Ikona 02:47 min Ikona 19.12.2016

Czym żyła Polska w roku 2016? Zróbmy sobie podsumowanie. Wróćmy wspomnieniami do wydarzeń ostatnich 12 miesięcy i sprawdźmy jakie hasła najczęściej wpisywaliśmy w wyszukiwarkę Google. Co nowego się wydarzyło? Co nas rozśmieszyło a co zasmuciło? Jakie gry nas wciągnęły? Które postaci wzbudziły największe zainteresowanie? Google wszystko wyśpiewa.

 

Powrót Pokemonów, Donald Trump i Singielka

 

Tym co zainteresowało nas w 2016 roku była gra, która zyskała na popularności w zawrotnym tempie – Pokemon Go! Świat na wiele lat zapomniał o Pokemonach, kiedy przestaliśmy oglądać kreskówki z udziałem tych stworków. Teraz jednak powróciły w wielkim stylu – każdy może mieć swojego Poke Balla, dzięki aplikacji na smartfona.

 

A skoro już o kulach mowa – ukazała się także gra slither.io. Zjadasz świecące kule i stajesz się czarnym wężem… Kto by o tym nie marzył? Nic więc dziwnego, że tak wielu internautów chciało ją przetestować…

 

Zainteresowaniem cieszyły się naturalnie także Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Cała masa polskich kibiców wyszukiwała w tym roku hasła Euro 2016. Podobnie było z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi – Rio 2016 to kolejne na liście najpopularniejszych haseł.

 

Interesował nas także Brexit w Wielkiej Brytanii, Zamach w Nicei, Czarny protest czy Program 500+.

 

Zapewne zaskoczeniem nie będzie, że jeśli chodzi o wydarzenia, ciekawość wzbudzała również Eurowizja 2016.

 

Nie można oczywiście zapomnieć, że każdy fan Apple z utęsknieniem czekał na nowy model iPhone’a. Dlatego też z niecierpliwością wklepywaliśmy w wyszukiwarkę hasło iPhone 7. Podobno jest jeszcze bardziej wypasiony niż poprzednie wersje i radykalnie ulepszony. Kto sprawdził, ten wie.

 

Wybory w USA oraz postać Donalda Trumpa również wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród Polaków. Za pośrednictwem Internetu śledziliśmy wydarzenia w Ameryce i szukaliśmy informacji na temat nowego prezydenta oraz jego żony – Melanii Trump.

 

Najwyraźniej cała Polska pokochała także nowy serial TVN’u – Singielka oraz film Deadpool – wielokrotnie wpisywaliśmy te hasła w wyszukiwarkę.

 

Zagadkowe zaginięcie, pożegnanie tych którzy odeszli i kontrowersyjni celebryci

 

Jako że w tym roku zmarło wielu artystów – Prince, David Bowie, Alan Rickman, Maria CzubaszekAndrzej Wajda – wielu z nas przeczesywało Internet by przypomnieć sobie ich biografie oraz twórczość i wrócić do niej z sentymentem.

 

Lubimy także zagadki i jesteśmy ciekawscy, dlatego wszyscy przez pewien czas żyliśmy sprawą tajemniczego zaginięcia Ewy Tylman i bez przerwy wpisywaliśmy jej nazwisko w Google, żądni nowych informacji.

 

A jako że kochamy kontrowersje, wśród najczęściej wyszukiwanych przez nas haseł nie mogło zabraknąć Michała Szpaka.

 

Rok w pigułce

 

Takie zestawienie najpopularniejszych haseł, wpisywanych w wyszukiwarkę, to idealne podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy. Pokazuje czym żyliśmy, co nas ciekawiło, bawiło, smuciło i przerażało… Pozwala nam wrócić do tego pamięcią.

 

Nie wiem w jaki sposób ludzie robili podsumowanie na koniec roku, gdy nie było Internetu. Na szczęście my nie musimy się tym martwić!

 

Udostępnij:
Ocena artykułu:
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2.3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

Bezpłatny audyt SEO

Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.

 

Zapisz się do newslettera

Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!

Zero spamu, tylko konkrety!

Zadaj pytanie ekspertowi

Dowiedz się jak być lepiej widocznym w sieci

Bezpłatna wycena Bezpłatny audyt SEO
Udostępnij:
Czytaj także
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1.8 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 03:50 min 20.12.2016 Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować, że już od początku listopada zaczyna się prawdziwy wyścig świąteczny. Sklepy powoli stroją witryny w choinki i światełka, zaś w Internecie pojawiają się pierwsze nieśmiałe spoty reklamowe. Na tydzień przed Wigilią to już prawdziwa batalia. Wszyscy liczą na zapominalskich, którzy kupno prezentu pozostawili na ostatnią chwilę albo jeszcze nie przygotowali zapasów w lodówce na biesiadowanie w rodzinnym gronie. Jak w tej batalii wygrać? Na co postawić? A może wzruszyć? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1.8 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 03:00 min 05.01.2017 W życiu jest tak, że im więcej czegoś mamy, tym bardziej jesteśmy narażeni na przesyt, a co za tym idzie na jego negatywne skutki. Jak złapać odpowiedni balans na płaszczyźnie zawodowej? Z pracą jest jak z wieloletnim partnerem – krótka rozłąka może wzbudzić w nas tęsknotę i na nowo rozbudzić pożądanie. Przeczytajcie kilka słów o tym, dlaczego warto oraz jak zatęsknić za pracą, nieco ją ożywić, a nawet… zafascynować się nią. Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2.3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

Marketing internetowy Ikona 02:00 min 30.11.2016 Jeżeli należysz do osób, którym zależy na tym, aby przywrócić dawny blask rodzinnym fotografiom, to z pewnością spodoba Ci się nowa propozycja od Google. Aplikacja PhotoScan może być prawdziwym przełomem jeżeli chodzi o digitalizację starych fotografii. Przy jej pomocy możemy nie tylko zeskanować i w dowolnym miejscu zapisać nasze stare zdjęcia, ale także zadbać o ich odpowiedni wygląd, unikając np. odkształceń lub usuwając odblaski. Czytaj więcej
Polecane
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.8 / 5. Vote count: 16

No votes so far! Be the first to rate this post.

Co to jest SEO? Ikona 20:00 min 28.09.2023 Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces długofalowy. Wymaga umieszczenia każdej nowej treści w odpowiednim miejscu struktury. Jak wesprzeć proces pozycjonowania? Czytaj więcej
Ikona

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 10

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak Skutecznie Samemu Pozycjonować Strony (SEO)? Ikona 15:00 min 28.09.2023 Skuteczne pozycjonowanie to także działania off-site, czyli takie, które wykonywane są poza samą stroną internetową. Czytaj więcej

Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie:

Bezpłatna wycena
Kontakt

Wyprzedź
konkurencję

Zadaj pytanie ekspertowi

739 943 700