61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne - Katowice

Stolica Górnego Śląska to nie tylko największe miasto w regionie. To także część dużo większej konurbacji górnośląskiej liczącej od 2,2 do 3,5 miliona mieszkańców. Jest to zatem rynek z ogromnym potencjałem, ponieważ skupia łącznie więcej osób niż Warszawa. Już wielu przedsiębiorców przekonało się, że otwarcie firm w centrach z bogatą historią i tradycją daje duże szanse na powodzenie inwestycji - aby tak się stało, nie wystarczy jednak samo korzystne położenie. Warto pomyśleć także o odpowiednim wypromowaniu swoich usług na terenie Katowic. Świetnym sposobem na to będzie pozycjonowanie lokalne z pomocą agencji SEO.

Dlaczego pozycjonowanie stron opłaci się na Śląsku?

Wiadomo, że dla osób z innych części Polski Katowice to trochę nieodkryta kraina, która w wyobraźni wielu jawi się jako czarna ziemia ze Spodkiem i szybami kopalnianymi, gdzie każdy mówi gwarą. Jednak to właśnie w tej odmiennej tożsamości tkwi prawdziwa siła. W ostatnich latach zauważa się rosnące zainteresowanie różnorodnością regionalną. Na topie są też przestrzenie postindustrialne, socrealizm i lokalne dobra, takie jak, w przypadku Śląska, węgiel czy klimatyczne hałdy, które przyciągają coraz więcej turystów. Katowiczanie są zaś dumni ze swojego regionu i coraz częściej stawiają na lokalne usługi.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę

Co to jest pozycjonowanie lokalne stron?

Firmy działające na terenie miast wojewódzkich mają tendencję do reklamowania swojej oferty na szeroką skalę, często zaniedbując przy tym miejscowych klientów. A to właśnie oni tworzą największą grupę docelową. Gdy zdarzy Ci się nagły wypadek czy w środku nocy będziesz potrzebować lekarstw w Katowicach, to mieszkając na Koszutce, Ligocie czy Brynowie, nie będziesz szukać punktów usługowych w Jaworznie czy Czeladzi. W dzisiejszych czasach liczy się szybkość i wygoda, a dzięki skutecznemu pozycjonowaniu lokalnemu stron internetowych, to właśnie Twoja witryna internetowa pojawi się osobie, która będzie szukała oferowanych przez Ciebie usług czy produktów.

Jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że mieszkańcy Janowa, Giszowca czy Murcek wybierają się na urodziny czy ślub i zapomnieli zamówić bukiet. Jak najszybciej chcą znaleźć kwiaciarnię w swojej okolicy, więc sięgają po smartfona i wpisują najbardziej naturalną i najprostszą ich zdaniem frazę. Będzie to pewnie: kwiaciarnia Giszowiec, kwiaty Katowice czy kwiaciarnia Janów. I w tym momencie pojawia się ranking stron Google. Jeśli właściciel punktu usługowego z Katowic postawił na sprawdzone metody pozycjonowania lokalnego, to jego strona znalazła się w czołówce.
FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań wg Planera Słów Kluczowych
kwiaciarnia katowice3 600
kwiaciarnia giszowiec260
kwiaty katowice170
kwiaciarnia murcki70
kwiaciarnia janów40
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Jakie usługi może zaoferować Ci nasza agencja SEO?

Pozycjonowanie lokalne Twojej strony warto powierzyć najlepszym specjalistom z branży. Pomogliśmy już wielu przedsiębiorcom zwiększyć ruch na stronie internetowej, zapewnić widoczność i rozpoznawalność wśród Klientów. Jako lider w branży pozycjonowania lokalnego działamy na terenie całego kraju, w tym także pomagamy firmom z Katowic. Oto nasze główne usługi:
Usługa SEO Cloud obejmuje takie szeroko zakrojone działania, jak redagowanie treści zoptymalizowanych pod kątem SEO, tworzenie wizytówek Google Maps i grafik. Gwarantujemy zarówno działania on-site, jak i off-site.
czyli reklamy Google Ads, Facebook i inne formy promocji online
PPC to płatne reklamy przygotowywane w Google Ads, które wspierają pozycjonowanie lokalne i w skuteczny sposób zwiększą ruch na Twojej stronie.
 
Postaw na rozbudowane kampanie SEO z naszą agencją i zostaw konkurencję daleko w tyle!
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się