61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne – Ruda Śląska

W ramach marketingu internetowego firmy mogą wykorzystywać rozmaite strategie, które powinny być dostosowane do specyfiki branży, wielkości przedsiębiorstwa czy też oczekiwań grupy docelowej. W przypadku małych i średnich biznesów ogromne znaczenie ma budowanie rozpoznawalności marki pośród miejscowej społeczności. Z tak zwanego pozycjonowania lokalnego mogą korzystać zarówno strony www, prowadzące wyłącznie internetową sprzedaż swoich usług, jak i przedsiębiorstwa z siedzibami stacjonarnymi.

Lokalne SEO – na czym polega?

Pozycjonowanie lokalne prowadzone przez agencję SEO ma na celu zwiększenie widoczności strony internetowej na frazy związane z określonym regionem: zwykle miastem i jego dzielnicami administracyjnymi, a także najbliższymi okolicami. Za przykład może posłużyć tu fraza „cukiernia ruda śląska”, którą w wyszukiwarkę wpisze użytkownik poszukujący miejsca, gdzie w tym mieście mógłby kupić słodkie wypieki. Na tego typu działaniach najwięcej zyskują małe i średnie firmy, które świadczą niezbędne w życiu codziennym usługi. Można wśród nich wymienić hydraulikę, serwis elektroniki czy naprawę samochodów, ale również salony fryzjerskie, placówki medyczne, kwiaciarnie oraz rozmaite punkty gastronomiczne, które poszukują potencjalnych klientów nie z terenu całego kraju, ale na wybranym obszarze.
Duże przedsiębiorstwa również mogą wykorzystać agencję SEO w pozycjonowaniu lokalnym stron internetowych – na przykład do promowania swoich poszczególnych oddziałów.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę

Pozycjonowanie lokalne w Rudzie Śląskiej

Wstukanie w wyszukiwarkę nazwy usługi to najprostszy sposób na znalezienie najbliższego punktu, który ją świadczy. Poniżej przedstawione zostały przykładowe zapytania, jakie w Google wpisują mieszkańcy Rudy Śląskiej i jej okolic:
FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań wg Planera Słów Kluczowych
weterynarz ruda śląska1 300
kwiaciarnia ruda śląska880
dentysta ruda śląska720
fotograf ruda śląska480
hydraulik ruda śląska170
Lokalne pozycjonowanie strony przydaje się w momencie, gdy potrzebujemy znaleźć placówkę usługową tu i teraz. Przykładowo, jeśli w jednym z domów przy Parku Strzelnica doszło do poważnej usterki w łazience, jego mieszkańcy z dużym prawdopodobieństwem wpiszą w wyszukiwarkę frazę „hydraulik” i dodadzą też nazwę dzielnicy. Nie jest to jednak konieczne - Google z pomocą GPS bardzo precyzyjnie określi lokalizację użytkownika. Z kolei frazę „kwiaciarnia ruda śląska” czy nawet „kwiaciarnia wirek” wpisze mieszkaniec tej dzielnicy miasta, który śpieszy się na przyjęcie imieninowe i chce kupić jubilatce piękny bukiet w ramach prezentu. Jeśli lokalne firmy oferujące wymienione usługi mają zoptymalizowane strony internetowe, Google podsunie je swoim użytkownikom.
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Reklama strony lokalnej – jakie działania podjąć?

W agencji SEO Sunrise System pomożemy Ci zbudować widoczność Twojej strony internetowej, a przez to zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki. Proponujemy Ci dwie zróżnicowane usługi, które możesz dostosować do swoich oczekiwań. Warto je połączyć, aby pozycjonowanie stron w Rudzie Śląskiej przyniosło jak najlepsze rezultaty.
SEO Cloud obejmuje długofalowy proces pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej Twojej firmy. W ramach tej usługi zespół naszych specjalistów podejmie szereg działań ukierunkowanych na zwiększenie wiarygodności witryny w „oczach” algorytmów.
czyli reklamy Google Ads, Facebook i inne formy promocji online
Kampanie PPC to z kolei płatne reklamy Google, które doprowadzą potencjalnych klientów prosto do Twojej oferty. Nasi eksperci dobiorą odpowiednią grupę docelową, zaprojektują kampanię pod Twoje potrzeby i zoptymalizują jej koszty, pracując na sukces Twojej firmy.

Dlaczego lokalne pozycjonowanie strony jest ważne dla firm z Rudy Śląskiej?

Jako jedno z większych miast konurbacji górnośląskiej Ruda Śląska pełna jest niewielkich punktów usługowych, specjalistycznych sklepów czy placówek medycznych. Choć w największym stopniu znana jest z kopalni, to warto wiedzieć, że posiada też kilka miejsc, które zaciekawią przejeżdżających przez nią turystów – warto wymienić choćby Muzeum PRL-u z ciekawą ekspozycją pojazdów z tamtych czasów, dziewiętnastowieczne Sanktuarium MB z Lourdes czy nawet Wielki Piec Huty Pokój, który wpisany został na Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego.
Różnego rodzaju sklepy i placówki usługowe konkurują z wieloma podobnymi firmami, które posiadają swoje siedziby w obrębie całej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. To właśnie dlatego pozycjonowanie w Rudzie Śląskiej stanowi tak ważny krok na drodze do sukcesu.
 
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się