Ikona 04:25 min Ikona 15.11.2018

Bez względu na to, jakiego bloga twórcą jesteś – prywatnego czy firmowego – z pewnością nie raz spotkałeś się z problemem kiepskiego odzewu ze strony odbiorców. Ale przecież wszystko na pierwszy rzut oka jest w jak najlepszym porządku. Zadbałeś o to, aby treści były unikatowe, eksperckie i ciekawe. Przygotowałeś atrakcyjną szatę graficzną. Udzielasz się na innych stronach, a także utrzymujesz kontakt z czytelnikami swoich postów. Mimo to jednak popularność strony (a raczej jej brak) nie napawa Cię optymizmem? Czas nieco uatrakcyjnić zawartość bloga i zarazem mieć większy wpływ na jego pozycjonowanie. Istotnym jest, aby stale sięgać po dodatkowe rozwiązania, które mają na celu użytkownika sieci:

Zainteresować. Zatrzymać na dłużej. Zachęcić do powrotu.

1. Nie samym blogiem człowiek żyje

 

Oprócz samego bloga istnieją jeszcze inne sposoby na docieranie do odbiorców. Korzystanie z portali społecznościowych to dziś podstawowa forma komunikowania się z innymi za pośrednictwem sieci. Prowadzenie fanpage’a pozwala na: dzielenie się z innymi przygotowanymi treściami, wymianę myśli, zwiększenie zasięgu bloga, śledzenie i wyłapywanie trendów, przynależność do różnych grup oraz prowadzenie inspirujących dyskusji. Facebook, Twitter, Instagram… każdy z nich stanie się mostem prowadzącym do bloga, a zarazem – oczywiście w sposób pośredni – wsparciem dla pozycjonowania strony. Jakie jest Twoje zadanie?
  • Załóż fanpage, na którym będziesz regularnie zamieszczał posty na tematy wszelakie. Możesz zapowiedzieć, że przygotowujesz właśnie tekst na konkretny temat lub zapytać, o czym chcieliby poczytać Twoi odbiorcy.
  • Na fanpage’a wrzuć link do świeżo opublikowanego tekstu na blogu i obserwuj, jak rośnie liczba zainteresowanych. Na bieżąco śledź wymianę zdań pod wpisami i chętnie się w nich udzielaj.

 

2. Treść treści nierówna

 

A co powiesz na to, żeby zamiast kolejnego tekstu przygotować ankietę lub quiz? Czytelnicy uwielbiają urozmaicenia, w których mogą wykazać się własną wiedzą i powiedzieć, co myślą na dany temat. Jednocześnie uzyskujesz coś cenniejszego niż zainteresowanie – dodatkowe informacje. Wyniki ankiety wykorzystasz podczas przygotowywania kolejnego contentu, a zarazem pokażesz, że zdanie innych nie jest Ci obojętne. Chodzi przede wszystkim o to, aby blog nie składał się wyłącznie z artykułów tematycznych – Google lubi różnorodność i lepiej pozycjonuje te strony, które są po prostu ciekawsze dla użytkowników. Warto nieco poeksperymentować z krótką i bezpośrednią formą zwrotu do odbiorcy lub za pomocą infografiki przedstawić swój punkt widzenia. Wywiad z ekspertem czy polemika z innym blogerem to także sposób na uatrakcyjnienie zawartości strony. Jakie jest Twoje zadanie?
  • Sporządź listę pytań, które Cię nurtują: czego mogą oczekiwać odbiorcy, czym się interesują, jakie inne dziedziny są dla nich zajmujące, o czym chcą poczytać/posłuchać na blogu. Na tej podstawie stwórz ankietę i zachęć do jej wypełnienia.
  • Przygotuj quiz dotyczący Twojej branży lub przeciwnie – związany z jakimś aktualnym wydarzeniem. Nie bądź serio, to ma być zabawa. Zaanonsuj się z nią także na portalu społecznościowym.

content

3. I… AKCJA!

 

Content to nie tylko tekst. To także całe mnóstwo innych źródeł, które pomogą Ci dotrzeć do odbiorcy. Pamiętasz jeszcze o czymś takim, jak podcast? Audycja dźwiękowa to atrakcyjne rozwiązanie dla internautów niepotrafiących rozstać się ze słuchawkami, którzy zamiast czytać wolą słuchać. Mocnym punktem Twojego bloga staną się również materiały filmowe. Video marketing, przemyślany i różnorodny, może wpłynąć większe zainteresowanie ze strony użytkowników sieci. Zalety obu rozwiązań? Dają mnóstwo możliwości na uatrakcyjnienie przekazywanej wiedzy, zaprezentowanie produktu czy wypromowanie się w sieci.

Jakie jest Twoje zadanie?
  • Przygotuj film i opublikuj go na platformie YouTube, a następnie zamieść na blogu oraz portalu społecznościowym. To może być krótka relacja z targów branżowych lub zajawka na temat przygotowywanego wpisu, który pojawi się na łamach bloga za kilka dni.
  • Przygotuj podcast, w którym pochwalisz się rozmową z ekspertem w swojej dziedzinie. Może to być również podsumowanie tygodnia nowinek technicznych lub wymiana uwag z innym blogerem, z którym tworzysz wspólny projekt (przynęta na zainteresowanych zostanie zarzucona).

 

Wychodzi więc na to…

 

…że czeka Cię mnóstwo przyjemnej pracy. Oprócz tekstu musisz przygotować ankietę, wymyślić zabawny quiz, aktywować fanpage, nagrać podcast lub materiał wideo, wdać się w dyskusję z czytelnikami, zainicjować wywiad, nawiązać współpracę z innym blogerem… jak widzisz, możliwości mnożą się na Twoich oczach! Dzięki zaledwie tym trzem podpowiedziom będziesz wiedzieć, w jaki sposób uatrakcyjnić zawartość bloga: zainteresować nim odbiorcę, zatrzymać go na dłużej i zachęcić do rychłego powrotu.
Źródła:  RazorSocial, doświadczenie własne.
Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 03:45 min 12.12.2018 Internet to potężna broń w walce o turystę. Według badań wykonanych w 2012 roku aż 64% osób planujących wakacyjnych wyjazd robiło to przy użyciu portali społecznościowych. Jeśli jesteś właścicielem pensjonatu lub hotelu, zadbaj o kilka aspektów swojego wizerunku w Internecie. Podpowiemy Ci jak prowadzić dialog, który pomaga prężnie działać w mediach społecznościowych. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 04:35 min 22.01.2019 Prawdopodobnie na tak postawione pytanie Asystent Google Wam nie odpowie albo udzieli wymijającej odpowiedzi. Jednak sam fakt, że możecie z nim porozmawiać po polsku to już naprawdę coś! To niewątpliwie duży krok w kierunku zastosowania sztucznej inteligencji w codziennym życiu przy wykorzystaniu rodzimej mowy. Do tej pory był to anglojęzyczny przywilej. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 04:35 min 10.10.2018 Aby zadowolić dzisiejszego klienta, trzeba chcieć - i umieć! - służyć mu pomocą. Można to zrobić jedynie wtedy, gdy dobrze zna się jego potrzeby i sposób myślenia, a ten objawia się bardzo wyraźnie w wyszukiwarkach. Czy dzisiejsi konsumenci naprawdę oczekują czytania w myślach, dlaczego Twoja strona nie powinna być dla nich jak trampolina i jak dobrze służyć im pomocą? Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.9 / 5. Vote count: 17

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.1 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700