Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Dzięki znajomym Google powie nam, że "to jest fajne".

Opublikowano: 01-07-2011
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Inicjatywa przycisku +1 powstała z myślą o tym, by pomóc użytkownikom w odnajdywaniu wartościowych treści. Od teraz podczas przeglądania wyników wyszukiwania możemy napotkać informację o tym, że dana witryna jest polecana przez znaną nam osobę. Zobaczyć to można poniżej wyświetlonego opisu strony.

Natomiast na prawo od tytułu strony widnieje ikona za pomocą której to my rekomendujemy. Po kliknięciu w taki przycisk, każdy nasz znajomy, który później będzie poszukiwał podobnych informacji zobaczy, że dana strona jest polecana przez nas. Ponadto informacja ta zostaje zapisana na naszym profilu i tym samym tworzymy listę ulubionych miejsc.

Kto, gdzie i kiedy widzi przycisk +1?
Opisywane narzędzie do polecania stron, może być widoczne przy wspominanych organicznych wynikach wyszukiwania, jednak nie tylko. Jeżeli administrator strony uzna, że chciałby mieć taki przycisk bezpośrednio na witrynie, może to zrobić za pomocą wpisania do kodu strony stosownej komedy. Z obydwu źródeł można dokonać rekomendacji strony. Co istotne, jeżeli na witrynie polecamy inne miejsca w sieci to przy takich linkach również mogą być umieszczone przyciski +1.

By zobaczyć przycisk przy wynikach wyszukiwania i z niego korzystać trzeba być zalogowanym użytkownikiem na koncie Google. Informacje o rekomendacji są widoczne tylko od osób zapisanych w kontaktach na naszym profilu. Do tych też osób dociera nasze polecenie danej strony. W zależności czy chcemy by nasza +1-nka była widoczna tylko nam czy publicznie, możemy odpowiednio to skonfigurować w ustawieniach.

Czy +1 ma wpływ na pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania?
Gigant z Doliny Krzemowej - jak informuje na swoich stronach - twierdzi, że ten parametr to jeden z wielu wskaźników, które mogą być wykorzystywane przez algorytm do określania trafności strony i jej pozycji w rankingu. Przy każdym nowym wskaźniku rankingowym, zachowane są stosowne środki ostrożności i wyniki wyszukiwania podlegają stałej weryfikacji. Niemniej jednak parametr ten zdaje się w perspektywie czasu nabierać coraz większego znaczenia w tym zakresie.

Film prezentujący usługę:


Źródło: Google

Autor
Piotr Markiewicz
Ocena artykułu
2.33 - (15 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się