61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Welcome pack, czyli jeden z elementów udanego onboardingu

Opublikowano: 11-05-2022
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min

O tym, jak istotny jest onboarding, czyli całokształt podejmowanych działań, mających na celu wprowadzenie nowego pracownika w obowiązki oraz kulturę organizacyjną, nikogo nie trzeba przekonywać. Firmy, coraz częściej dbają, aby adaptacja pracownika była procesem przyjaznym i wzmacniającym poczucie pewności w trakcie zdobywania dużej dawki, nowej wiedzy i umiejętności.

Wielu czytających z pewnością doskonale pamięta swój pierwszy dzień w nowej pracy. Często po udanej rekrutacji, już sama myśl o zbliżającym się pierwszym dniu w nowej pracy wywołuje stres. Rozumiejąc to, w Sunrise System dbamy, aby cały onboarding był tak skonstruowany, aby czynniki, które mogą wywoływać stres były zredukowane do absolutnego minimum.

Przemyślane opracowanie systemu wdrożenia nowych pracowników to jedno z kluczowych wyzwań, z jakimi mierzą się działy HR. Dobry onboarding ma olbrzymie znaczenie dla całej organizacji i spełnia szereg strategicznych celów, wśród nich m.in. zwiększenie retencji pracowników w organizacji. W Sunrise System do onboardingu podeszliśmy bardzo kompleksowo, tworząc autorski system Hello Sunrise. W tym, artykule skupimy się tylko na jednym z aspektów tego złożonego procesu, czyli welcome packach, które otrzymują w Sunrise System wszyscy nowo zatrudnieni!Czym jest welcome pack?

Welcome pack to zestaw powitalny, zawierający upominki na udany start w nowej pracy! Dobry welcome pack ma na celu, m.in. podkreślić, że od pierwszego dnia nowo zatrudniona osoba jest częścią zespołu i całej organizacji! Niewątpliwie upominki w energetycznej kolorystyce są jedną ze składowych powodujących, że już pierwszego dnia można poczuć energię teamu Sunrise System. Ponadto, praktycznie każdy lubi dostawać upominki, a welcome pack Hello Sunrise to zestaw naprawdę przydatnych w pracy gadżetów!

 

Co zawiera welcome pack – Hello Sunrise?

Ekologiczne pudełko w całości wykonane z recyklingu zawiera kilka niespodzianek przewidzianych dla każdego nowego pracownika! Przy konstruowaniu zestawu, priorytetem była przydatność przedmiotów, jakie będą w nim zawarte. Jako że wielu z nas dzień w pracy rozpoczyna od dobrej kawy, to w welcome packu nie mogło zabraknąć stylowego kubka, dyskretnie obrandowanego logo Sunrise System. Kolejnym elementem zestawu jest notes w wygodnym formacie A5. Notes idealnie przydaje się do notowania nowych informacji, których w pierwszych dniach siłą rzeczy jest naprawdę dużo! Do notowania niezbędny jest długopis, zadbaliśmy, aby był to długopis z serii ekologicznych, czyli wykonany z bambusa oraz słomy pszennej.

Welcome pack zawiera także bawełnianą torbę idealną na zakupy, smycz, zasłonkę na kamerę laptopa oraz nalepki z wartościami, jakie przyświecają nam w codziennej pracy!

W pudełku znajdziemy też zestaw oryginalnych przypinek – oczywiście zaprojektowanych w kolorystyce Sunrise System i zgodnie z naszą nową identyfikacją wizualną, która w maju obchodzi właśnie swoje pierwsze urodziny! Jedna z przypinek, to nie bez powodu rakieta! Chcemy w ten sposób, zaakcentować, że Sunrise System to organizacja, która może być świetnym startem czy kolejnym ekscytującym etapem rozwoju kariery zawodowej!
O czym warto pamiętać, tworząc zestaw powitalny?

Z pewnością planując zestaw onboardingowy, trzeba mieć na uwadze charakter organizacji. Często jest to indywidualna kwestia wynikająca ze specyfiki danej firmy, branży, ale także i kultury organizacyjnej. Jednak można śmiało stwierdzić, że welcome pack dopasowany do danej firmy to pomysł, który zdecydowanie warto wdrażać niezależnie od branży! Liczy się gest, a nawet drobny upominek na powitanie nowego pracownika zawsze wzbudzi pozytywne emocje! Projektując welcome packi, należy niewątpliwie pamiętać też o perspektywie nowo zatrudnianych pracowników, jest to niezbędne, aby faktycznie podarunki były wykorzystywane przez długi czas. Z aspektem tym wiąże się też estetyka i jakość giftów, która powinna być wysoka. Samo obrandowanie powinno z kolei być dyskretne.

Warto też podkreślić, że w Sunrise System welcome packi przewidziane są dla wszystkich pracowników, niezależnie od tego, czy pracownik podejmuje pracę w trybie zdalnym, hybrydowym czy tradycyjnym. W sytuacji pracy stricte zdalnej welcome pack ma szczególne znaczenie, jest elementem, który w symboliczny sposób podkreśla, że nowy pracownik stał się częścią organizacji. Pracując, często wiele kilometrów od siedziby czy oddziału firmy już pierwszego dnia nowy pracownik może napić się kawy z firmowego kubka!

Podsumowując, welcome packi będące elementem kompleksowego onboardingu, stają się powoli standardem w organizacjach, które z pieczołowitością podchodzą do budowania długofalowej strategii employer brandingu.   


Michał - od 7 lat związany z marketingiem w obszarze nowych technologii. Fan skutecznego brand marketingu jako niezbędnego elementu pozwalającego budować organizacji solidną pozycję na rynku. Bardzo ceni rolę znaku graficznego jako elementu identyfikującego firmę ze względu na jego syntetyczność i mnogość informacji, jaką musi komunikować. Prywatnie lubi odkrywać ciekawe brzmienia muzyczne i układać playlisty tworzące spójną całość.
Autor
Michał
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się