Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google Maps także dla rowerzystów

Opublikowano: 19-03-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

W związku ze zbliżającą się wiosną, dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze, Google przygotowało niespodziankę. Otóż, funkcja Google Maps została wzbogacona o trasy rowerowe. Niestety, jak większość tego typu nowinek, również ta, funkcjonuje na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.
Do serwisu Google Maps trafiły informacje dotyczące ponad 20 tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych, plany stu pięćdziesięciu miast, oraz opis warunków i ukształtowania terenu, który pozwoli unikać np. stromych i męczących podjazdów. Drogi zostały przedstawione w taki sposób, by rowerzysta mógł ominąć najniebezpieczniejsze i najbardziej zatłoczone miejsca.
Czytelna grafika dostarcza użytkownikom szczegółowych informacji dotyczących tras. Na podglądzie, zieloną linią ciągłą, zaznaczone są ulice, którym towarzyszą ścieżki rowerowe, z kolei zielona przerywana linia sygnalizuje, że ulica nadaje się do użytkowania przez jednoślady, ale nie ma przy niej pasa przeznaczonego dla rowerów.
Na podstawie „kompleksowego zestawu zmiennych” , takich jak nawierzchnia, liczba zakrętów oraz ukształtowanie terenu, Google Maps oblicza szacowany czas przejazdu. Na przykład 31-kilometrowy odcinek, biegnący wzdłuż jednej z głównych ulic w Miami, teoretycznie, powinien zostać pokonany przez rowerzystę w niecałe dwie godziny.
Na razie użytkownicy nie mogą ustawiać własnych preferencji, takich jak rodzaj nawierzchni, czy mała liczba skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, ale prawdopodobnie w najbliższym czasie nowa usługa Google Maps zostanie pod tym kątem zmodernizowana.
Miejmy nadzieję, że niebawem ta funkcja dotrze również do Polski.

 

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się