Ikona 03:10 min Ikona 27.03.2017

Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę Google zapytanie „gdzie jestem” otrzymasz swoją bieżącą lokalizację. Jednocześnie możesz z łatwością podzielić się wskazanym położeniem z poziomu Map Google lub nawet nawigacji. Jeżeli nie wiesz, jak tego dokonać bądź na czym w ogóle polega ta funkcja, zachęcamy do lektury.

 

Znajomość naszego bieżącego położenia przydaje się w wielu sytuacjach, jednak najczęściej zastanawiamy się nad nim, gdy znajdujemy się w obcym mieście. Wiedząc, gdzie jesteśmy możemy przekazać tę informację osobom, z którymi chcemy się spotkać, bądź nawet sprawdzić najbardziej optymalną trasę do miejsca spotkania. Jednocześnie w ten sposób możemy łatwo poznać, jakie obiekty znajdują się wokół nas (restauracje, hotele, zabytki itp.).

 

1. Jak poznać nasze położenie?

Jednak, aby wykonać którekolwiek z tych działań musimy poznać naszą geolokalizację czyli w grę wchodzi pozycjonowanie lokalne. Ale jak ją otrzymać? Wystarczy zadać pytanie „gdzie jestem” wyszukiwarce Google.  Po wpisaniu zapytania otrzymujemy informację o naszym położeniu w czasie rzeczywistym – będzie ono widoczne poprzez okienko z mapą, które wyświetli się nad wynikami wyszukiwania. Korzystasz z urządzenia mobilnego z Androidem? Skorzystaj z pomocy Asystenta, wykorzystując komendę „OK Google, gdzie jestem?”

 

Dodatkowo, zadając pytanie „powiedz mi gdzie jestem” Google zyskujemy na większym poczuciu bezpieczeństwa podczas podróży po obcym państwie. Nie musimy się obawiać, że się całkowicie zgubiliśmy, a brak znajomości lokalnego języka uniemożliwi nam porozumienie się z osobami wokół nas. Jeżeli posiadamy dostęp do internetu łatwo otrzymamy informację o bieżącym położeniu.

 

 

2. Podzielenie się bieżącą lokalizacją – jak to działa?

Komu z nas nie zdarzyło się usłyszeć pytania „O której będziesz?” lub „Gdzie jesteś?” w sytuacji kiedy umówiliśmy się na wyjście do kina, spotkanie na mieście bądź rodzinny obiad. Zamiast niepotrzebnie się tłumaczyć, warto zamiast tego skorzystać zUdostępniania lokalizacji” – przy jej pomocy możemy pokazać konkretnym osobom gdzie się aktualnie znajdujemy, informując tym samym kiedy dotrzemy na miejsce. Jak tego dokonać? Możesz już teraz zlecić nam pozycjonowanie Twojego serwisu.

Wystarczy otworzyć aplikację Map Google i przy pomocy menu wybrać opcję „Udostępnij lokalizację”. Następnie należy wybrać osoby, którym ma się wyświetlać informacja o naszym położeniu oraz określić czas, przez jaki ma być ona dostępna. Wszyscy użytkownicy, którzy są odbiorcami naszej wiadomości, będą mogli sprawdzić, jak zmienia się nasze położenie. Ponadto jeżeli już nie będziemy chcieli udostępniać naszej lokalizacji, w każdej chwili można wyłączyć tę funkcję. Informację o naszym położeniu będziemy mogli przekazać na przykład poprzez wysłanie linka na Facebooku.

 

Opcja informowania o położeniu jest dostępna nie tylko z poziomu samych Map, ale także w ramach korzystania z nawigacji Google. W tym drugim przypadku poza samą lokalizacją możemy także udostępnić trasę i postęp podróży, a dodatkowo osoby śledzące nasze położenie będą widziały również prognozowany czas przybycia na miejsce docelowe.

  

 

3. Podsumowanie

Niezależnie czy samodzielnie zadasz pytanie „Gdzie jestem” Google, czy po prostu od razu podzielisz się lokalizacją w Mapach Google zaoszczędzisz sobie oraz swoim bliskim znaczną ilość trudu. Poniżej krótki filmik, na którym Google przedstawia działanie swojego nowego narzędzia. Zachęcamy też do przeprowadzenia audytu SEO Twojej strony internetowej!

Źródło: YouTube

 

 
Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 04:05 min 29.03.2017 Nuda. Nic się nie dzieje. Null. Na pewno nie w reklamie. Tu ciągle coś wrze, kipi, dymi, a czasem spada jak grom z jasnego nieba – niczym tajna aktualizacja algorytmu Pingwin kilka miesięcy temu. Jednak nie można zaprzeczyć, iż w każdej branży lepsze i gorsze sezony występują. Szczególnie duże wahania widać u firm o asortymencie produktów bądź usług nastawionych na konkretną okazję lub porę roku. Jak mogą się promować? O czym powinny pamiętać? Jak wykorzystać sezon ogórkowy w branży w przygotowaniu do prawdziwych żniw? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 02:20 min 04.04.2017 Oglądanie filmów ze znajomymi już nie musi ograniczać się do wspólnych spotkań przed telewizorem. Google w ramach strefy Area 120 stworzyło aplikację Uptime, która pozwala włączyć jeden film YouTube na różnych urządzeniach mobilnych z iOS i oglądać go z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym. A wszystko bez wychodzenia z domu i spotykania się osobiście. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 03:40 min 07.03.2017 Żaden spośród najbardziej znanych influencerów nie stał się nim z dnia na dzień. Osoby, których profile w mediach społecznościowych śledzą dziś setki tysięcy internautów również kiedyś zaczynały. Jeżeli rozwijasz się w jakiejś dziedzinie hobbystycznie lub profesjonalnie, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie życia bez social mediów, zacznij budować swoją pozycję jako influencera. Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 16

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700