61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Mobilne aplikacje do kart lojalnościowych

Opublikowano: 01-08-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 5:40 min
Zdarzyło Ci się być na zakupach i zapomnieć karty klienta?  I to nie raz! Z pewnością jednak telefonu nie zapomniałeś, bo smartfony nosimy przy sobie praktycznie zawsze. Idąc tym tropem twórcy mobilnych aplikacji, opracowali sprytne rozwiązania, dzięki którym przy kolejnych zakupach już na pewno nie stracisz przysługujących Ci punktów.Czym są aplikacje mobilne do karty lojalnościowych?

Są to rozwiązania informatyczne dedykowane do mobilnych urządzeń, które w fomarcie online zastępują rzeczywiste karty klienta. Aplikacje można pobrać ze sklepów takich jak App Store, Google Play, itp., a następnie uruchomić na swoim urządzeniu. Zdecydowana większość tego rodzaju programów posiada już wbudowaną listę predefiniowanych kart. W przypadku, gdy posiadasz kartę, która nie znajduje się na takiej liście, masz możliwość ręcznego jej wprowadzenia.  Najistotniejsze w całym procesie jest wprowadzenie indywidualnego numeru identyfikacyjnego ( z plastikowej karty), do aplikacji. Wykonasz to wpisując ręcznie kolejne cyfry lub skanując cały ciąg. I to wszystko - możesz używać kart za pośrednictwem telefonu.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę
W jaki sposób korzystać z aplikacji w sklepie?
 • Wywołujesz aplikację jednym kliknięciem w odpowiednią ikonę na ekranie smartfona.
  Rada: Dla przyspieszenia procesu umieść ikonę aplikacji na ekranie startowym.
 • Wybierasz ze swojej  listy kart, tę której teraz potrzebujesz.
 • Sprawdzasz czy na ekranie smartfona wyświetlił się kod kreskowy z numerem i logo karty.
 • Kierujesz ekran urządzenia w stronę ekspedienta/tki, który/a skanuje kod lub wprowadza numer ręcznie.
 • Zamykasz aplikację, a na Twoim koncie lojalnościowym zapisują się punkty za kolejne udane zakupy.Zalety korzystania z aplikacji mobilnych do kart lojalnościowych
 1. Chudszy portfel - nie musisz nosić ze sobą wszystkich kart lojalnościowych, które tylko wypychają portfel, przez co ten nie mieści się w kieszeni.
 2. Brak zmartwień  - nie martwisz się, że karta klienta została w domu, ponieważ masz ją zawsze przy sobie w swoim smartfonie.
 3. Swoboda zakupów - nie musisz pamiętać o tym jaką kartę klienta ze sobą wziąć, a którą zostawić w domu. Teraz masz wszystkie przy sobie i możesz w dowolnej chwili z nich korzystać, a punkty w programach lojalnościowych stale się naliczają.
 4. Łatwy dostęp do informacji  - w niektórych aplikacjach zyskujesz łatwy dostęp do salda punktów, wiadomości na temat aktualnych promocji oraz najświeższego katalogu profitów wynikających z udziału w programie partnerskim.
Popularne aplikacje mobilne do kart lojalnościowych

Konsumenci doceniają korzyści, jakie niosą za sobą aplikacje mobilne do kart lojalnościowych, dlatego chętnie sięgają po tego rodzaju rozwiąznia. Mało tego - coraz częściej szukają jeszcze lepszych i nowszych propozycji. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych aplikacji, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów.


StoCard

Źródło:  Google Play

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play i App Store. StoCard pozwala na szybkie dodawanie kart poprzez skanowanie lub wprowadzenie numeru Klienta ręcznie.  Możliwe jest dodanie dowolnej liczby kart w tej aplikacji. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest możliwość przeglądania kuponów, zniżek, ulotek oraz katalogów powiązanych z ulubionymi sklepami. Korzystanie z aplikacji StoCard nie wymaga rejestracji.
Ocena: 8,5/10


FidMe

Źródło:  Google Play


Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Android bądź iOS.
Zapewnia dostęp do tysięcy różnych programów lojalnościowych i to bez konieczności rejestracji. FidMe pozwala grupować wszystkie karty, a więc magnetyczne i te do zbierania pieczątek, a także kupony rabatowe. Dodawanie swoich kart jest możliwe za pomocą skanera lub ręcznego wpisania numeru identyfikacyjnego. Aplikacja jest kompatybilna z oprogramowaniem Passbook Apple’a, Portfel Windows Phone oraz Samsung Wallet.
Ocena: 9/10


CardMate

Źródło:  Google Play


Aplikację mogą pobrać zarówno użytkownicy telefonów z systemem Android, jak i iPhone'ów zaopatrzonych w system operacyjny iOS. CardMate umożliwia szybki dostęp do wielu kart lojalnościowych oraz dostosowanie wyglądu kart do indywidualnych preferencji.  Dodawanie kolejnych rekordów jest proste oraz intuicyjne,  a przy tym możliwa jest szybka zmiana ułożenia kart - wystarczy przytrzymać i przesunąć!
Ocena: 7,5/10


VirtualCards

Źródło:  Google Play


To aplikacja na sprzęt mobilny z systemem iOS bądź Android, można ją pobrać z App Store albo Google Play. Umożliwia wprowdzenie nieograniczonej liczby kart lojalnościowych, za pomocą skanowania bądź poprzez wprowadzenie ręcznie ciągu cyfr. VirtualCards umożliwia sprawdzenie najnowszych ofert oraz promocji. Ponadto marki, których karty posiadasz, mogą wysyłać Ci za pośrednictwem aplikacji aktualne informacje o rabatach. Aplikacja pozwala także na dzielenie się informacjami o promocjach poprzez e-mail lub sieć społecznościową.
Ocena: 8,7/10


uPaidWallet

Źródło:  Google Play


Aplikacja łączy w sobie cechy zarówno gromadzenia kart lojalnościowych, jak i funkcję karty płatniczej. Działa więc jak kompletny portfel. Do uPaid Wallet można wprowadzić swoją kartę płatniczą i przeprowadzać przy jej wykorzystaniu transakcje wszędzie tam, gdzie widoczne jest logo MasterCard Mobile lub MasterPass. Aby dodać kartę lojalnościową do uPaid Wallet wystarczy zeskanować ją, zrobić jej zdjęcie albo wpisać jej kod kreskowy. Co więcej, w tej aplikacji można też dodawać paragony.
Ocena: 7,2/10


Ceneo

Źródło:  Google Play


Jest aplikacją bardzo rozbudowaną, która łączy kilka funkcjonalności. Przede wszystkim pozwala na przeglądanie ponad 8 milionów produktów różnych polskich sklepów internetowych - pozwala na filtrowanie i sortowanie według włąsnych preferencji. Ceneo umożliwia także dokonywanie zakupów, a przy tym gwarantuje dostęp do wielu zniżek i rabatów. Jedną z opcji aplikacji jest możliwość wgrania wszystkich kart lojalnościowych. Dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS.
Ocena: 9,6/10


Zeskanowane rachunki przechowywane w wirtualnym portfelu to porządek w kieszeniach i dostęp do zawsze czytelnych dowodów zakupu w dowolnym momencie. W Polsce aplikacje dedykowane programom lojalnościowym są coraz chętniej wykorzystywane przez użytkowników urządzeń mobilnych. To bowiem nie tylko narzędzie do zbierania punktów, ale także źródło informacji o promocjach i ofertach specjalnych, co szczególnie przypadło do gustu oszczędnym z natury Polakom.

Źródła: App Store, CeneoSpiderswebGoogle PlayAntyapps

Autor
Magda
Ocena artykułu
3.89 - (18 głosów)
Komentarze
#1Piotr Kałuża2018-11-19 16:43:23
Moją pierwszą aplikacją mobilną był Rossman, teraz mam chyba wszystkie sieciówki odzieżowe i nawet wspomniane w artykule Tesco ;) Fajne te aplikacje podoba mi się też, że nie muszę nosić przy sobie kart na punkty tylko pokazuję telefon z włączoną aplikacją i mam punkty. Podobnie mam przy płatności kartą. Sklep niedaleko mnie ma program zencard.pl dla klientów płacących kartą przy płatności podaje się numer telefonu i zapisuje się rabat. Też fajne rozwiązanie. Może rozeznaj temat pod następny wpis bo słyszałem, że dużo sklepów korzysta z tego programu.
#2Sonia Grzenkowicz2018-11-22 16:26:07
Zgadza się, aplikacje mobilne wiele ułatwiają i są źródłem ciekawych promocji dla użytkowników. Z chęcią pomyślimy o wróceniu do tematu. Tym bardziej, że programy lojalnościowe to nie tylko zbieranie rabatów i punktów, lecz także sposób na budowanie relacji firma - klient :)
#3Gutek2018-12-17 15:07:54
Ta, miałem jedną aplikację do wszystkich kart, a teraz każdy sklep wciska mi bzdurne powiadomienia ze swojej aplikacji, instaluję tylko przed większymi zakupami i zaraz odinstalowuję.
#4Ania2020-01-29 12:35:08
Potwierdzam. Te aplikacje to tylko klopot tak mialam tylko jedn a aplikacje do kart
a teraz mase innych.
Co najgorsze jak mi padła bateria w telefonie to we włócznce nie przyjeli mi karty plastikowej po prostu chamstwo.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się