Ikona 03:15 min Ikona 27.09.2017

Copywriterze, poszerzaj swoje horyzonty! – o tym, jak skutecznie rozwijać swoją kreatywność

Niezależnie od tego, czy SEO copywriterem jesteś dopiero kilka tygodni, czy wiele lat, dla każdego z nas przychodzi moment, kiedy brakuje inspiracji do napisania kolejnego tekstu. Zawsze bowiem musimy dbać o to, aby był on nie tylko prawidłowy językowo i merytorycznie, a także ciekawy i zachęcający. Jednocześnie należy pamiętać, aby był on zgodny z wytycznymi optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, co pozwoli na skuteczne pozycjonowanie.

 

Skąd więc czerpać inspiracje, dzięki którym łatwiej będzie nam napisać wysokiej jakości treści na każdy temat? Czerpiąc z doświadczenia wieloletnich copywriterów, warto zapoznać się z ich radami podpowiadającymi, jak regularnie rozwijać swoją kreatywność. Część z nich zapewne znasz, ale być może znajdziesz jakąś poradę, która przyczyni się do poszerzenia Twoich horyzontów?

 

Rozwijanie kreatywności

 

1. Czytaj wiele książek

 

Ktoś kiedyś powiedział, że „czytanie to oddychanie”. Aż tak radykalnie może byśmy tego nie nazywali, jednak trzeba przyznać, że regularne czytanie pomaga w rozwijaniu wielu pozytywnych cech. Nie tylko przyczynia się do zwiększenia umiejętności poprawnego wypowiadania się i pisania (co jest bardzo ważne w pracy SEO copywritera), ale także znacznie poszerza wyobraźnię. Nieważne, czy jest to książka o tematyce kryminalnej, romantycznej czy innej – każda z nich stopniowo zwiększa Twoją kreatywność.

 

2. Słuchaj muzyki

 

Często, włączając radio lub playlistę na muzycznej stronie internetowej nie do końca zdajemy sobie sprawę, czego tak naprawdę słuchamy. Spróbuj jednak puścić dowolną piosenkę i wsłuchać się w jej słowa, melodię, rytm i charakter. Z pewnością zauważysz, że z czasem może ona powodować różnego rodzaju skojarzenia – dotyczące wspomnień, różnych wyobrażeń czy tematu piosenki. Takie świadome słuchanie również przyczynia się do tego, że Twoja wyobraźnia i kreatywność staje się elastyczniejsza.

 

3. Rozmawiaj z innymi

 

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się, że siedziałeś w pracy nad jakimś zamówieniem i nie mogłeś znaleźć sposobu, jak go zacząć. Jeśli masz taką blokadę twórczą, może warto porozmawiać z tym, kto siedzi obok, niezależnie, czy dokładnie zna dany temat, czy nie. Czasami jedno słowo wystarczy, aby znaleźć inspirację do nowego, atrakcyjnego tekstu.

 

4. Realizuj swoje pasje

 

Każdy z nas mógłby wskazać pewne dziedziny życia, które są wielka pasją. Mogą to być podróże, motoryzacja, moda, historia czy muzyka. Każda z nich przyczynia się do poszerzenia naszej wiedzy i horyzontów. A im szersza wiedza, tym większa kreatywność, czyż nie?

 

5. Niech pisanie stanie się Twoją pasją!

 

Jeśli praca copywritera jest dla Ciebie ciężarem, wymyślenie ciekawych treści będzie szczególnie trudne, bo nie będziesz czerpał z pisania żadnej satysfakcji. Dlatego też postaraj się, aby każde kolejne zamówienie stanowiło nowe wyzwanie i sposób na rozwijanie umiejętności pisania poprawnych i ciekawych tekstów. Takie podejście z pewnością zmieni Twoje nastawienie i przyczyni się do skutecznego usuwania bariery pisarskiej.

 

Richard Florida powiedział kiedyś, że „Ludzka kreatywność jest największym zasobem”. Każdego dnia przekonuje się o tym każdy copywriter, zasiadający przed kolejnymi zamówieniami. Dlatego też powinniśmy szczególnie dbać o to, aby nie wpaść w rutynę i ciągle szukać nowych perspektyw i sposobów spojrzenia na konkretny temat. Tylko takie podejście pozwoli nam przez długie lata tworzyć ciekawe teksty, które przyczynią się jednocześnie do skutecznego pozycjonowania stron internetowych klientów.

 

Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

SEO Ikona 03:25 min 29.09.2017 Wiele osób mających swoją stronę internetową lub bloga, nie docenia potencjału, jaki tkwi w starych treściach. W Internecie nic nie jest pisane do szuflady i zawsze może zdarzyć się, że ktoś szukając jakichś informacji, trafi na nasz stary artykuł. Dlatego warto rozważyć recykling starych wpisów. Które treści można aktualizować oraz jak się do tego zabrać? Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz w tym tekście. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

SEO Ikona 03:55 min 16.10.2017 Kiedy chodzisz po galerii handlowej, możesz łatwo zauważyć, jak bardzo konkurencyjne marki walczą o Twoje zainteresowanie. Najczęściej dzieje się to poprzez próby wyróżnienia danej oferty na tle pozostałych. Podobnie jest w internecie, tylko techniki zwracania uwagi użytkownika są nieco inne. Jak więc stworzyć treść na swojej witrynie, aby przyciągnęła ona uwagę potencjalnych klientów i skłoniła ich do skorzystania z Twojej oferty? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

SEO Ikona 04:50 min 24.08.2017 Chcąc stworzyć dobrą, wartościową treść, która ma pojawić się w Internecie, musimy włożyć wiele pracy. Jednak, aby cały wysiłek przeznaczony na pisanie tekstu nie poszedł na marne, powinniśmy znać najważniejsze reguły, które kreują wirtualną rzeczywistość. Co zatem warto robić, aby internauta zainteresował się treścią i pozostał na stronie? Tego dowiecie się w tym artykule. Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 16

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700