Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

10 korzyści z pozycjonowania stron internetowych

Opublikowano: 28-06-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min
W dzisiejszych czasach konieczności posiadania strony internetowej raczej nie trzeba nikomu wyjaśniać. Jednak żeby trafili na nią potencjalni klienci, musi być ona dobrze widoczna w wynikach wyszukiwania. Na naszym blogu pisaliśmy już m.in. o technicznych aspektach pozycjonowania, takich jak aktualizacje algorytmów, o czynnikach wpływających na czas osiągania wyników, a także o pozostałych czynnikach wpływających na rankingowanie. Czas poznać korzyści, jakie przynosi profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych, a jest ich zdecydowanie więcej niż tylko zajęcie miejsca w TOP 10 wyników wyszukiwania.1.    Docierasz wprost do grupy docelowej
Dzięki wyrażeniom kluczowym trafiasz do wyników wyszukiwania wyświetlanych przez osoby bezpośrednio zainteresowane twoją branżą. Pamietaj jednak o tym, że SEO najlepiej działa w połączeniu z innymi formami promocji. Nie zaniedbuj więc pozostałych form reklamy, lecz zintegruj działania.

2.    Zwiększasz sprzedaż
Docierając precyzyjnie do potencjalnych klientów, zwiększasz szansę na sprzedaż produktu lub usługi – patrz punkt 1. Wyższe pozycje to większy ruch na stronie, co także przekłada się na wyniki sprzedażowe.3.    Ograniczasz koszty i integrujesz marketing online
Oczywiście ponosisz koszt usługi w agencji SEO. Jednak SEO pozwoli ci zintegrować działania marketingowe online, co może okazać się dodatkowym ekonomicznym atutem (oszczędność czasu i środków).

4.    Zyskujesz wiarygodność i zaufanie
Google to dziś podstawowe źródło informacji. Posiadając profesjonalnie dopracowaną witrynę, budujesz swoją pozycję eksperta w branży, a także zyskujesz wiarygodność i zaufanie odbiorców.

5.    Efekty są długofalowe
Cały proces pozycjonowania trwa miesiącami i potrzeba czasu, aby wejść do TOP 10. Strony wysokiej jakości, a więc dobrze prowadzone (white hat SEO), pozbawione spamu, przyjazne dla użytkowników, precyzyjnie odpowiadające na zapytanie i spełniające inne rygorystyczne wymogi  Google, mają szansę na uzyskanie długofalowych wyników i utrzymanie w TOP 10.

6.    Wyniki działań SEO są mierzalne
Pozycjonowanie daje ci konkretne informacje o widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Widoczność to pojęcie szersze, niż tylko osiągnięcie pozycji w TOP 10 na wybrane frazy. Widoczność to parametr określający pod iloma słowami kluczowymi serwis jest wyszukiwany w Google. I to właśnie ten cel powinien najbardziej cię interesować: nie tylko TOP 10, lecz jak najlepsza widoczność, czyli aby twoja strona była widoczna na jak największą liczbę zapytań. Dzięki współpracy z agencją SEO zyskasz stałych dostęp do wyników działań w przystępnej formie, czarno na białym.7.    Zwiększysz liczbę obserwujących w social media
Osiągając wyższe pozycje w rankingu wyszukiwania dotrzesz do większej liczby internautów, którzy zapewne będą chcieli obserwować cię w social media. Pozycjonowanie integruje działania marketingowe w sieci, dlatego prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych jest jednym z czynników, który może pomóc ci w osiągnięciu wysokich pozycji. Koło się zamyka.

8.    Zwiększysz bezpieczeństwo strony
SEO = Webmaster. Twoja strona będzie regularnie sprawdzana i kontrolowana, dlatego zyskasz większe szanse na wyłapanie zmian potencjalnie wprowadzanych przez wirusy lub hakerów. Z punktu widzenia pozycjonowania jest to bardzo ważne, bo strona zainfekowana lub będąca ofiarą ataku hakerskiego nie będzie rankingować w Google.

9.    Zwiększysz użyteczność
Prawidłowo prowadzona optymalizacja strony bierze pod uwagę użyteczność. Tak więc zyskujesz szansę, że twój serwis będzie bardziej przyjazny dla użytkowników, co przełoży się dodatkowo na zwiększenie świadomości marki u odbiorców. Twoja marka stanie się rozpoznawalna dzięki temu, że internauci potraktują ją jako godną zaufania i bogatą w wartościowy content.

10.    SEO jako inwestycja marketingowa
Ruch, kontakty i sprzedaż - oto, co możesz zyskać decydując się na profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej. Efekty – choć wymagają cierpliwości – są zasadniczo stabilne i długofalowe. Inwestycja w SEO jest opłacalna, ponieważ masz szansę dotarcia do użytkowników, którzy aktywnie poszukują twoich produktów i usług.Podsumowanie

Na pozycjonowanie strony internetowej składa się wiele czynników i działań, które zmierzają co jednego celu - uzyskania jak najlepszej widoczności witryny w odniesieniu do jak największej liczby zapytań.Mimo że zajęcie pozycji w TOP 10 wymaga czasu, to widoczność witryny może zwiększać się już od samego początku działań - i o tym warto pamiętać.

Wyżej wymieniliśmy tylko niektóre z długiej listy korzyści wynikających z pozycjonowania strony internetowej. Jeśli wciąż nie przekonały cię, że warto, zapamiętaj jeszcze jedną: dzięki SEO wyprzedzisz konkurencję. A ta, jak wiadomo, nigdy nie śpi i najprawdopodobniej dawno już postawiła na działania marketingowe online.

Źródła: Forbes.com, Titangrowth.com, Lyfemarketing.com
Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.80 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się