Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne - Wrocław

Wrocław to czwarte pod względem ludności miasto w Polsce, które zamieszkuje ponad 800 tys. mieszkańców. Znajduje się tu też ponad 100 mostów, a część mieszkańców to… sympatyczne krasnale, których jest tutaj aż kilkaset. Wrocław to także prężny rynek, którego potencjał warto wykorzystać poprzez promowanie swoich produktów i usług na poziomie regionalnym. Pozycjonowanie przedsiębiorstwa na lokalne frazy, z wykorzystaniem nazw dzielnic czy dobrze kojarzonych przez mieszkańców punktów, to skuteczna metoda na zbudowanie rozpoznawalności w kontekście społeczności zamieszkującej dane miejsce.

Skuteczne pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowane lokalne to inaczej szereg działań, których nadrzędnym celem jest zwiększenie widoczności firmy na zapytania w wyszukiwarce, które dotyczą konkretnego miejsca: regionu, miasta, a nawet dzielnicy. Jeszcze nie tak dawno temu o lokalnych firmach dowiadywaliśmy się pocztą pantoflową albo za pośrednictwem gazet z ogłoszeniami. Dzisiaj rola ta została prawie całkowicie przejęta przez wspomniane wyszukiwanie w sieci. Z punktu widzenia klienta to najszybsza i najprostsza metoda, żeby odnaleźć dokładnie to, czego potrzebuje w pobliżu miejsca, w którym mieszka czy pracuje. Dla firmy to natomiast świetna okazja do tego, żeby zaakcentować swoją pozycję na lokalnym rynku i zaistnieć w świadomości konsumentów, którzy na co dzień żyją i załatwiają sprawy w pobliżu.

Bądź widoczny Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę

Jeśli naszym celem jest skuteczne pozycjonowanie strony internetowej tak, żeby docierała do większej ilości potencjalnych klientów z okolicy, zacznijmy od profesjonalnego audytu witryny. W trakcie weryfikacji www otrzymamy jasną odpowiedź, dlaczego dotychczasowa strategia nie przynosiła pożądanych efektów i jakie działania będzie należało wdrożyć, żeby zaistnieć na lokalnym rynku. Audyty online najlepiej powierzyć profesjonalnym agencjom, które potrafią planować optymalizację strony internetowej pod kątem SEO lokalnego. Analiza strony internetowej to jednocześnie podstawowe narzędzie w pozycjonowaniu, z którego warto korzystać.

Pozycjonowanie lokalne we Wrocławiu – jak to tak właściwie działa?

Optymalizacją SEO witryny, zorientowaną na lokalne frazy, powinny być zainteresowane przede wszystkim małe i średnie firmy, których działalność koncentruje się na danym obszarze, w tym przypadku Wrocławiu lub konkretnej dzielnicy miasta: Leśnicy, Oporowie, Strachocinie czy Świniarów. W tej grupie przedsiębiorców znajdziemy zarówno właścicieli zakładów fryzjerskich, stolarskich, restauracji, kwiaciarni, jak i warsztatów samochodowych czy biznesów oferujących usługi remontowe.
Na życzenie klientów zajmiemy się też prowadzeniem niestandardowych kampanii. Będziemy zarządzać firmowym profilem w mediach społecznościowych. Przekażemy Ci również dokładne raporty i audyty z danymi statystycznymi, które opowiedzą Ci nieco więcej o zachowaniach konsumenckich mieszkańców regionu. Zorganizujemy też szkolenie branżowe, podczas którego przybliżymy zagadnienia związane z marketingiem internetowym i lokalnym SEO.
Właściwie pozycjonowana pod kątem SEO strona internetowa będzie wyświetlała się użytkownikom, którzy wpiszą w wyszukiwarkę na smartfonie czy laptopie frazę „fryzjer Wrocław”, „kwiaciarnia we Wrocławiu” czy „kawiarnia kawa Wrocław”, ale nie tylko. Jeśli użytkownik używa na co dzień smartfona, z wielkim prawdopodobieństwem korzysta z usługi geolokalizacyjnej. Oznacza to, że kiedy wpisze w wyszukiwarkę np. hasło „sklep zoologiczny” czy „szewc”, zostaną mu wskazane sklepy czy zakłady znajdujące się właśnie w pobliżu. Algorytmy wyszukiwarek rozpoznają w ten sposób oraz dostosowują wyniki wyszukiwania do oczekiwań i potrzeb użytkowników, proponując im produkty lub usługi prosto od wrocławskich przedsiębiorców.

Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Zalety lokalnego pozycjonowania we Wrocławiu

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to wymierne korzyści biznesowe dla wrocławskich właścicieli firm i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Przedsiębiorcy, którzy zdążyli wdrożyć adekwatne praktyki SEO na swojej stronie internetowej, mogli odnotować wzrost wejść na stronę (szczególnie z urządzeń mobilnych), a w większości przypadków także wzrost zainteresowania ofertą lub usługą. Osoby, które prowadzą sprzedaż bezpośrednią na terenie Wrocławia i stacjonarne punkty, a które zadbały o pozycjonowanie strony na lokalne frazy, mogły też z pewnością zaobserwować większy ruch w samym sklepie. Należy pamiętać o tym, że pozycjonowanie oraz optymalizacja to proces oraz systematyczna praca. Na efekty przyjdzie niekiedy trochę poczekać, ale korzyści, które widać w dłuższej perspektywie sprawiają, że tego rodzaju zaangażowanie, popłaca.

Sunrise System – Wrocław

Jesteśmy Sunrise System i każdego dnia pracujemy po to, żeby Twoja firma zajmowała wyższe miejsca w rankingach wyszukiwania i żeby zaistniała na lokalnym, wrocławskim rynku. Zajmujemy się profesjonalnym audytem stron internetowych i optymalizacją www pod kątem SEO. Działamy wielopłaszczyznowo, oferując kompleksowe usługi pozycjonowania, które obejmują m.in. tworzenie wizytówek Google Maps i wartościowego contentu po to, żebyś mógł być jeszcze bliżej swoich klientów.
W ramach współpracy możesz otrzymać także raporty, które pomogą Ci w jeszcze lepszym rozumieniu potrzeb klientów z okolicy i regionu. Prowadzone przez nas kampanie SEO są skuteczne, o czym przekonało się już wielu lokalnych przedsiębiorców z Wrocławia. Nie boimy się wyzwań, a nasi eksperci podejmują się także niestandardowych działań online – wszystko po to, żeby jeszcze lepiej, bardziej profesjonalnie i z jeszcze większym zaangażowaniem pracować na korzyść lokalnego biznesu.
Wpieramy lokalny biznes we Wrocławiu
Współpracujemy z wieloma wrocławskimi przedsiębiorcami, doradzając im oraz wdrażając rozwiązania online, dzięki którym stają się bardziej rozpoznawalni, lepiej postrzegani przed odbiorców i dzięki którym osiągają biznesowe cele, podbijając lokalny rynek. Jesteśmy elastyczni, a nasza oferta jest zawsze dopasowana do potrzeb klienta.
Poznaj nas lepiej – jesteśmy agencją interaktywną i choć działamy głównie online, to posiadamy swoje miejsce na mapie Wrocławia. Nasza siedziba mieści się przy ul. Powstańców Śląskich 5. Po pracy nasi specjaliści od pozycjonowania lokalnego i SEO mogą szybko przemieścić się m.in. do Parku Mikołaja Kopernika albo na zachwycające Stare Miasto. Na Starówkę mamy nieco dalej, ale czego się nie robi, żeby zobaczyć na żywo sympatyczne figurki wrocławskich krasnali.

Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się