Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sto lat, YouTube!

Opublikowano: 25-05-2015

Wystarczyło, że minął rok, a serwisem już zainteresowało się Google, które przejęło go za 1,65 mld dolarów. Do Polski YouTube dotarł w 2007 roku. Obecnie w naszym kraju serwis odwiedza miesięcznie ponad 16 mln unikalnych użytkowników. Aż 73% internautów korzysta z platformy choć raz w miesiącu. Jeżeli jesteśmy już przy statystykach, warto zauważyć, że w każdej minucie na YouTube jest dodawanych aż 300 godzin filmów o różnorodnej tematyce. W dodatku liczba ta ciągle rośnie – tak samo jak godziny spędzane miesięcznie przy oglądaniu nagrań.

 

Popularność YouTube polega przede wszystkim na jego uniwersalności i ogólnej dostępności. Można korzystać z serwisu już w 75 krajach, a konto może założyć każdy. Z tego względu z platformy korzystają zarówno gwiazdy największego formatu z setkami milionów wyświetleń przy każdym wideoklipie, jak i zwykli śmiertelnicy, którzy chcą podzielić się z widzami swoim punktem widzenia, talentem, pasją czy zwyczajnie zabawnymi zdarzeniami. YouTube to miejsce, gdzie można znaleźć filmik niemal na każdy temat, od gotowania, przez modę, po instrukcję, jak samodzielnie zbudować silnik odrzutowy. Gromadzi setki tysięcy wideopamiętników, na których użytkownicy relacjonują swoje codzienne życie, filmików instruktażowych, kanałów typowo rozrywkowych, klipów muzycznych, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, a także materiałów marketingowych. YouTube to platforma niezwykle przyjazna dla firm, które chcą wypromować swój produkt – nie tylko ze względu na możliwość wykupienia różnego rodzaju reklam, odtwarzających się przed oraz w trakcie filmów, ale także wrzucania własnych kreatywnych reklamowych nagrań, przedstawiających ofertę w najbardziej przyjazny i zachęcający użytkowników sposób.

 

Z okazji dekady istnienia w Internecie YouTube podzieliło się ciekawymi statystykami odnośnie najchętniej oglądanych w ciągu ostatnich 10 lat filmów. Polska także uzyskała swoje zestawienie. Najchętniej oglądane przez nas filmy to:

 

1. Mutant Giant Spider Dog (SA Wardega)

2. Samara Morgan (SA Wardega)

3. Kacper Plays 2 – Jesteś kozak to zrób tak

4. Blowek - „Znowu Mam Bana” - A Minecraft Paody (Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe)

5. BaskaTiVi – 137 Baśka Blog: BMW za SMS

6. itvp – Paranienormalni – Mariolka w SPA

7. invitationlovejesus – Original Big surprise for Bride and Groom... Chris and Leah Wedding 5 April 2014

8. Stuu Games - „Minecraft Style” - A Minecraft Parody (Psy – Gangnam Style)

9. HDCYT – Charlie bit my finger – again!

10. AbstrachujeTV – Czego NIE mówią: RODZICE

 

Źródła:

nowymarketing.pl

www.newsweek.pl

pclab.pl

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się