Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sprawdź Mapy Google, a powiem Ci gdzie jestem

Opublikowano: 27-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Komu z nas nie zdarzyło się usłyszeć pytania „O której będziesz?” lub „Gdzie jesteś?” w sytuacji kiedy umówiliśmy się na wyjście do kina, spotkanie na mieście bądź rodzinny obiad. Google wkrótce udostępni użytkownikom możliwość informowania o swoim położeniu w czasie rzeczywistym przy pomocy nowej funkcji dostępnej z poziomu Map Google. Dzięki „Udostępnianiu lokalizacji” możemy pokazać konkretnym osobom gdzie się aktualnie znajdujemy, informując tym samym kiedy dotrzemy na miejsce.

 


Jak to działa?


Wystarczy otworzyć aplikację Map Google i przy pomocy menu bocznego lub poprzez kliknięcie niebieskiej kropki wskazującej miejsce, w którym się obecnie znajdujemy wybrać opcję „Udostępnij lokalizację”. Następnie należy wybrać osoby, którym ma się wyświetlać informacja o naszym położeniu oraz określić czas przez jaki ma być ona dostępna. Wszyscy użytkownicy, którzy są odbiorcami naszej wiadomości, będą mogli sprawdzać gdzie aktualnie jesteśmy. Ponadto jeżeli już nie będziemy chcieli udostępniać naszej lokalizacji, w każdej chwili można wyłączyć tę funkcję. Informację o naszym położeniu będziemy mogli przekazać na przykład osobom podpiętym pod nasze kontakty Google bądź poprzez wysłanie linka na Facebooku.

 

Opcja informowania o położeniu ma być dostępna nie tylko z poziomu samych Map, ale także w ramach korzystania z nawigacji Google. W tym drugim przypadku poza samą lokalizacją możemy także udostępnić trasę i postęp podróży, a dodatkowo osoby śledzące nasze położenie będą widziały również prognozowany czas przybycia na miejsce docelowe.

 


 

Podsumowanie

 

Opcja dzielenia się lokalizacją w Mapach Google ma być dostępna zarówno na iOS, jak i Androidzie. To czy „Udostępnianie lokalizacji” stanie się popularną funkcjonalnością Map Google okaże się po pewnym czasie. Natomiast możliwość bycia w stałym kontakcie ze światem poprzez ukazywanie swojego aktualnego położenia jest rzeczą, na którą z pewnością czekało wielu użytkowników tej aplikacji. Poniżej krótki filmik, na którym Google przedstawia działanie swojego nowego narzędzia.

 

Źródło: YouTube

 

Źródła: Google Blog Polska, AntyWeb

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się