Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Facebook Moments – w trosce o prywatność użytkowników

Opublikowano: 03-10-2014

Prywatność to jedna z ostatnich rzeczy, z którymi kojarzy nam się Facebook. Wielu użytkowników tego portalu coraz bardziej zniechęca to, że publikowane przez nich treści są widoczne przez wszystkich, a możliwość określania konkretnych grup odbiorców nie należy do najwygodniejszych. Pragnąć ułatwić im to zadanie Marc Zuckerberg postanowił znaleźć sposób na to, aby mogli oni w szybki i łatwy sposób dodawać treści przeznaczone dla konkretnych grup odbiorców – rodziny, przyjaciół czy współpracowników.

 

Facebook Moments pozwala wykreować własną przestrzeń, zaprosić do niej wybrane grono użytkowników a następnie dzielić się z nimi najpiękniejszymi chwilami swojego życia, utrwalonymi na zdjęciach czy filmikach. Oprócz tego użytkownik może na bieżąco monitorować i kontrolować, kto zobaczył nasze publikacje i na nie zareagował.

 

 

Źródło: Cluster

 

Warto zauważyć, że Moments – w przeciwieństwie do innych facebookowych aplikacji – nie został stworzony przez twórców portalu samodzielnie. Udział Cluster pokazuje, że Marc Zuckerberg woli współpracować z konkurencją, niż dać się jej pokonać.


Co mogą zyskać użytkownicy nowej aplikacji? Przede wszystkim prywatność i bezpieczeństwo, dzięki którym nie muszą martwić się o to, że pewne treści dotrą do nieodpowiednich osób, a także wygodę przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi grupami. Dodatkowym atutem jest fakt, że Facebook Moments można ściągnąć zarówno na iPhone’y, jak i smatfony wyposażone w system operacyjny Android.

 

 

 

 

Źródło: Cluster

 

Źródła: Cluster, Wirtualne Media.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się