Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Sklep Google – już wkrótce otwarcie!

Opublikowano: 21-02-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

Przeciętny użytkownik kojarzy zwykle tylko salony sprzedaży Apple, niektórzy wiedzą, że swoje sklepy otworzył także Microsoft. Google zna jednak każdy i wiele osób z pewnością oczekuje momentu, kiedy produkty tej marki będzie można kupić po prostu wchodząc do sklepu i płacąc za towar.  Inicjatywa rusza oczywiście w USA. To właśnie tutaj, w największych miastach, już przed Bożym Narodzeniem tego roku mają zostać otwarte pierwsze Google Store. Data zapewne nieprzypadkowa - bo który miłośnik nowinek technologicznych nie chciałby otrzymać prezentu gwiazdkowego pochodzącego z takiego sklepu.

 

Co konkretnie miałoby się znaleźć w salonach? Wydawać by się mogło, że kilka produktów, nawet najbardziej innowacyjnych, to za mało, by myśleć o tradycyjnym sklepie. Sukces Apple pokazuje jednak, że to nie od ilości zależy powodzenie akcji. Mają tu się znaleźć przede wszystkim urządzenia Google Nexus – najnowsze tablety i smartfony. W Google Store znajdzie się także miejsce dla tak zwanych chromebooków, które firma chce wypromować oraz okularów Google Glass. To znak, że działalność na rynku nowinek internetowych i związanych z oprogramowaniem już nie wystarcza gigantowi z Mountain View. Prawdziwy sprzęt sprzedawany w prawdziwych sklepach – to jego nowa polityka.

 

Otwarcie salonów sprzedaży poza środowiskiem internetowym daje nie tylko możliwość zakupu, ale także zapoznania się z działalnością całej firmy.  To pokazuje, że jedna z największych korporacji na świecie nie spoczywa na laurach – ciągle szuka nowych rozwiązań, dzięki którym będzie mogła docierać do klientów i szerzyć swoją popularność. Czas pokaże, czy uda jej się odnieść sukces na miarę Apple. Jeśli tak, niewątpliwie zacznie otwierać nowe placówki w innych krajach. Czy możemy się spodziewać, że w przyszłości czeka nas otwarcie sklepu Google także w Polsce?

 

Źródło: 9to5google.com


Źródła: komputerswiat.pl, gsmmaniak.pl, 9to5google.com

 

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
3.86 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się