61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Kiedy wydawanie się opłaca

Opublikowano: 08-12-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Dlaczego reklama internetowa nie ucierpi na kryzysie? Bo chroni przed kryzysem. Porównując ceny reklam w prasie, radiu, telewizji i Internecie, nie sposób nie dojść do łatwo obliczalnego wniosku, że wszystkie formy reklamy w Internecie są znacznie tańsze, niż kampanie w innych mediach.

Na tle kryzysu nabiera to szczególnego znaczenia. Jeżeli reklamodawca musi ciąć budżet reklamowy i będzie zmuszony poprzestać na najtańszych metodach, w Internecie może naprawdę reklamować się za grosze. Tym samym nie wstrzyma akcji promocyjnej i trafi do klientów – a to z kolei pomoże mu utrzymać kondycję finansową mimo spowolnienia gospodarczego.

Inną motywacją do inwestowania w reklamę sieciową jest jej model cenowy: w przypadku marketingu w wyszukiwarkach płaci się tak naprawdę za efekt, nie za kampanię. Nie ma tego w prasie, radiu ani telewizji, ani w żadnej opcji reklamy outdoorowej.

Jak prognozują eksperci, „dzięki obecnemu spowolnieniu gospodarczemu, reklama online w modelu "płać za efekt" może stać się bardzo popularna w naszym kraju, tak jak ma to już miejsce w krajach Europy Zachodniej".

Źródło:Medialine

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się