61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Czy Google lubi róż? Przewidywanie trendów z Google Trends

Opublikowano: 19-03-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:05 min

Dziś modne są mini / biodrówki / legginsy - za rok, za dzień, za chwilę modne będą szorty/sukienki w kwiaty ... Kolor zielony albo wściekły róż, kuchnia hinduska, chińska albo slow food. No właśnie: albo - albo. Jak zgadnąć...? Na co się pozycjonować...?

Mógłby ktoś zapytać: a po co zgadywać? Żeby zarobić. Nie tylko przez pozycjonowanie. Wiedza, co zechcemy nosić, co zechcemy jeść, a jakie ciuchy czy fryzury uważać będziemy za - mówiąc kolokwialnie - obciachowe, to potężna broń marketingowa.

Firmie odzieżowej takie informacje pozwolą na przygotowanie szałowej kolekcji rozkupionej w sezonie na pniu, sieci restauracji na dopasowanie menu do dietetycznych mód na zieloną sałatę i zieloną herbatę na przykład. Polowanie na przyszłe trendy to potężna gałąź marketingu, ale...

W dzisiejszej rzeczywistości cały trud poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czego chcą konsumenci może zostać zminimalizowany do ... użycia wyszukiwarki Google. Za pomocą serwisu Google Trends można znaleźć dane na każdy wręcz temat, a dzięki Google Hot Trends można ustalić, o co internauci pytają wyszukiwarki, a więc - czego chcą! Wiedza to władza. Google to wiedza, a więc Google to władza!

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się