Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Cegiełka do cegiełki, kamyczek do kamyczka....

Opublikowano: 11-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:05 min

Czy łatwo zostać zauważonym na rynku? Oczywiście, jeśli posiadamy niemałe środki, możemy zainwestować w ogólnopolską kampanię reklamową we wszystkich mediach. Pozwoli nam ona na rozpowszechnienie naszych usług. Będziemy rozpoznawalni, ale czy na rozpoznawalności można oprzeć swoją działalność i zbliżyć do siebie klientów? Wejście szturmem na rynek jest porównywalne do nagłego opadu śniegu w upalny dzień. Przyjdzie pewnego dnia, zostanie w pamięci na długo, ale czy wszystkim się to spodobało? Nie tylko nie wszystkim, ale za 3 dni umysły ludzi zostaną opanowane innym newsem i popadniemy w zapomnienie.

Branding wskazuje na to, że niezmiernie ważne jest to, abyśmy byli kojarzeni dobrze. Z założenia jest też działaniem ciągłym, długotrwałym. Nie wystarczy zatem zrobić dobrego wrażenia- trzeba je utrzymać. Celem brandingu jest zbudowanie trwałej pozytywnej świadomości w umysłach potencjalnych klientów. Firma istniejąca, ale nie posiadająca marki jest skazana na zapomnienie. Klient powinien identyfikować się z naszymi produktami, usługami. Pranie mózgów? Raczej dobra kreacja marki. Jeśli firmie zależy na tym, aby być dobrze postrzeganym, świadczy to o potrzebach wyższego rzędu. Taka firma zasługuje na uwagę, ponieważ nie tylko liczy zyski, ale interaktywnie uczestniczy z otoczeniem.

Mimo iż branding to zbiór działań długofalowych, niekoniecznie muszą być to działania wymagające dużych kosztów. Chodzi przede wszystkim o to, aby umiejętnie wypozycjonować firmę jak najwyżej w świadomości uczestników rynku - czyli podjąć działania wizerunkowe, nie tylko bezpośrednią reklamę.

I tu pojawiamy się my - firma proponująca pozycjonowanie. Usługę długotrwałą, długofalową – złoty środek na e-branding. Podwyższamy pozycje, ukazujemy Państwa stronę firmową jako tę godną uwagi, interesującą, popularną. Użytkownicy widząc to, iż firma jest w czołówce, uznają ją za wartościową markę i utrwala w swojej świadomości. Pozycjonowanie to coś więcej niż zwykła reklama, to budowanie zaufania, to kreowanie marki, to również samodoskonalenie, to krok ku nowoczesnej promocji firmy. Firmy o wysokich pozycjach nie narzucają się, a jedynie wskazują użytkownikom - działamy dla Was, chcemy się komunikować, udoskonalać, chcemy wyjść Wam na przeciw. Z pewnością takie działania zostaną zaakceptowane, wzbudzą pozytywne skojarzenia z marką.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się