Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Etykiety w Mapach Google

Opublikowano: 12-05-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:50 min

Zalogowani użytkownicy Map Google zyskali możliwość spersonalizowania tej sztandarowej usługi giganta z Mountain View. Dzięki dodanym dziś do Map prywatnym etykietom każda osoba posiadająca konto Google może oznaczać miejsca jako prywatne, a co za tym idzie szybciej wyszukiwać ulubione firmy i miejsca. Dzięki możliwości etykietowania często odwiedzanych, czy też interesujących nas miejsc możemy także szybciej wyznaczać trasy, czy też sprawdzać dane zawarte w wizytówkach firm.


Jak dodać prywatną etykietę?


Przede wszystkim należy zalogować się na swoje konto Google. Następnie wystarczy wyszukać firmę lub miejsce, któremu chcemy przypiąć etykietę, i kliknąć „Dodaj etykietę”.

 

Źródło: Mapy Google

 

Źródło: Mapy Google

 

Kolejnym krokiem jest nadanie nazwy etykiecie i kliknięcie „Dodaj etykietę”.

 

Źródło: Mapy Google

 

Tym samym po raz pierwszy oznaczyliśmy miejsce jako prywatne! Czyż nie jest to banalnie proste?


Co daje mi oznaczanie miejsc etykietami?


Tworząc listę prywatnych etykiet ułatwiamy sobie korzystanie z Map Google. Już nie musimy wpisywać pełnych nazw, a czasem nawet adresów naszych ulubionych lokali, czy firm. Teraz wystarczy pamiętać nazwę przypisanych im etykiet (które w każdej chwili możemy dowolnie edytować!).

 

Źródło: Mapy Google

 

Ustawiając etykiety o tej samej nazwie dla różnych firm, zyskujemy spis ulubionych miejsc. Szukając np. restauracji, w której moglibyśmy zjeść obiad z przyjaciółmi, wystarczy wpisać nazwę etykiet, którą ustawialiśmy w przypadku tego typu miejsc, a w podpowiedziach zobaczymy całą listę naszych ulubionych lub poleconych nam lokali. Teraz tylko pozostaje dokonać wyboru, gdzie dziś koniec końców zjemy.

 

Źródło: Mapy Google

 

 

Oznaczając na Mapach Google swoje ulubione i często odwiedzane miejsca, zyskujemy na czasie oraz wygodzie (szczególnie w przypadku korzystania z Map na smartfonach) przy wyznaczaniu tras. Dzięki etykietom znów nie musimy wpisywać pełnych danych miejsc, z których chcemy wyruszyć, jak i do których mamy zamiar dotrzeć. Jeśli jedno z nich (lub też oba) oznaczyliśmy jako prywatne, wystarczy wpisać nazwę etykiety i wybrać miejsce z podpowiedzi.

 

Źródło: Mapy Google

 

Jak zarządzać etykietami?


Wiemy już, jak oznaczać nowe miejsca jako prywatne. Jak jednak edytować lub usuwać etykiety?


Jedną z możliwości jest odnalezienie miejsca na Mapach. Wpisujemy więc nazwę etykiety, którą chcemy edytować i wybieramy z podpowiedzi odpowiednie miejsce. Później wystarczy kliknąć „Edytuj etykietę”.

 

Źródło: Mapy Google

 

W nowo otwartym okienku możemy zmienić nazwę etykiety lub też ją usunąć z naszej listy.

 

Źródło: Mapy Google

 

Utworzonymi przez nas etykietami możemy zarządzać także z poziomu „Twoich miejsc”, gdzie znajdziemy wszystkie oznaczone przez nas firmy i lokalizacje. Aby się tam dostać, należy wejść na Mapy Google, zalogować się na swoje konto Google (o ile już nie jesteśmy na nie zalogowani), otworzyć menu i wybrać „Twoje miejsca”.

 

Źródło: Mapy Google

 

Z poziomu „Twoich miejsc”, w zakładce „Oznaczone” możemy otwierać wizytówki oznaczonych przez nas miejsc, gdzie będziemy mogli dokonać edycji etykiety, a także usuwać z listy niechciane pozycje.

 

Źródło: Mapy Google

 

 

Jak widzisz personalizacja Map Google jest niezwykle prosta. Wystarczy kilka kliknięć, a na Mapach możesz mieć oznaczone wszystkie lokale, firmy i miejsca w mieście, które lubisz bądź często odwiedzasz. Nie zwlekaj! Dopasuj Mapy Google pod siebie i Twój styl życia!

Źródła: Mapy Google, Mapy Google - Pomoc

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.83 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się