Ikona 05:15 min Ikona

86% więcej wyświetleń strony SeeNERGY – zyskaj nowych klientów dzięki SEO Cloud!

Duże firmy nie potrzebują pozycjonowania? MIT! Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, konieczne jest podjęcie działań mających na celu zwiększenie widoczności w sieci. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę SeeNERGY – producent ekskluzywnego sprzętu AGD, którego asortyment można kupić nie tylko bezpośrednio na stronie internetowej, ale też w wielu studiach mebli kuchennych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dzięki zleconemu pozycjonowaniu w ramach usługi SEO Cloud wypracowaliśmy dla Klienta zdumiewające efekty!

 

Kilka słów o firmie

 

SeeNERGY – lider w dziedzinie ekskluzywnego sprzętu AGD

 

SeeNERGY to wyjątkowe połączenie niebywałego designu, innowacyjności i niezawodności. Firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą produktów, które ułatwiają codzienne czynności. Marka oferuje bogaty asortyment włoskich okapów, płyt indukcyjnych oraz innowacyjną i opatentowaną suszarkę do ubrań. To lider w dziedzinie sprzętu AGD dla najbardziej wymagających klientów.
Firma stawia na nowoczesny wygląd, zaawansowane technologie i materiały wytrzymałe zarówno na wpływ wysokich temperatur, jak i uszkodzenia mechaniczne – to produkty z wyższej półki, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

 

 

Filary współpracy
 

Jakie były oczekiwania?

 

Celem podjęcia współpracy było trafienie z ofertą (przede wszystkim okapów) do odbiorców marki premium poprzez stronę internetową. Klientowi zależało na zwiększeniu zainteresowania asortymentem, a tym samym zwiększeniu sprzedaży produktów w sklepie online.  Założenie było „proste” – dotrzeć z ofertą do konkretnej, dość specyficznej grupy osób korzystających z dóbr luksusowych. Marka rozpoczęła współpracę z Sunrise System, by podjąć trudną, aczkolwiek wyjątkowo opłacalną walkę o klientów premium – wymagających, ale też gotowych wydać na zakupy znacznie większe kwoty niż przeciętny konsument.

 

Jakie kroki podjęliśmy?

 

Sprzedaż produktów klasy premium to nie lada wyzwanie. W pozyskaniu klientów raczej nie pomogą promocje i konkurencyjne ceny. Konsumenci dóbr ekskluzywnych nie przywiązują aż takiej uwagi do kwestii finansowych. Dlatego należy skupić się na innych działaniach promocyjnych, które pomogą zbudować wizerunek eksperta i lidera w branży.

Współpracę z SeeNERGY rozpoczęliśmy już w 2015 roku, kiedy to sprawdzał się model pozycjonowania tradycyjnego, tj. na konkretną liczbę fraz. W 2018 roku zaproponowaliśmy pozycjonowanie strony oparte o formułę SEO Cloud, która stanowi doskonałą odpowiedź zarówno na oczekiwania Klienta, jak i zmienność środowiska Google.

Opracowaliśmy indywidualną strategię pozycjonowania sklepu internetowego mającą na celu promowanie całego serwisu na praktycznie nieograniczony zakres wyrażeń. Od razu przystąpiliśmy do działań, dzięki którym witryna stała się przyjazna, przydatna i wartościowa zarówno dla użytkowników, jak i robotów Google. Zajęliśmy się m.in. zmianami w menu strony, sekcji head, a także zadbaliśmy o regularne rozbudowywanie contentu w serwisie. Przygotowaliśmy unikalne teksty do zamieszczenia w najważniejszych miejscach na stronie (opisy kategorii, strona główna, produkty). Przeredagowaliśmy również już istniejące treści – tak, by były przyjazne nie tylko dla użytkownika, ale i robotów Google.

 

Efekt I

 

Wzrost wyświetleń strony o 86%!
 

Więcej wyświetleń strony to większa widoczność firmy w sieci oraz szansa na zwiększenie sprzedaży. Tak jest w przypadku naszego Klienta. Dzięki podjętym działaniom optymalizacyjnym wypracowaliśmy naprawdę satysfakcjonujący wzrost wyświetleń witryny – aż o 86%! Co więcej, są to przede wszystkim frazy związane bezpośrednio z ofertą Klienta. Oznacza to, że strona SeeNERGY pojawia się coraz częściej w naturalnych wynikach wyszukiwania Google na zapytania związane z okapami, suszarkami do prania czy też płytami indukcyjnymi. To z kolei zwiększa szansę na dotarcie z ofertą do szerokiego grona osób zainteresowanych tym konkretnym asortymentem.

Wykres przedstawia wzrost liczby wyświetleń strony od pierwszego miesiąca współpracy w ramach usługi SEO Cloud. Źródło: Google Search Console

 

Efekt II

 

Coraz więcej kliknięć

 

Wzrost wyświetleń strony w organicznych wynikach wyszukiwania to nie wszystko. Niesamowicie imponujący jest fakt, że wypracowaliśmy dla Klienta wzrost liczby kliknięć strony aż o 57%. Oznacza to znaczny wzrost liczby wizyt na stronie internetowej. Strona nie tylko pojawia się częściej w organicznych wynikach wyszukiwania, ale też częściej jest odwiedzana przez potencjalnych klientów. Serwis odwiedza coraz więcej nowych użytkowników, a każda wizyta to szansa na nową sprzedaż. Każde dodatkowe odwiedziny to realna szansa na pozyskanie nowego klienta i wzrost dochodów firmy!

 

Wykres pokazuje wzrost liczby kliknięć od pierwszego miesiąca współpracy w ramach usługi SEO Cloud. Źródło: Google Search Console.

 

Sukces wielowymiarowego pozycjonowania!
Współpraca z SeeNERGY pokazała, że SEO Cloud sprawdza się w każdym przypadku. Tym razem, dzięki wielowymiarowej promocji całego serwisu, dotarliśmy do szerokiego grona potencjalnych klientów z ofertą produktów klasy premium. Jak widać, dzięki odpowiednio dobranej strategii można w stosunkowo krótkim czasie znacznie zwiększyć widoczność w sieci! Efekty pozycjonowania zauważyła również Urszula Bogucka, Marketing Manager firmy SeeNERGY:
„Jestem miło zaskoczona efektami współpracy z Sunrise System. Już w pierwszych miesiącach od momentu wprowadzenia formuły SEO Cloud zauważyliśmy większe zainteresowanie asortymentem w naszym sklepie internetowym – a o to przede wszystkim nam chodziło. Cały czas możemy także liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego opiekuna, który zawsze służy pomocą i z którym jesteśmy w stałym kontakcie. Dla nas liczą się nie tylko efekty, ale też atmosfera, w jakiej przebiega współpraca z agencją pozycjonerską. Imponujące rezultaty działań, elastyczne podejście do pozycjonowania, dbanie o dobre, partnerskie relacje z klientem – tak trzymać!”.
Udostępnij:
Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Jak promować się lokalnie? Case study ze współpracy z firmą Elefante Ikona 04:30 min Promocja lokalna marki jest coraz chętniej wybierana jako element ogólnej strategii marketingowej firmy. Najczęściej decydują się na to przedsiębiorstwa, świadczące usługi przede wszystkim na określonym obszarze. Z tego case study dowiecie się jak przebiegała nasza współpraca z marką Elefante oraz w jaki sposób osiągnęliśmy świetne efekty w lokalnym pozycjonowaniu tej firmy. Czytaj więcej
Czy wzrost ruchu na stronie zwiększa sprzedaż? Case study ze współpracy z firmą Drewmod Ikona 05:10 min Pozycjonowanie jest jednym z narzędzi marketingowych. Dzięki odpowiedniej optymalizacji serwisu można zdecydowanie poprawić rozpoznawalność marki w internecie, a przez to zwiększyć ruch na stronie. Dobrze zaplanowane działania SEO dla firmy Drewmod wielokrotnie zwiększyły liczbę wyświetleń witryny i odwiedzin strony. Przeczytajcie w tym case study o naszej strategii. Czytaj więcej
Przez ponad 5 lat w top 10! Case study ze współpracy z Instytutem Rozwoju Małego Dziecka Ikona 05:35 min Najlepiej omawiać mechanizm pozycjonowania na dobrych przykładach. Współpraca z Instytutem Rozwoju Małego Dziecka przyniosła naprawdę dobre efekty, które utrzymaliśmy przez kilka lat! O tym jak osiągnęliśmy świetne rezultaty i jakie rozwiązania zastosowaliśmy dowiecie się z naszego studium przypadku. Przeczytajcie co możecie osiągnąć dzięki wspólnemu działaniu z nami! Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 16

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700