Ikona 04:10 min Ikona 07.06.2022

Kampanie społeczne – ku przestrodze przed wakacjami

Wakacje coraz bliżej!  Nic więc dziwnego, że każdy z nas ma ochotę na to, aby chociaż na chwilę zerwać z rutyną. Praca i codzienne obowiązki sprawiają, że jesteśmy w nieustannym biegu i ciężko jest się zrelaksować. Jednak, gdy temperatury za oknem rosną, a kalendarz sygnalizuje, że na horyzoncie pojawia się urlop – dajemy się porwać letniemu szaleństwu. Nie ma w tym oczywiście nic złego, o ile wszystko robimy w granicach rozsądku.

 

Postaw na bezpieczne wakacje

Statystyki pokazują, że rok temu (2021 r.), w czasie wakacji na drogach doszło do ponad pięciu tysięcy wypadków, w których zginęło 479 osób. Ich przyczyną było najczęściej niedostosowanie się do warunków panujących na drodze, przekroczenie prędkości, a także prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Osoby prowadzące pojazdy często myślą, że wypadki ich nie dotyczą, że panują nad kierownicą. O tym, że te przekonania są błędne, a nieprzestrzeganie przepisów może skończyć się tragicznie, co roku przypominają nam kapanie społeczne.

Zgodnie z definicją kampanią/reklamą społeczną nazywamy szereg zadań, które kierowane są do konkretnej grupy osób. Działania te są zaplanowane i realizowane w konkretnym czasie. Ich celem jest zwrócenie uwagi na dany problem społeczny, zwiększenie wiedzy w temacie i doprowadzenie do jego rozwiązania. Dzisiaj skupimy się na kampaniach, których celem jest zniechęcenie do jazdy samochodem po spożyciu alkoholu.

 

Alkohol i kluczyki? Wykluczone

 

Ten spot o chwytliwym tytule powstał w ramach kampanii realizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Mimo, że krąży po sieci już od kilku lat (2015 r.) jego przekaz jest nadal aktualny. Młodzi ludzie w reklamie na kilka sposobów pokazują, co zrobić, żeby pijana osoba nie wsiadła za kierownicę  –  wystarczy zabrać jej kluczyki. W teorii zadanie wydaje się łatwe, jednak w praktyce niestety nie jest to takie proste. W spocie, z pewnością znajdziecie kilka sposobów, które można wykorzystać.

 

 

Przyjaciele czekają

To reklama, która została stworzona w 2014 r., w ramach Dnia Odpowiedzialnego Picia przez firmę Budweiser. Miała ona na celu uświadomienie odbiorcom, ile może zmienić spożywanie alkoholu w rozsądny sposób. W spocie widzimy uroczego szczeniaczka, który dorasta wraz ze swoim właścicielem. Pewnego dnia mężczyzna żegna się ze swoim czworonożnym przyjacielem i wychodzi z kolegami na piwo. Pies czeka całą noc, ale właściciel nie wraca. Czy to będzie historia ze szczęśliwym zakończeniem? I czy możemy wyciągnąć z niej jakieś wnioski? Sprawdźcie sami.

 

10 mniej. Zwolnij

 

Jadąc na weekend za miasto lub na wakacje, nie chcemy tracić czasu. Żeby szybciej dojechać na miejsce, wiele osób nie patrzy na znaki i przekracza dozwoloną prędkość. Kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z 2014 r. w mocny sposób pokazuje, że 10 km mniej na liczniku może zmienić naprawdę wiele. Spot zaczyna się bardzo niewinnie. Szczęśliwi rodzice z dwójką dzieci wyjeżdżają z domu, droga przebiega bez problemów, nagle z podjazdu wyjeżdża samochód ciężarowy. Czy kierowca zdąży zahamować? Obejrzyjcie koniecznie.

 

Nie ryzykuj – nie warto

Jazda na tak zwanym podwójnym gazie jest bardzo niebezpieczna. Osoba, która prowadzi samochód pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Tworzenie kampanii społecznych ma na celu uświadomienie kierowcom, w jaki sposób alkohol wpływa na organizm i jak spowalnia reakcje. Kampanie społeczne zyskują na popularności szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy to liczba wypadków na drogach gwałtownie wzrasta. Spoty, które wybrałam świetnie pokazują też w jaki sposób osoby postronne mogą reagować na wszelkie próby łamania przepisów drogowych. Takie drobne gesty jak zabranie kluczyków, czy zwrócenie uwagi na zbyt wysoką prędkość, mogą uratować życie. Warto pamiętać, że lepiej się trochę spóźnić, niż w ogóle nie dojechać do celu.

 

Kinga – każdego dnia na nowo odkrywa świat SEO i zagłębia jego tajniki, z doświadczenia wie, ze potrafi on zaskoczyć. Pisanie sprawia, że się rozwija i pobudza swoją kreatywność – rzecz niezbędną w życiu każdego Copywritera! Prywatnie jest kociarą i nie tylko, bo uwielbia wszystkie zwierzaki. Nie umie długo usiedzieć w miejscu, dlatego weekendy lubi spędzać poza domem, no chyba że pogoda nie sprzyja, wtedy zaszywa się pod kocem z książką i ciepłą herbatą.

Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak pokonać mental block? Ikona 05:50 min 20.06.2022 Oślepiająca biel pustej strony w edytorze tekstowym, rosnąca frustracja spowodowana poczuciem zmarnowanego czasu oraz dziesiątki drobnych bodźców, które nieustannie zabiegają o Twoją uwagę. Każdy twórca contentu zna uczucie, kiedy to pomysły po prostu przestają napływać do głowy, a jakakolwiek złożona myśl sprawia niemal fizyczny ból. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego mental block wcale nie jest niczym niezwykłym. Poznasz również mechanizmy i przyczyny stojące u podstaw blokady twórczej, a także stosunkowo proste metody radzenia sobie z nią. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak przygotować się do urlopu? Ikona 6:40 min 15.07.2022 Pamiętaj, że wypoczynek to czas ładowania baterii i jest nierozerwalnym elementem świadomego i uważnego rozwoju kariery (i nie tylko). Każdy z nas chce wykonywać swoją pracę jak najlepiej tak, aby zostać docenionym. Jednak tkwiąc w tym samym miejscu bez przerwy, nie pozwalasz sobie na aktualizacje systemu. To tak, jak z telefonem. Jeśli w tle działa kilkanaście aplikacji naraz, a Ty w ferworze pracy odwlekasz aktualizacje, to prędzej czy później Twój system stopniowo zacznie się zawieszać a ostatecznie przestanie sprawnie funkcjonować. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Z bukietem na Dzień Mamy! Czyli słów kilka o kwitnącym biznesie w sieci Ikona 05:25 min 25.05.2022 Maj to miesiąc, w którym kwitną bzy, tulipany, szafirki, stokrotki, bratki, narcyzy, hiacynty... To także miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Mamy. Nic więc dziwnego, że właśnie o tej porze roku branża florystyczna przeżywa prawdziwy rozkwit, a konkurencja rośnie jak na drożdżach. Jak pozyskać i utrzymać klienta? Polecamy zainwestować w pozycjonowanie. Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 16

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700