Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Street View – kolejna odsłona

Opublikowano: 17-12-2013
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Poranna wycieczka po Alpach, popołudniowe zwiedzanie zoo, a nawet romantyczny wieczór przy wieży Eiffla – to już powszechnie znane (i lubiane!) podróże, w które wyruszamy dzięki aplikacji Street View. Od maja 2007 roku, Google wykonało już ogrom zdjęć, łącząc je panoramę, która tworzy wirtualną mapę całego świata.

 

Polska

Usługa Google Street View jest niezwykle popularną funkcją, stworzoną przez giganta z Mountain View –  dlatego nie dziwne jest, że na naszym firmowym blogu widnieje już kilka artykułów na jej temat. Z każdą, nową realizacją jesteśmy jednocześnie pozytywnie zaskoczeni, ale też zainteresowani przykładowymi odkryciami. Szczególnie ważne jest, że Google Street View w swoich zasobach ujęło wiele miejsc z naszego kraju, takich jak na przykład Kopalnia Soli w Wieliczce. Jest to pierwsza kolekcja Street View w Europie, która została zrealizowana w podziemiach. Jako jedna z pozycji, widniejąca na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, nasza kopalnia jest powodem do dumy i dostępna dla internautów z całego świata.

Zapraszamy zatem do odbycia ciekawej wycieczki po korytarzach kopalni soli kamiennej ,,Wieliczka''.


View Larger Map

 

Europa

Z malowniczej, polskiej krainy przenieśmy się jednak do skąpanej w słońcu Wenecji – to tam w ostatnich miesiącach przedstawiciele Street View przeszli ponad 426 km i przepłynęli gondolą 183 km, zamykając w kliszy Trekkera bogactwo tego włoskiego miasta.
Jesteśmy pewni, że mimo ciężkiej pracy, wyprawa ta była również wspaniałą przygodą, pełną wrażeń oraz atrakcji.

Oprócz panoramicznych zdjęć współczesnych budynków, zespół Google zwrócił również uwagę na historyczne budowle, zawarte na mapie z 1838 roku. Na witrynie poświęconej czynnościom wykonywanym przez operatorów Street View we Włoszech, można obejrzeć cały proces tworzenia zdjęć panoramicznych, właśnie w tym zakątku świata.

Więcej informacji na temat weneckiej przygody znajdziecie tutaj.

 

Świat

Fantasy

Czas na podróż przez Środziemie, zainspirowaną filmem ,,Hobbit – Pustkowie Smauga''.To przygoda z ulubionymi bohaterami filmowej trylogii, odbywająca w fantastycznej krainie. Google podkreśla, że jest ona dostępna zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach, czy innych urządzeniach mobilnych, takich jak telefon, czy tablet. Teraz za pomocą jednego kliknięcia możemy przenieść się z szarej rzeczywistości do świata Kompanii Thorina, elfów, czarodziei, czy innych krasnoludków. Jak widać, Google przygotowuje dla każdego najlepsze rozwiązania – z aplikacją Street View na pewno nikt nie będzie się nudził!

 

 

Wszystkim osobom, które jeszcze nie miały okazji wybrać się na wędrówkę z Google, polecamy film szkoleniowy z poruszania się po Street View.

 

Życzymy świetnej zabawy i miłego odkrywania nowych, nieznanych Wam obszarów...

...a my - czekamy na więcej, Mr. Google! ;-)

 

Źródła: Google, Google Maps, YouTube, Blog Google Polska

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
4.56 - (9 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się