61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne - Łódź

Pozycjonowanie lokalne przez agencję SEO kryje w sobie ogromny potencjał biznesowy. Przede wszystkim pozwala dotrzeć do znacznie większej liczby klientów - mogą to być zarówno mieszkańcy miasta znający je od lat od podszewki, jak i turyści, którzy przyjechali na weekend i szukają miejsca, gdzie będą mogli zjeść obiad. Dodajmy jeszcze nowo przybyłych studentów, którzy chcieliby poznać okolicę. Zobacz, jaki zysk może Ci przynieść promocja strony na terenie Łodzi – jedynego miasta w Polsce, które ma własnego jednorożca!

Łódź i pozycjonowanie lokalne stron – jak to się łączy i jak wygląda w praktyce?

Zamiast odwoływać się do oklepanych definicji i formułek, wyobraźmy sobie następującą sytuację. Pani Łucja, łodzianka mieszkająca na Bałutach, przygotowywała się do wyjazdu w góry, gdy nagle spostrzegła, że jej buty trekkingowe mają swoje lata świetności już dawno za sobą. Nie czekając ani chwili, pani Łucja chwyta za smartfona, po czym wpisuje w Google takie frazy, jak „sklep turystyczny Łódź” albo „buty górskie Łódź”. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o:
  • pewność zakupu – wielu klientom zależy na tym, aby zapoznać się na żywo z danym produktem, zanim zdecydują się na zakup. Waga, kolor, wygoda użytkowania – pewnych rzeczy po prostu nie da się sprawdzić na stronie,
  • szybkość transakcji – wiele osób nie chce lub nie może czekać na nadejście przesyłki z zamówieniem. Jeśli klient może udać się do lokalnego sklepu i po parunastu minutach wrócić do domu z zakupionym produktem, to zdecydowanie wybierze tę opcję! Odległość od sklepu ma czasami większe znaczenie dla klienta niż cena towaru!
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę
Firmy, które zainwestowały w pozycjonowanie stron w Łodzi w agencji SEO, będą miały w takiej sytuacji szansę zawalczyć o uwagę pani Łucji oraz dziesiątek tysięcy innych klientów oraz klientek mieszkających w okolicy! To właśnie ich strony mogą się przede wszystkim wyświetlić w takiej sytuacji, zostawiając lokalną konkurencję w tyle.

Potencjał biznesowy pozycjonowania lokalnego w Łodzi

Skupmy się teraz na innym przykładzie, który pomoże nam uzmysłowić sobie, jak ważne może być pozycjonowanie strony lokalnej. Z uwagi na centralne położenie Łódź stanowi popularny cel wycieczek weekendowych. Oznacza to, że regularnie przyjeżdżają tu grupy turystów, które będą miały ochotę nie tylko zwiedzić miasto, lecz także dobrze zjeść. Pierwszym krokiem będzie oczywiście sprawdzenie w wyszukiwarce, gdzie znajdują się najlepsze restauracje oferujące ulubione dania.
FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań
restauracja łódź5 400
kuchnia indyjska łódź140
pizza łódź1 900
ramen łódź1 300
hamburger łódź210
W wielu przypadkach Google będzie automatycznie wyświetlać użytkownikom lokalne wyniki wyszukiwania, kierując się między innymi lokalizacją urządzenia oraz historią wcześniejszych zapytań. Możemy się z tym spotkać nie tylko w przypadku branży gastronomicznej, lecz także wtedy, gdy użytkownik szuka fryzjerów, hydraulików, mechaników, stolarzy i wielu innych usługodawców!
Jeśli konkurencja zacznie wcześniej inwestować w pozycjonowanie lokalne w Łodzi, oznacza to dla strony Twojej firmy bardzo dużą stratę nie do nadrobienia!
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Co zyskujesz, wybierając usługi agencji SEO Sunrise System?

Działamy w branży SEO od 2003 roku, skutecznie pozycjonując strony naszych Klientów. Obsługujemy wiele różnych firm – zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże firmy o ogólnopolskim czy nawet międzynarodowym zasięgu. Dbamy nie tylko o skuteczność naszych kampanii, lecz także o komfort Klientów. Wśród naszych usług znajdziesz pakiety:
Kompleksowe pozycjonowanie strony, które skupia się na wygenerowaniu jak największej liczby słów kluczowych, na które będzie się wyświetlać serwis w wynikach wyszukiwania. W ramach tej usługi możesz liczyć na nasze wsparcie także w zakresie opracowania wizytówi Twojej firmy na Mapach Google.
czyli reklamy Google Ads, Facebook i inne formy promocji online
Doskonałe dopełnienie kampanii SEO. Jeśli masz ambitne plany związane z pozycjonowaniem lokalnym swojej firmy w Łodzi i okolicach, możemy także poprowadzić kampanię reklamową w Google Ads. Dzięki niej Twoja strona będzie wyświetlać się na samej górze – ponad naturalnymi wynikami wyszukiwania.

Rozwiń skrzydła, stawiając na pozycjonowanie w Łodzi!

Piotrkowska i jej liczne podwórka, nowe inwestycje, tętniąca życiem społeczność akademicka… Jest wiele powodów, dla których Łódź przyciąga do siebie, nie tracąc zarazem nic ze swojego charakterystycznego pazura. Czy można sobie wymarzyć bardziej ekscytujące miejsce, żeby rozpocząć współpracę w zakresie pozycjonowania lokalnego Twojej strony z najlepszymi ekspertami z branży SEO?
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się