Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Opera 10.60 Beta - szybsza i stabilniejsza

Opublikowano: 28-06-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Wraz z upublicznieniem Safari 5, Google Chrom 5 Beta, 64-bitowego Firefox beta oraz demonstracją Internet Explorer 9 – wypuszczenie nowej bety Opery było jedynie kwestią czasu. Właśnie nadszedł ten moment i Opera 10.60 została opublikowana i posiada zestaw usprawnień wobec wcześniejszej wersji stabilnej 10.53.

Według informacji developerów Opera Software, nowa beta jest w niektórych testach szybsza nawet o 50% w stosunku do stabilnej wersji 10.53. Szef zespołu developerskiego Opera Software, Christien Krogh powiedział: „Opera 10.60 Beta jest tak szybka, że was zdmuchnie”...

Opera 10.60 Beta

W nowej Operze widać zmiany już od samego początku. Uproszczony został interfejs użytkownika, dodano obsługę funkcji HTML5 takich jak Appcache i Web Workers oraz związanych z geolokalizacją. Zmianie uległ także Speed Dial, który doczekał się modnych, obłych, krystalicznych kształtów i ładnego podcieniowania. Defaultową przeglądarką pozostało Google, lecz w samym SpeedDial mamy box wyszukiwania za pomocą Bing. Największą z nowości jest jednak wsparcie dla nowego formatu video – Google WebM.

Opera 10.60 dostępna jest już na systemy Windows, Mac i Linux.

Źródło: Bit-Tech-Net

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się