61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne - Bydgoszcz

W ramach marketingu w wyszukiwarkach internetowych (przede wszystkim w Google), ale także szerzej pojętego marketingu online, firmy zwykły już od kilkunastu lat skupiać się na możliwie szerokim spektrum odbiorców. I nic dziwnego – w końcu skoro firma z Bydgoszczy może dotrzeć do potencjalnego Klienta w Krakowie, a nawet w Nowym Jorku, to dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości! Jednakże liczne statystyki udowadniają, że pozycjonowanie lokalne w Bydgoszczy, czy województwie kujawsko-pomorskim, to istotne źródło klientów, potencjalnie generujących spore obroty w przedsiębiorstwach.

Na tym tle bydgoski rynek usług lokalnych jest być może jednym z najbardziej niedocenianych źródeł przychodu okolicznych małych i średnich firm. W dobie globalizacji i dostępu do konsumentów z całego kraju, a nawet świata, stosunkowo niewiele firm zdaje sobie sprawę jak istotny jest wciąż ten klient, który przyjdzie do naszego sklepu żeby na żywo zobaczyć, przetestować i w końcu – kupić produkt czy usługę, które mamy w swojej ofercie. Często działa tutaj również dobrze pojęty bydgoski patriotyzm lokalny: „współpracuję z okolicznymi firmami i kupuję w pobliskich sklepach, dzięki czemu rozwijam swoje miasto”.
A lokalne pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy jest świetnym źródłem widoczności w wyszukiwarce Google na zapytania o charakterze lokalnym.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę

Jak działa pozycjonowanie lokalne w Google

Pomimo wyraźnie łatwiejszego dostępu do produktów z całego świata (nie tylko z Europy, ale nawet z Chin czy USA), bydgoski konsument wciąż lubi zobaczyć kupowany produkt na żywo – przetestować, sprawdzić jak będzie leżał w ręce, przymierzyć czy wreszcie porównać zdjęcia z rzeczywistością.
Działa tu kilka mechanizmów:
  • bezpieczeństwo – pomimo niemal całkowitego bezpieczeństwa transakcji przeprowadzanych online, wciąż jest spora grupa bydgoszczan, która czuje się pewniej, kupując produkt bezpośrednio w sklepie stacjonarnym (i wbrew pozorom, nie jest to wcale mała grupa),
  • pewność – kupując produkt na miejscu, upewniamy się, że kolory są dokładnie takie jak chcemy, rozmiarówka jest idealnie dopasowana do naszej figury i nie czekają nas inne niespodzianki przy odbiorze produktu,
  • szybkość transakcji – bydgoszczanie nie chcą czekać tygodnia, 3 dni (roboczych) czy nawet 1 dnia na dostarczenie przesyłki (a do tego dochodzi jeszcze problem z kurierami).
Chcemy kupić produkt natychmiast i natychmiast zacząć z niego korzystać. Jeśli w danej sekundzie podjęliśmy decyzję o zakupie, to w sporej części przypadków wybierzemy nawet nie najtańszą ofertę, ale ofertę tego sklepu/tej firmy, która: ma produkt w ofercie + jest on dostępny od ręki + znajduje się w naszej okolicy.
I to jest chyba najsilniejsza motywacja dla konsumenta – a jednocześnie jeden z głównych powodów, dla których pozycjonowanie lokalne w Bydgoszczy jest istotne i coraz istotniejsze.
Wyszukiwarka Google doskonale rozumie nas – bydgoszczan i nas – konsumentów. Dlatego wyniki wyświetlane użytkownikom są coraz częściej lokalizowane.
Chodzi o to, że Google stara się zrozumieć kontekst zapytania – jeśli stwierdzi, że oczekujemy wyników lokalnych, to właśnie takie nam wyświetli.
Oczywistym przykładem są tu zapytania typu:
FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań wg Planera słów kluczowych Google
komis samochodowy Bydgoszcz880
pub Bydgoszcz720
pozycjonowanie Bydgoszcz480
restauracja fordon260
Użytkownik formułuje zapytania w taki sposób, żeby jednoznacznie wskazać wyszukiwarce: „szukam wyników w okolicy Bydgoszczy”.
Jednakże istnieje też coraz większa grupa zapytań, dla których Google domyślnie wyświetla wyniki znajdujące się w naszej okolicy. Są to przede wszystkim zapytania o lokale usługowe, gastronomiczne, puby i kluby, ale także kwiaciarnie, hydraulików, taksówki etc.
Aż 150% więcej zapytań o nacechowaniu lokalnym wpisywanych jest bez precyzowania, że chodzi o wyniki „w pobliżu” użytkownika.
Na podstawie historycznych zapytań i różnych sposobów badania zadowolenia użytkowników z otrzymanych wyników wyszukiwania, Google określił, że dla tych i podobnych grup zapytań firmy lokalne (również z Map Google) najlepiej spełnią nasze oczekiwania.
Czy wiesz jak Google określa Twoją lokalizację?
Aby możliwie precyzyjnie odpowiedzieć na nasze zapytanie lokalne, wyszukiwarka najpierw stara się określić naszą lokalizację. Robi to na podstawie:
- historii wyszukiwań – szczególnie chodzi o ostatnie wyszukiwania miejsc,
- adresu IP,
- historii lokalizacji.
Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, przeczytaj nasz artykuł na blogu o pozycjonowaniu lokalnym.
Potencjał jest więc ogromny – nie mówimy już tylko o stosunkowo niewielkiej (choć wciąż imponującej) liczbie zapytań ze wskazaniem lokalizacji. Walka w lokalnym pozycjonowaniu stron internetowych toczy się już o dziesiątki, a nawet setki tysięcy wyszukiwań każdego miesiąca, z których każde może nam potencjalnie przynieść Klienta.
Dla przykładu – wszystkie poniższe zapytania są domyślnie traktowane przez Google jak zapytania lokalne, a więc wyświetlane wyniki uwzględniają przede wszystkim firmy z okolicy użytkownika:
FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań wg Planera słów kluczowych Google
restauracja823000
kwiaciarnia90500
pub27100
komis samochodowy18100
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy z ekspertami

Nasze Centrum Performance Marketing, zlokalizowane w samym sercu miasta, bo na Starym Rynku, od lat znakomicie wpisuje się w wizerunek Bydgoszczy – miasta bardzo różnorodnego, z ogromnymi tradycjami, a jednocześnie dynamicznie rozwijającego się.
ogólnopolskie i lokalne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach
Od rozwiązań, pozwalających Ci rozwinąć skrzydła na lokalnym, bydgoskim rynku, aż po najbardziej kompleksowe podejście do widoczności Twojej firmy w Google. Dobierzemy dla Ciebie i Twojego biznesu taki pakiet, który wpisze się w aktualne zapotrzebowanie i możliwości każdego przedsiębiorstwa. Zapytaj nas o innowacyjne pozycjonowanie SEO Cloud®!
reklamy pay-per-click (rozliczane za kliknięcia) Google Ads, Facebook etc.
Doskonała znajomość Bydgoszczy i lokalnych zwyczajów konsumenckich pozwala nam przygotować kampanię o znakomitej skuteczności, przy zminimalizowaniu kosztów jednego kliknięcia. Certyfikowani specjaliści Google Ads znają najlepsze metody wypromowania przedsiębiorstw z właściwie każdej branży. Sprawdź jakie rozwiązanie reklamowe PPC przygotowaliśmy dla Ciebie.
indywidualnie skrojone pakiety niestandardowych działań pozycjonerskich, audytów, szkoleń, a nawet content marketingowych
Wybierz dodatkowe usługi i pakiety marketingu w wyszukiwarkach internetowych, których Twoja firma potrzebuje. Przeprowadzimy dla Ciebie audyt strony, przeszkolimy Twój zespół z tajników SEO i SEM, zaproponujemy rozwiązania analityczne, dzięki którym zyskasz wiedzę niezbędną do jeszcze skuteczniejszego prowadzenia swojego biznesu.

Co zyskujesz z Sunrise System

Innowacyjność
Jednym z elementów stojących za sukcesem pozycjonowania stron internetowych przez agencję Sunrise System jest innowacyjność. Dogłębna znajomość branży SEO, algorytmów Google i zmian zachodzących w branży, od lat pozwala nam przygotowywać jeszcze skuteczniejsze usługi, świetnie wpisujące się w dynamicznie zmieniający się rynek lokalny, ogólnopolski i światowy.
Doświadczenie lokalne w Bydgoszczy
Przez ponad 15 lat istnienia skutecznie wypromowaliśmy okoliczne firmy w ramach pozycjonowania stron internetowych w Bydgoszczy. Znamy potrzeby przedsiębiorców z miasta, okolicznych miejscowości i całego województwa kujawsko-pomorskiego i mamy wypracowane takie metody współpracy, które najlepiej przekładają się na efekty biznesowe lokalnych firm. O czym świadczą chociażby referencje wystawiane nam przez naszych Klientów.
Skuteczny zespół pozycjonerski
Nad Twoją stroną internetową będzie pracować cała grupa ekspertów, specjalizujących się w różnych elementach SEO: analityce, treściach, audytach oraz (oczywiście) technicznym aspekcie pozycjonowania stron internetowych. Daje to zarówno nam, jak i Tobie pewność, że Twoja witryna jest pod stałą kontrolą, a wybrane metody działania będą najskuteczniejsze dla Twojej działalności i Twoich odbiorców – potencjalnych Klientów.
Stała analiza i kontrola
Nasz doświadczony zespół programistów przygotował specjalistyczne narzędzia SEO, które Tobie dają wgląd i kontrolę nad efektami naszej pracy, a nam pozwalają nieustannie czuwać nad prawidłowością procesu pozycjonowania. Twoja strona jest więc pod stałą obserwacją, wszelkie zmiany są skrupulatnie analizowane, a propozycje kolejnych usprawnień otrzymujesz niezwłocznie kiedy przyjdzie na nie czas.

Case Study

Od lipca 2016 roku nasza agencja zajmuje się pozycjonowaniem strony firmy RegeneMed, działającej głównie na bydgoskim rynku, specjalizującej się w naprawach i regeneracji sprzętu medycznego marki Olympus. Będąc ekspertem w wąskiej dziedzinie – serwisowania różnego typu endoskopów – Klient oczekiwał od nas wypromowania tej usługi oraz zwiększenia rozpoznawalności firmy w Internecie. Decydując się na pozycjonowanie lokalne oraz ogólnopolskie w nowym modelu SEO Cloud wypracowaliśmy rewelacyjne wyniki:
Te imponujące rezultaty są zasługą odejścia od tradycyjnego pozycjonowania na krótką listę wyrażeń kluczowych. Model Cloud koncentruje się na promocji całego serwisu. Ponadto przy wąskiej działalności zapewnia największe szanse wzrostu konwersji – pozwala na skierowanie użytkowników do strony przez różnego rodzaju zapytania (także te z tzw. długiego ogona).
Nie jeden strzał w 10!
Mając na uwadze specyfikę branży oraz oczekiwania Klienta w zakresie promocji konkretnej usługi skoncentrowaliśmy się na przede wszystkim starannym doborze słów kluczowych. Następnie dokonaliśmy optymalizacji serwisu pod kątem SEO. W efekcie na 90% promowanych fraz już po 3 miesiącach współpracy wypracowaliśmy pozycje w top10 naturalnych wyników wyszukiwania. Sukcesem równie ważnym, co osiągnięcie tego efektu, jest jego utrzymanie – co zapewniamy naszemu Klientowi już od ponad 2 lat.
Wykresy przedstawiają wzrost pozycji w ciągu całego czasu trwania współpracy dla przykładowych wyrażeń kluczowych. Źródło własne.
Fachowe treści oraz systematycznie przeprowadzana optymalizacja pod kątem SEO zwiększyły liczbę wyrażeń biorących udział w odwiedzinach 5-krotnie (w porównaniu z okresem sprzed nawiązania współpracy z Sunrise System). Pozycjonowanie w modelu Cloud sprawiło, że witryna Klienta wyświetla się dodatkowo na zapytania, które nie zostały uwzględnione w umowie, natomiast wpływają na konwersje i ruch na stronie.
Pozycje w top10 w naturalnych wynikach wyszukiwania oraz czynności optymalizacyjne przełożyły się na zwiększenie widoczności witryny w Internecie, a dzięki doborowi konkretnych fraz – także na skojarzenie marki RegeneMed z określoną usługą. Przyczyniło się to do wzrostu rozpoznawalności marki, co oznacza, że nasza agencja SEO spełniła oczekiwania Klienta co do efektów współpracy.
Zawrotny wzrost zainteresowania
Wysokie pozycje witryny w SERP-ach przyczyniły się do wzrostu liczby wyświetleń promowanej domeny. Nim rozpoczęliśmy pozycjonowanie strony RegeneMed, witryna Klienta odnotowała w lipcu 2016 roku 359 wyświetleń. Już po miesiącu nastąpił wzrost liczby wyświetleń o 210%, zaś aktualnie wartość łącznej liczby wyświetleń wynosi 38 190. Wyraźną poprawę wyników odnotowujemy także w liczbie kliknięć, która stale rośnie.
Wykres przedstawia wzrost liczby kliknięć w ciągu całego czasu trwania współpracy. Źródło: Google Search Console
W czasie ponad dwuletniej współpracy dzięki pozycjonowaniu lokalnemu oraz ogólnopolskiemu wypracowaliśmy wysokie pozycje witryny Klienta w naturalnych wynikach wyszukiwania i ciągle ten rezultat utrzymujemy. Strona jest częściej odwiedzana przez Internautów z różnego rodzaju zapytań, dzięki czemu zwiększa się rozpoznawalność samej marki, jak i jej oferty.

Zapraszamy do naszego centrum pozycjonerskiego w Bydgoszczy

Jesteśmy niezwykle dumni z bydgoskiej siedziby naszej agencji SEO, zlokalizowanej w odrestaurowanej kamienicy przy Starym Rynku. W eleganckich wnętrzach przyjemnie się pracuje, spotyka z bydgoskimi przedsiębiorcami i odpoczywa w naszym pokoju kreatywnym.
W przerwie spotkania lub pracy można też ukłonić się Panu Twardowskiemu, który regularnie o 13:13 wyłania się z okna najwyższej kondygnacji kamienicy przy Starym Rynku 15 – i jest doskonale widoczny z okien naszego biura.
Jak dojechać?
Stary Rynek jest oczywiście bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Linie tramwajowe (ul. Focha, ul. Gdańska, Rondo Jagiellonów, Rondo Bernardyńskie) i linie autobusowe (Rondo Jagiellonów, Zbożowy Rynek) – to najbliższe przystanki od Rynku. Wszystko w zasięgu 2-4 minut piechotą od siedziby naszej firmy. Co więcej, na zmotoryzowanych gości czeka komfortowy, wielopoziomowy parking przy ulicy Pod Blankami, w odległości zaledwie 2 minut pieszo od firmy.
Dla przykładu z dworca PKP lub PKS z łatwością można dotrzeć tramwajem w ok. 10 minut, a z portu lotniczego podróż samochodem zajmuje jedynie ok. 15 minut.
Wracając z naszej agencji SEO można zahaczyć o najciekawsze okoliczne atrakcje, jak np. pięknie zagospodarowaną i utrzymaną Wyspę Młyńską (ok. 350 metrów) z miejscami rekreacji i wypoczynku oraz kompleksem muzealnym (Muzeum Okręgowe Bydgoszcz) w zabytkowych budynkach, m.in. po XVII-wiecznej mennicy. Wyspa otoczona jest bulwarami i urządzeniami hydrotechnicznymi. Mamy tu kilka mostków i kładek, w tym most miłości przy operze, gdzie zakochane pary przypinają kłódki.
Nie można też nie trafić na ulicę Mostową i most staromiejski im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego z pięknym widokiem na bulwary oraz balansującą na linie rzeźbę Przechodzącego przez Rzekę, odsłoniętą na cześć wstąpienia Polski do UE.
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się