61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

86% więcej wyświetleń strony SeeNERGY - zyskaj nowych klientów dzięki SEO Cloud!

Opublikowano: 15-05-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 5:15 min

Duże firmy nie potrzebują pozycjonowania? MIT! Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, konieczne jest podjęcie działań mających na celu zwiększenie widoczności w sieci. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę SeeNERGY – producent ekskluzywnego sprzętu AGD, którego asortyment można kupić nie tylko bezpośrednio na stronie internetowej, ale też w wielu studiach mebli kuchennych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dzięki usłudze SEO Cloud wypracowaliśmy dla Klienta zdumiewające efekty!Kilka słów o firmie

SeeNERGY – lider w dziedzinie ekskluzywnego sprzętu AGD


SeeNERGY to wyjątkowe połączenie niebywałego designu, innowacyjności i niezawodności. Firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą produktów, które ułatwiają codzienne czynności. Marka oferuje bogaty asortyment włoskich okapów, płyt indukcyjnych oraz innowacyjną i opatentowaną suszarkę do ubrań. To lider w dziedzinie sprzętu AGD dla najbardziej wymagających klientów.

Firma stawia na nowoczesny wygląd, zaawansowane technologie i materiały wytrzymałe zarówno na wpływ wysokich temperatur, jak i uszkodzenia mechaniczne – to produkty z wyższej półki, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

 


Filary współpracy
 
Jakie były oczekiwania?

Celem podjęcia współpracy było trafienie z ofertą (przede wszystkim okapów) do odbiorców marki premium poprzez stronę internetową. Klientowi zależało na zwiększeniu zainteresowania asortymentem, a tym samym zwiększeniu sprzedaży produktów w sklepie online.  Założenie było „proste” - dotrzeć z ofertą do konkretnej, dość specyficznej grupy osób korzystających z dóbr luksusowych. Marka rozpoczęła współpracę z Sunrise System, by podjąć trudną, aczkolwiek wyjątkowo opłacalną walkę o klientów premium – wymagających, ale też gotowych wydać na zakupy znacznie większe kwoty niż przeciętny konsument.
 

Jakie kroki podjęliśmy?

Sprzedaż produktów klasy premium to nie lada wyzwanie. W pozyskaniu klientów raczej nie pomogą promocje i konkurencyjne ceny. Konsumenci dóbr ekskluzywnych nie przywiązują aż takiej uwagi do kwestii finansowych. Dlatego należy skupić się na innych działaniach promocyjnych, które pomogą zbudować wizerunek eksperta i lidera w branży.

Współpracę z SeeNERGY rozpoczęliśmy już w 2015 roku, kiedy to sprawdzał się model pozycjonowania tradycyjnego, tj. na konkretną liczbę fraz. W 2018 roku zaproponowaliśmy pozycjonowanie strony oparte o formułę SEO Cloud, która stanowi doskonałą odpowiedź zarówno na oczekiwania Klienta, jak i zmienność środowiska Google.

Opracowaliśmy indywidualną strategię mającą na celu promowanie całego serwisu na praktycznie nieograniczony zakres wyrażeń. Od razu przystąpiliśmy do działań, dzięki którym witryna stała się przyjazna, przydatna i wartościowa zarówno dla użytkowników, jak i robotów Google. Zajęliśmy się m.in. zmianami w menu strony, sekcji head, a także zadbaliśmy o regularne rozbudowywanie contentu w serwisie. Przygotowaliśmy unikalne teksty do zamieszczenia w najważniejszych miejscach na stronie (opisy kategorii, strona główna, produkty). Przeredagowaliśmy również już istniejące treści – tak, by były przyjazne nie tylko dla użytkownika, ale i robotów Google.Efekt I

Wzrost wyświetleń strony o 86%!
 
Więcej wyświetleń strony to większa widoczność firmy w sieci oraz szansa na zwiększenie sprzedaży. Tak jest w przypadku naszego Klienta. Dzięki podjętym działaniom optymalizacyjnym wypracowaliśmy naprawdę satysfakcjonujący wzrost wyświetleń witryny – aż o 86%! Co więcej, są to przede wszystkim frazy związane bezpośrednio z ofertą Klienta. Oznacza to, że strona SeeNERGY pojawia się coraz częściej w naturalnych wynikach wyszukiwania Google na zapytania związane z okapami, suszarkami do prania czy też płytami indukcyjnymi. To z kolei zwiększa szansę na dotarcie z ofertą do szerokiego grona osób zainteresowanych tym konkretnym asortymentem.

Wykres przedstawia wzrost liczby wyświetleń strony od pierwszego miesiąca współpracy w ramach usługi SEO Cloud. Źródło: Google Search Console
Efekt II

Coraz więcej kliknięć

 

Wzrost wyświetleń strony w organicznych wynikach wyszukiwania to nie wszystko. Niesamowicie imponujący jest fakt, że wypracowaliśmy dla Klienta wzrost liczby kliknięć strony aż o 57%. Oznacza to znaczny wzrost liczby wizyt na stronie internetowej. Strona nie tylko pojawia się częściej w organicznych wynikach wyszukiwania, ale też częściej jest odwiedzana przez potencjalnych klientów. Serwis odwiedza coraz więcej nowych użytkowników, a każda wizyta to szansa na nową sprzedaż. Każde dodatkowe odwiedziny to realna szansa na pozyskanie nowego klienta i wzrost dochodów firmy!

Wykres pokazuje wzrost liczby kliknięć od pierwszego miesiąca współpracy w ramach usługi SEO Cloud. Źródło: Google Search Console.Sukces wielowymiarowego pozycjonowania!
 

Współpraca z SeeNERGY pokazała, że SEO Cloud sprawdza się w każdym przypadku. Tym razem, dzięki wielowymiarowej promocji całego serwisu, dotarliśmy do szerokiego grona potencjalnych klientów z ofertą produktów klasy premium. Jak widać, dzięki odpowiednio dobranej strategii można w stosunkowo krótkim czasie znacznie zwiększyć widoczność w sieci! Efekty pozycjonowania zauważyła również Urszula Bogucka, Marketing Manager firmy SeeNERGY:
 
„Jestem miło zaskoczona efektami współpracy z Sunrise System. Już w pierwszych miesiącach od momentu wprowadzenia formuły SEO Cloud zauważyliśmy większe zainteresowanie asortymentem w naszym sklepie internetowym – a o to przede wszystkim nam chodziło. Cały czas możemy także liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego opiekuna, który zawsze służy pomocą i z którym jesteśmy w stałym kontakcie. Dla nas liczą się nie tylko efekty, ale też atmosfera, w jakiej przebiega współpraca z agencją pozycjonerską. Imponujące rezultaty działań, elastyczne podejście do pozycjonowania, dbanie o dobre, partnerskie relacje z klientem – tak trzymać!”.
Autor
Michalina
Ocena artykułu
4.33 - (12 głosów)
Komentarze
#1Top Medi Care2019-05-15 15:55:35
Pani Michalino,
Ciekawy tekst, mam nadzieję, że mi pomoże w zmaganiach z moja stroną. Zdecydowałam się na samodzielne pozycjonowanie. Wyzwanie jest tym większe, że ja jeszcze 2 miesiące temu nie wiedziałam nawet co to jest SEO...
Każdy feedback jest mile widziany ;) www.topmedicare.nl
#2Michalina Jaśniewska2019-05-16 10:33:54
Top Medi Care, dziękuję za miłe słowa :) Cieszę się, że case study może stać się inspiracją dla osób, które pragną zgłębić tajniki SEO i wykorzystać jego potencjał do pozyskiwania nowych klientów. Proszę jednak pamiętać, że pozycjonowanie to długofalowy proces, który wymaga nie tylko czasu, ale i profesjonalnej wiedzy. W razie trudności z samodzielnym pozycjonowaniem, gorąco zachęcam do współpracy z Sunrise System! :)
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się