Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Gmail.pl na sprzedaż?!

Opublikowano: 20-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Cena jest już sześciocyfrowa...

Dziś okaże się, czy domena Gmail (należąca do Grupy Młodych Literatów i Artystów) zdobędzie pierwsze miejsce w wyścigu najdrożej sprzedanych domen w Polsce. Do końca licytacji pozostały godziny, a jedna z najbardziej pożądanych domen osiągnęła cenę 119 400 złotych. Oznacza to, że aby znaleźć się na samym szczycie rankingu najdroższych domen wszech czasów musi pokonać tylko czterech konkurentów (opony.pl, kino.pl i lekarze.pl).

Warto dodać, że Gmail.pl okazał się produktem atrakcyjnym i godnym uwagi aż dla 52 osób, które aktywnie wzięły udział w licytacji trwającej na portalu allegro.pl. Samą aukcję odwiedziło natomiast już ponad 73 tysiące osób! 2 lata wcześniej licytowało "tylko 30" osób, a cena osiągnęła poziom o 49 tys. zł niższy. Aukcja ma więc ogromne szanse trwale zapisać się w historii polskiego Internetu.

Warto dodać, że licytacja sprzed blisko dwóch lat, zanim udało się ją doprowadzić do końca, była kilka razy usuwana przez Allegro. Przyczynami tych posunięć były zarzuty, że GMAiL, czyli Grupa Młodych Literatów i Artystów, posługuje się zastrzeżonym znakiem towarowym. Zarzuty zostały wycofane po wygranej przez Izabelę Krawczyk sprawie sądowej wytoczonej przez koncern Google. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby transakcja doszła do skutku, chociaż pojawiają się opinie, że inwestycja może się okazać bardzo ryzykowną dla nabywcy. Jednakże w razie ewentualnego sporu to Google stać będzie na przegranej pozycji.


Źródło: Interaktywnie.com
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się