61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Dodawanie zdjęć na Street View jeszcze prostsze!

Opublikowano: 15-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

3…2…1… ready!

 

 

 

Najnowsze „dziecko” Google nosi nazwę Street View ready. To certyfikowany program stworzony dla kamer 360-stopniowych, który obejmuje aż 20 urządzeń, pochodzących od 18 czołowych, światowych producentów (Samsung, Go Pro itd.). Mają one być oznaczone specjalnym logiem aplikacji i umożliwiać bezpośrednie połączenie ze Street View, a tym samym szybkie dodawanie własnych zdjęć.

 

Użytkownicy będą mogli otrzymać certyfikat w kilku kategoriach, w zależności od posiadanego urządzenia czy aplikacji:

 

Źródło: Blog Google

 

- wirtualna rzeczywistość, czyli VR ready – użytkownicy pomogą stworzyć wirtualne ścieżki za pomocą serii zdjęć 360-stopni. Będą to kamery utrwalające dane o geometrii w formacie XDM.

 

- Mobile ready – przy użyciu tych kamer można dodawać do Street View zdjęcia bezpośrednio z aplikacji na smartfonie czy tablecie (w ogóle nie potrzebujesz urządzenia stacjonarnego!). Zgodnie z oczekiwaniami to właśnie ten certyfikat ma szansę zdobyć największą popularność – w końcu to przede wszystkim użytkownikom mobilnym najbardziej zależy na oszczędności czasu i wysiłku.

 

- Workflow ready, obejmujący kamery kompatybilne z wersją Street View przeznaczoną dla komputerów.

 

- Auto ready, czyli rozwiązanie dla zmotoryzowanych – kamery dostosowane do dodawania zdjęć wykonanych przy użyciu kamer samochodowych (szybkość serii min. 5 kl./s.).

 

Warto dodać, że pojawienie się nowych funkcji nie będzie miało wpływu na „przywileje” jakie posiadają Rekomendowani Fotografowie (osoby, które dla celów komercyjnych tworzą i wstawiają do Street View zdjęcia na potrzeby np. firm lub restauracji). Google zapewni im w dalszym ciągu np. lepszą widoczność.

 

Kiedy u nas?

 

Nowości można spodziewać się na rynku już w tym roku, a Mobile ready najwięksi fani nowinek technicznych wypróbowują już teraz. Żeby móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Street View ready postawcie na urządzenia pochodzące od producentów, takich jak m.in. Sphericam, Z CAM, Insta360, NCTech Ltd, Matterport, Samsung, GoPro, HumenEyesTech., iGuide, GoThrou, Garden Gnome i Panoskin/LCP30.

 

 

Jak skorzystać ze Street View ready?

 

 

 

To proste – wystarczy wyposażyć się w jedną z kompatybilnych kamer i ściągnąć aplikację. W przypadku urządzeń mobilnych ma ona działać zarówno na Androidzie jak i iOS.

 

Tak więc kamery w dłoń, obrót o 360 i na ulice!

 

Źródła: Blog Google, Google Developers, SpidersWeb, 9TO5Google

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się