Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Kreatywna reklama Google Chrome Beta 5

Opublikowano: 10-05-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Google nie raz zaskakiwało reklamami swoich produktów oraz innowacyjnym podejściem do ich tworzenia. Tym razem firma z Moutain View postanowiła kreatywnie podejść do reklamy swojej przeglądarki Chrome 5 Beta.

Celem reklamy było ukazanie szybkości ładowania się stron internetowych. W trzech konkurencjach, w których Chrome rywalizował z pistoletem na ziemniaki, „falami dźwiękowymi” i piorunem – przeglądarka internetowego giganta okazała się bezkonkurencyjna. Oczywiście reklamę należy traktować z przymrużeniem oka. Uważniejsi internauci zauważyli, że strony www. w dwóch testach ładowane są nie z sieci Internet a z lokalnego dysku. Dlatego pod filmem dodano szczegółowy opis z procesu tworzenia. Jedynie drugi film - Chrome vs. sound był nakręcony przy użyciu strony ładowanej z sieci Internet. Strona http://www.pandora.com była otwierana przy użyciu łącza 15 Mbps.
Nie umniejsza to faktu, że Chrome dzięki zastosowaniu silnika JavaScript (V8) jest jedną z najszybszych przeglądarek internetowych.

Dodatkowy film z produkcji materiału:Źródło: Chrome Blog

Autor
Łukasz Tuchowski
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się