61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Wrócę tu, czyli funkcja Lists in Google Maps

Opublikowano: 27-02-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Jedziesz do innego miasta, masz zamiar spędzić tam trochę czasu, chciałbyś odwiedzić ciekawe miejsca, dobrze zjeść i przeżyć interesujący wieczór, ale nie masz pojęcia, dokąd warto pokierować swoje kroki?

 

Przyjeżdża do Ciebie znajomy, a Ty nie wiesz, jaką knajpkę warto odwiedzić, bo jadasz tylko w restauracjach z kuchnią włoską, a on przepada za daniami orientalnymi? Twój gość uwielbia muzea, ale nie masz pojęcia, gdzie zobaczyć najnowsze wystawy, bo wolisz teatr?

 

Chciałbyś wrócić do swojego ulubionego miejsca, gdzie jadłeś najpyszniejszy sernik, ale absolutnie nie  możesz sobie przypomnieć ani nazwy ani adresu, gdzie te pyszności kosztowałeś?

 

Jeśli którakolwiek z sytuacji miała miejsce w Twoim życiu, to aplikacja Google Maps z nową funkcją społecznościową jest dla Ciebie!

 

 

 

 

Jak to działa?

 

Dzięki niej, możesz zapisywać swoje ulubione miejsca, dzielić się nimi z przyjaciółmi, a także wracać do najciekawszych miejscówek na mapie, kiedy i gdzie tylko chcesz. Ta niezwykle pomocna aplikacja Google Maps jest dostępna zarówno w wersji na Androida, jak i iOS.

 

Zasady działania aplikacji są bardzo proste. Wystarczy wejść na Google Maps, wyszukać swoją ulubioną knajpkę, sklep, park, czy inne miejsce i zapisać do jednego z folderów, np.: „Tutaj nie może mnie zabraknąć” lub „Moje kubki smakowe muszą tego doświadczyć”. To, jakie kategorie stworzy użytkownik, zależy tylko od jego kreatywności.

 

Oczywiście, jeśli nie macie pomysłu na tworzenie własnych list, możecie wybrać też jedną z wielu automatycznych kategorii, takich jak np.: „Chcę odwiedzić” lub klasyczne „Ulubione”.

 

Za każdym razem, kiedy będziecie w określonym miejscu i wejdziecie w aplikację, automatycznie pojawią się Wam ikonki z nazwą lokalu, w którego pobliżu jesteście.

 

 

 

 

Podziel się z innymi

 

Jak w świecie internetowym powszechnie wiadomo, nie ma Cię na Facebooku – nie istniejesz.

Jednak stwierdzenie to opisywanej aplikacji nie dotyczy – listą z ulubionymi miejscami możesz podzielić się ze znajomymi na Facebooku, przekazać SMS-em do bliskich lub przesłać ją mailem.

Wystarczy klikną ikonkę „Podziel się”.

 

 

Trafisz w punkt, gdziekolwiek jesteś  

 

Znalazłeś się w miejscu, gdzie nie ma dostępu do Internetu? Nic straconego – swoją listę możesz sprawdzić nawet będąc offline!

 

 

Pamiętaj tylko o wcześniejszym ściągnięciu potrzebnego fragmentu mapy.

 

Notatnik naszych/współczesnych czasów  

 

Ta niezwykle przydatna, zwłaszcza w obecnych czasach aplikacja to ciekawy rodzaj internetowego przewodnika, który idealnie sprawdzi się podczas urlopu, wakacji, czy wypadu na weekend do innego miasta.

 

Tak więc, zaopatrzcie się w Wasz nowy przewodnik po całym świecie i w drogę!

 

 

 

Źródła: 
Blog GoogleSpiderswebGisplay

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się