Wyższy standard skuteczności
Blog

Pozycjonowanie

Wybierz dziedzinę
Najlepsi z najlepszych w polskim Internecie
Opublikowano: 26-02-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min
Na szczycie w swoistym rankingu popularności stron w polskim Internecie niezmiennie pozostają 3 domeny. Najpopularniejszą jest oczywiście Google z kilkunastoma milionami odwiedzin w miesiącu. Natomiast na drugim i trzecim miejscu znajduje się odpowiednio Onet i WP. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że obecność w wynikach wyszukiwania tych domen jest dla firm niemal obowiązkowa.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Nasza-Klasa ma Google
Opublikowano: 20-02-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:35 min
Korzystanie z jednego z najpopularniejszych portali internetowych na świecie stało się właśnie jeszcze wygodniejsze! A mowa o... Naszej Klasie. Ostatnia zmiana umożliwia użytkownikom tego portalu społecznościowego przeszukiwać zasoby wyszukiwarki Google bez wychodzenia ze strony. Zmiana teoretycznie niewielka, ale  może ciągnąć za sobą spore ułatwienia.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Bezkonkurencyjny Analytics
Opublikowano: 05-02-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min
Koniecznie zainstaluj i skonfiguruj Google Analytics dla swojej strony internetowej! Dlaczego? Być może już niedługo będzie to jedyne w pełni wiarygodne źródło wartościowych statystyk dotyczących odwiedzin i zachowania użytkowników na Twojej witrynie. Wszystko przez planowane, szersze wykorzystanie technologii AJAX przez wyszukiwarkę Google.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Wzrost zainteresowania konsumentów wyszukiwarkami
Opublikowano: 21-01-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:35 min
Wyszukiwarki to świetne miejsce do promocji nie tylko dla małych firm. Również te najmniejsze, nawet jednoosobowe, przedsiębiorstwa mają możliwość rozwoju przy rozsądnych inwestycjach finansowych. SEO, czyli pozycjonowanie, a także AdWords, czyli płatne linki w wynikach wyszukiwania Google, to duża kontrola nad wydatkami, a do tego znakomita forma dotarcia do Klienta - który coraz częściej korzysta z wyszukiwarki.
Autor
Karolina Świetlicka
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Ilu mam konkurentów w wynikach wyszukiwania?
Opublikowano: 08-01-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:45 min
Każdego dnia rejestrowanych jest ok. 2 tysiące nowych domen. Część z nich to domeny firm, które dojrzały do pozycjonowania i innych form promocji w Internecie. To także w szybkim tempie rosnąca konkurencja dla firm, które już korzystają z SEO i wyświetlają się w top 10 wyników wyszukiwania. Nie wolno więc spoczywać na laurach - trzeba aktywnie działać i promować swoją witrynę online.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
To był rok Google
Opublikowano: 17-12-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 0:30 min
W mijającym 2008 roku Google niezmiennie święciło same sukcesy. Wyszukiwarka była prawdziwym hitem wśród internautów. Jednak firma z siedzibą w Mountain View w Kalifornii nie spoczywa na laurach. Nieustannie pracuje nad nowościami, zmianami w wyglądzie i algorytmach, aby użytkownicy otrzymywali jeszcze lepsze wyniki wyszukiwania na swoje zapytania.
Autor
Tomasz Wieczorek
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Coraz precyzyjniejsze wyniki wyszukiwania Google
Opublikowano: 15-12-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min
Wyszukiwarka Google towarzyszy nam nie od dziś. Nie jest jednak cały czas taka sama - firma z Mountain View w Kalifornii nieustannie udoskonala i zmienia nie tylko swoje algorytmy, ale również interfejs. A wszystko po to, by dać użytkownikom dokładnie to, czego poszukują w wyszukiwarce. A cała branża SEO musi dostosować swoje metody pozycjonowania do zmieniających się warunków w wynikach wyszukiwania.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Nocleg znajdziesz w Sieci
Opublikowano: 10-12-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min
Znaczna część osób podróżujących do innych miast, czy krajków, polega na wyszukiwarce szukając informacji o hotelach i miejscach noclegowych. Bardzo nieliczna grupa osób polega tylko na poleceniach swoich znajomych, czy też na zwykłym szczęściu. Nieobecność w wynikach wyszukiwania to więc poważny problem, szczególnie w branży hotelarskiej, który pomaga rozwiązać pozycjonowanie stron internetowych.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Nadpisywanie - strzał do własnej SEO bramki
Opublikowano: 28-11-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 0:45 min
Wiele godzin ciężkiej pracy, analiz, optymalizacji, poprawek, ciągłych zmian i śledzenia algorytmów wyszukiwarki - wszystko to może zostać zniweczone w kilka minut. Wystarczy, że administrator, właściciel strony nadpisze zmiany wprowadzone przez pozycjonera. I już - cały trud włożony w osiągnięcie wysokich pozycji został zniweczony! Nie dopuść do tego - monitoruj zmiany wprowadzane w kodzie Twojej strony.
Autor
Bartosz Rybacki
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Farma serwerów Google w Austrii
Opublikowano: 25-11-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min
Wyszukiwarka Google to niezwykle skomplikowany mechanizm, opierający się nie tylko na zaawansowanych algorytmach, ale również na bardzo rozbudowanej infrastrukturze. "Farmy serwerów" to specjalne miejsca, w którym Google trzyma komputery przeznaczone do zbierania danych i ich przetwarzania w celu jak najszybszego i jak najprecyzyjniejszego wyświetlenia wyników wyszukiwania użytkownikom z całego świata.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Wolnoć Tomku w Internecie
Opublikowano: 20-11-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min
Czy jesteśmy jeszcze w stanie wyobrazić sobie życie bez wyszukiwarki Google? Niestety są takie miejsca na świecie, gdzie dostęp do tej (i innych) wyszukiwarek jest mocno ograniczony, a czasem nawet niemożliwy. W rezultacie choćby rozwój ecommerce jest mocno zahamowany. To pokazuje jednak, jak dużą siłę ma Google i inne wyszukiwarki internetowe i jak ważna jest obecność w tych mediach.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Jak my to robimy - pozycjonowanie w Sunrise System
Opublikowano: 28-10-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min
Praca nad optymalizacją strony pod kątem wymagań wyszukiwarek internetowych jest... bardzo zróżnicowana i wymaga ciągłych analiz i poprawek. W końcu algorytmy Google ciągle się zmieniają, a z nimi wyniki wyszukiwania. Jak pracują pozycjonerzy w Sunrise System? W jaki sposób osiągamy top 10 wyników organicznych? Wszystkich metod zdradzić nie możemy, ale z chęcią przekazujemy kilka praktycznych informacji.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
3.00 - (2 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się