Ikona 05:15 min Ikona

Większa rozpoznawalność już w 3 miesiące! Case study ze współpracy z firmą Polocars

Wystarczyły 3 miesiące współpracy ze specjalistami Sunrise System, aby z nowo założonego serwisu stać się działalnością w pełni widoczną, chętnie odwiedzaną i co ważne, rozpoznawalną na poziomie lokalnym. Oto, jak prezentują się osiągnięte wartości:

Kilka słów o firmie

Polocars – poznańska wypożyczalnia samochodów

Polocars to wypożyczalnia samochodów mieszcząca się przy lotnisku Ławica w Poznaniu. Głównym celem działalności jest zapewnienie klientom komfortowego środka lokomocji przy maksymalnym uproszczeniu kwestii formalnych związanych z wynajęciem auta. Na terenie miasta rozmieszczono kilka punktów najmu. Główny z nich zlokalizowany jest tuż przy drodze dojazdowej do węzłów komunikacyjnych w Poznaniu, w tym dworca PKP oraz PKS, co umożliwia podróżującym łatwe i szybkie poruszanie się po mieście.

Filary współpracy

Jakie były oczekiwania

Już w czerwcu 2017 roku ruszyła kampania AdWords, która miała wspomóc domenę w dążeniu do większej widoczności w sieci. Ścisłą współpracę z firmą Polocars rozpoczęliśmy jednak w październiku 2017 roku. Przed podjęciem starań o lepszą widoczność witryny www.polocars.pl, serwis funkcjonował od 3 miesięcy, nie zdobywając jednak takiego zainteresowania odbiorców, na jakie liczył Klient.

Naszym celem stał się szybki wzrost rozpoznawalności na poziomie lokalnym, co wiązało się ze zwiększeniem widoczności i klikalności domeny, a także rozpoznawalnością wśród klientów indywidualnych zainteresowanych wynajmem okazjonalnym. Tym samym ważne stało się również zwiększenie liczby wypożyczanych samochodów. To wszystko wymagało od nas sięgnięcia po różne rodzaje strategii, które przyniosły zadowalające rezultaty.

Jakie kroki podjęliśmy

Mając świadomość tego, że Klientowi zależy na błyskawicznym wzroście rozpoznawalności marki i widoczności w sieci, skupiliśmy się na osiągnięciu szybkiego, ale zarazem długofalowego efektu. Początkowo skupiliśmy się zatem na kampanii AdWords, aby zwiększyć sprzedaż konkretnych usług, polepszyć ruch na stronie oraz wypromować markę na rynku lokalnym. Usługę tę realizowaliśmy sukcesywnie przez cały czas trwania umowy.

Następnie skupiliśmy się na pozycjonowaniu domeny www.polocars.pl, proponując Klientowi usługę SEO Smart. Zaproponowaliśmy 12 wyrażeń kluczowych o największym potencjale konwertowania, dbając o to, aby były to również frazy lokalne w ramach pozycjonowania strony w Poznaniu. Wspólne działania Specjalistów z działu Pozycjonowania oraz Copywritingu zaowocowały usprawnieniem działania witryny, a także dostosowaniem jej do wymogów wyszukiwarki.

W trakcie całego okresu współpracy służyliśmy Klientowi poradą, regularnie raportując przebieg prac oraz pozostając w ciągłym kontakcie, aby efekty doraźnych działań były jak najlepiej widoczne.

Efekt I

Szybki wzrost zainteresowania

Cel, na którym najbardziej zależało Klientowi, został osiągnięty. Kampania AdWords przyniosła bardzo dobre wyniki – kliknięcia zarejestrowaliśmy jeszcze tego samego dnia, w którym wystartowała kampania, natomiast pierwsze oferty zaczęły regularnie spływać do Klienta w kolejnych dniach. Działania Certyfikowanego Specjalisty AdWords prowadzone były sukcesywnie, skutkując znacznym wzrostem liczby wypożyczanych samochodów, a także większym ruchem na podstronach ofertowych.

Liczba sesji w ciągu całego trwania kampanii linków sponsorowanych wyniosła 2 918 wejść, przy czym znaczną część stanowiły wejścia z linków płatnych. Co ciekawe, z reguły byli to zupełnie nowi użytkownicy – co świadczy o tym, że wypromowanie marki na rynku lokalnym okazało się skuteczne i przyniosło świetne rezultaty.
 Sumaryczna liczba kliknięć w reklamy AdWords. Źródło: raport z kampanii linków sponsorowanych Google AdWords.

Efekt II

Lepsza widoczność

Kampania AdWords przygotowała nam grunt do kolejnych działań mających istotny wpływ na osiąganie przez domenę jeszcze lepszych wyników, tym razem w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Wybór 12 kluczowych wyrażeń, pozycjonowanie lokalne – optymalizacja domeny, a także prace związane z przygotowaniem nowych treści na stronę www.polocars.pl przyczyniły się do osiągnięcia widocznych rezultatów.

Domena zaczęła wyświetlać się na ponad 180 dodatkowych fraz, co wiązało się ze znacznym zwiększeniem widoczności w sieci. W ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia działań z zakresu pozycjonowania zauważaliśmy również aż 180% wzrost liczby wyświetleń – z 1 976 w październiku 2017 roku do aż 5 550 w styczniu 2018 roku. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę fakt, że witryna funkcjonowała w sieci dopiero od 3 miesięcy! Zanotowaliśmy także większą liczbę kliknięć, rejestrując 200% wzrost od początku współpracy. Wszystko to świadczy nie tylko o efektach pozycjonowania marki pod kątem znacznie lepszej rozpoznawalności, ale co za tym idzie, stale rosnącym zainteresowaniu użytkowników działalnością Klienta na poziomie lokalnym.
 Liczba wyświetleń. Porównanie początku współpracy (linia zielona) ze styczniem 2018 (linia pomarańczowa). Źrodło: GSC.

Widoczność na poziomie!

Działania podjęte przez specjalistów AdWords, a także 3-miesięczna współpraca w obrębie pozycjonowania domeny www.polocars.pl sprawiły, że marka w krótkim czasie stała się zdecydowanie bardziej rozpoznawalna. Większy ruch na stronie i lepsze wyniki w obrębie wyświetleń oraz klikalności przyczyniły się do większego zainteresowania ofertą firmy, szczególnie w ujęciu lokalnym, co zauważa również właścicielka, Kamila Dziadek:

„Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z Sunrise System wszystkim tym, którzy chcą wypromować się w sieci i jednocześnie dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania. Mogliśmy liczyć na świetny kontakt, rzetelne doradztwo i rozbudowaną ofertę. W rezultacie tych wspólnych działań zanotowaliśmy większe zainteresowanie naszą ofertą, staliśmy się również rozpoznawalni w okolicy, a o to przecież nam chodziło.”
Udostępnij:
Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Na topie w sezonie i poza nim – Case Study ze współpracy z firmą Gablux Ikona 06:40 min Współpraca z firmą Gablux jest doskonałym przykładem tego, że długofalowe działania pozycjonereskie procentują. Ze względu na charakter branży, skupiliśmy się na tym, by zapewnić firmie Klienta doskonałą widoczność zarówno w okresie największego zainteresowania, jak i poza nim. W sezonie średnio podwoiliśmy liczbę wyświetleń i kliknięć. Co zrobiliśmy, by uzyskać taki efekt? Jakie wyniki uzyskaliśmy w pozostałych miesiącach? Szczegóły w naszym Case Study! Czytaj więcej
657% więcej wejść na stronę – Case Study ze współpracy z firmą Alphabet Ikona 08:35 min Pozycjonowanie nowej strony internetowej firmy Alphabet w oparciu o naszą innowacyjną strategię SEO udowadnia, że już w kilka miesięcy od rozpoczęcia projektu można wypracować spektakularne wręcz efekty. Współpraca zaowocowała doskonałą widocznością witryny w sieci, jak również imponującym wzrostem ruchu na stronie - o jakich wynikach mowa? Wszystkie dane i informacje znajdziecie w naszym Case Study! Czytaj więcej
O 281% więcej odwiedzin! Case Study ze współpracy z ADMED s.c. Ikona 03:55 min Efekty współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaopatrzenia Medycznego ADMED były dla nas bardzo zadowalające. Prawie potroiliśmy liczbę odwiedzin na stronie internetowej Klienta i zapewniliśmy jej widoczność na 991 fraz! Na co postawiliśmy, aby osiągnąć ten efekt? Czy spełniliśmy oczekiwania Klienta? Nie czekajcie - czytajcie nowe case study z tej kooperacji. Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.9 / 5. Vote count: 17

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.1 / 5. Vote count: 11

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700