Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google Traffic w Polsce!

Opublikowano: 03-08-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

 

przykład mapy Google przy włączonej opcji "korki"Google Traffic to nowa usługa świadczona za pośrednictwem aplikacji Google Maps, czyniąca ją znacznie bardziej użyteczną niż była do tej pory. Dzięki nowej opcji można nie tylko, tak jak dotychczas zapoznać się ze sposobem dojazdu do danej lokalizacji, ale także poznać aktualne natężenie ruchu na drogach, którymi zamierzamy się przemieszczać. Rozwiązanie to działa od 2008 roku w kilku krajach na świecie. Najwyraźniej dobrze się sprawdza, ponieważ Google postanowiło rozszerzyć jego zasięg o kolejne Państwa, w tym Polskę.
Oprócz Polaków, z Google Traffic od teraz korzystać mogą Austriacy, Belgowie, Czesi, Duńczycy, Niemcy, Irlandczycy, Izraelici, Luksemburczycy, Holendrzy, Słowacy, Hiszpanie i Szwajcarzy.
Usługa obejmuje wszystkie najważniejsze ulice w centrach dużych miast, a także drogi ekspresowe i autostrady. Informacja dotycząca natężenia ruchu aktualizowana ma być co najmniej raz na każde dziesięć minut. Bardzo interesująca jest także możliwość obliczenia średniego natężenia ruchu, charakterystycznego dla danej drogi w określonych przez użytkownika godzinach. Może to znacząco ułatwić planowanie podróży przez centrum dużego i nieznanego miasta.
Użytkownik informowany jest o tym, jaki ruch panuje na danej drodze za pomocą przebiegającej wzdłuż trasy linii w kolorze zielonym (mały ruch), żółtym (ruch wzmożony) lub czerwonym, symbolizującym korki.

Usługa Google Traffic znacząco wpływa na przydatność stosowania aplikacji Google Maps na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, które w połączeniu z aplikacjami Google coraz skuteczniej wypierają tradycyjną nawigację.

Źródło: webhosting.pl

Autor
Kornel Swiokła
Ocena artykułu
2.71 - (14 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się