, aby nie było ono również Twoim prywatnym. W momencie, kiedy będziesz musiał przekazać dostęp do wizytówki pracownikom czy też firmie zewnętrznej, pojawi się spory problem.

1. Wprowadź nazwę firmy
Po wejściu do panelu Profil Firmy w Google będziesz proszony o wprowadzenie nazwy firmy. Nawet, jeśli nigdy nie zakładałeś wizytówki, to może się okazać, że Google samodzielnie ją stworzył i pojawi się ona w podpowiedziach.

microsoftteams-image-22

Jeśli jednak nie ma żadnej podpowiedzi, wtedy wystarczy, że wpiszesz nazwę Twojej firmy. Pamiętaj, aby w tym etapie znalazła się nazwa, którą wykorzystujesz na co dzień, tzn. Halinexpol, a nie Halinexpol sp. z o.o. Nie ma konieczności wpisywania pełnej prawnej nazwy, ponieważ ma to być użyteczne dla Twoich potencjalnych klientów.

 

microsoftteams-image-20-2

2. Wybierz rodzaj swojej działalności
W tym kroku musisz wybrać, czy Twoja firma prowadzi swoją działalność online, stacjonarnie czy też pracownicy dojeżdżają do klientów. Oczywiście Google rozumie, że możesz jednocześnie spełniać trzy rodzaje działalności naraz. Dlatego możesz wybrać wszystkie opcje!

microsoftteams-image-24

3. Wprowadź adres witryny internetowej
Nie jest to obowiązkowy element w przypadku działalności stacjonarnej czy usługowej. Dlatego, jeśli nie masz własnej strony, nic straconego! Istnieje możliwość pominięcia tego kroku.

microsoftteams-image-25

4. Kategoria działalności
To jedna z najważniejszych informacji definiująca Twoją działalność. Pamiętaj jednak, że Google nie daje tutaj dowolności. Kategorię możesz wybrać z zamkniętej puli branż. Nie zawsze uda się znaleźć akurat Twoją. Dlatego możesz znaleźć bardziej ogólne określenie.

microsoftteams-image-27

5. Podaj adres fizyczny firmy
Pamiętaj, aby podać jak najbardziej dokładny adres wraz z numerem mieszkania, oznaczeniem klatki, czy nazwą pasażu lub galerii. Dzięki temu będziesz miał pewność, że klienci do Ciebie trafią.

microsoftteams-image-20-3

6. Wprowadź numer telefonu
To jedna z najważniejszych informacji obok nazwy i adresu fizycznego, dlatego koniecznie podaj aktualny i poprawny numer dla potencjalnych klientów.

microsoftteams-image-23

7. Zweryfikuj wizytówkę jedną z metod
Po przejściu powyższych kroków Google będzie chciało zweryfikować wizytówkę. Może to odbyć się za pomocą:

  • rozmowy telefonicznej,
  • wiadomości SMS,
  • e-mailu,
  • kartki pocztowej,
  • rozmowy wideo na żywo,
  • nagranego filmu.

Ostatnią możliwością jest także weryfikacja błyskawiczna. Nie wymaga ona wpisywania żadnego kodu w profilu Google Moja Firma czy wstawiania wideo. To Google narzuca, w jaki sposób dojdzie do weryfikacji.

Zacznij działać z wizytówką w Profilu Firmy w Google!

To, o czym musisz bezwzględnie pamiętać, to fakt, aby wszystkie informacje, które podasz w wizytówce, znajdowały się na Twojej stronie internetowej. Mogą się one pojawić w stopce, w nagłówku, w regulaminie czy zakładce Kontakt. Dzięki temu algorytmy będą mogły pobierać informacje zarówno z witryny, jak i z wizytówki na Mapach Google. Pozwoli to na ich powiązanie, co może pozytywnie wpłynąć na samo pozycjonowanie lokalne i globalne Twojej strony. Pokaż swoją firmę już dziś na Mapach Google i zdobywaj kolejnych nowych klientów!

Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.8 / 5. Vote count: 12

No votes so far! Be the first to rate this post.

Mapy Google – narzędzie przydatne na co dzień Ikona 3:30 min 04.04.2023 Chcesz się odnaleźć w nowym mieście, obrać najszybszą możliwą trasę lub trafić do kawiarni, której wcześniej nie odwiedzałeś? Google ma dla Ciebie rozwiązanie w postaci aplikacji Mapy Google, dzięki której bez problemu dotrzesz w wybrane miejsce. Ma wiele przydatnych funkcji – jeśli chcesz je poznać, przeczytaj poniższy artykuł! Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.5 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak samemu pozycjonować stronę lokalnie w Google? Poradnik Ikona 4:10 min 27.01.2023 Świadczysz usługi stacjonarnie lub z dojazdem na wybranym obszarze? W takim przypadku sprawdzi się pozycjonowanie lokalne, tj. skierowane do odbiorców z konkretnego regionu. Pisząc jeszcze prościej, są to działania online, dzięki którym informacje o Twojej firmie dotrą do Twoich bliższych i dalszych sąsiadów, a więc grupy docelowej Twojego biznesu. Od czego zacząć? W artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Zadbaj o dobre opinie w Google Maps! Ikona 09:25 min 26.09.2022 Proces zbierania opinii w Google Maps nie musi być trudny, o ile zostanie dobrze przemyślany i oparty o solidne podstawy. Warto zacząć od tego, że większość użytkowników  o wiele chętniej dzieli się w sieci negatywnymi opiniami. Nawet jeśli są zadowoleni z usługi, mamy dużo mniejsze szansę na to, że podzielą się tym z innymi. Właśnie dlatego, należy pomóc klientom i zachęcić ich do informowania w sieci o efektach współpracy. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie w artykule! Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 16

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700