61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne - Kraków

Małe i średnie punkty usługowe oraz sklepy produktowe zwykle nie prowadzą ogólnopolskich kampanii reklamowych, a swoich klientów szukają raczej pośród osób zamieszkałych w okolicy swojej siedziby. Wykorzystywanym sposobem na konkurowanie z największymi krajowymi markami oraz popularnymi zagranicznymi sieciówkami jest lokalne pozycjonowanie strony w agencji SEO. To właśnie dzięki niemu mniejsze biznesy mają okazję zaistnieć nawet w tak dużych aglomeracjach jak Miasto Królów – Kraków.

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Zapewne zauważyłeś, że po wpisaniu nazwy usługi w wyszukiwarkę otrzymujesz wyniki dostosowane do miejsca, w którym się znajdujesz. Zwykle nie musisz nawet podawać swojej lokalizacji – wyszukiwarka sama ją wykrywa, a pomagają jej w tym adres IP urządzenia oraz algorytm o nazwie „Gołąb”. Google dobrze wie, gdzie w danym momencie się znajdujesz i rozumie, że szukasz punktu usługowego w jak najmniejszej odległości od miejsca Twojego pobytu. Podsuwa Ci zatem strony internetowe lokalnych firm, które uznaje za warte uwagi i dostosowane do Twoich potrzeb.
Pozycjonowanie lokalne przez agencję SEO obejmuje szereg działań optymalizacyjnych, które pomagają stronom internetowym w uzyskaniu wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania na frazy geolokalizowane – przykładem może być „restauracja kraków” lub “fryzjer kraków”. W dużych aglomeracjach nierzadko spotykanym rozwiązaniem jest też promowanie strony na frazy związane z dzielnicami miasta. W przypadku Krakowa będą to na przykład Bronowice, Nowa Huta, Podgórze czy Kazimierz.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę

Pozycjonowanie w Krakowie – perspektywa klienta

FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań wg Planera Słów Kluczowych
restauracja kraków14 800
fryzjer kraków14 800
sklep rowerowy kraków8 100
szkoła jazdy kraków2 400
elektryk kraków1 600
Jakie są efekty pozycjonowanie lokalnego? Wyobraźmy sobie taką sytuację: dwudziestoparolatek z Bronowic rozgląda się za nowym rowerem, którym w tygodniu mógłby dojeżdżać do pracy, a w weekendy zabierać na wycieczki do Tyńca lub Lasku Wolskiego. Jak każdy współczesny użytkownik Internetu jest jednak bardzo niecierpliwy - dwa dni czekania na przesyłkę ze sklepu online to dla niego zbyt długo. Zamiast zamawiać jednoślad przez stronę internetową, chwyci więc telefon i wyszuka najbliższe placówki stacjonarne, w których przed zakupem będzie mógł dodatkowo zobaczyć wybrany przez siebie model na żywo i upewnić się, że jest dla niego odpowiedni.
Wystarczy, że taka osoba w pasek wyszukiwania wpisze frazę „sklep rowerowy bronowice”, a na najwyższych pozycjach listy wyników natychmiast pojawią strony internetowe znajdujących się w pobliżu sklepów. Może też doprecyzować swoje zapytanie i wpisać tzw. frazę „long tail” (ang. „długi ogon”), na przykład „zielony rower miejski z koszykiem sklep bronowice” – wówczas rezultaty będą jeszcze dokładniejsze.

Pozycjonowanie lokalne w Krakowie – nasze usługi

Jako agencja SEO mamy ogromne doświadczenie w pozycjonowaniu lokalnym mniejszych i większych firm z siedzibami w dużych ośrodkach miejskich - Kraków również nie ma przed nami tajemnic! By wypromować stronę internetową swojej firmy bądź sklepu możesz zdecydować się na jedną z poniższych usług lub wybrać ich kompleksowe połączenie:
Długofalowe działania optymalizacyjne on-site i off-site dostosowane do potrzeb Twojej strony internetowej, specyfiki branży, Twoich oczekiwań i budżetu, jakim dysponujesz. Przez cały okres obowiązywania umowy będziesz otrzymywał od nas szczegółowe raporty z działań prowadzonych w ramach pozycjonowania lokalnego Twojego serwisu.
czyli reklamy Google Ads, Facebook i inne formy promocji online
Reklamy rozliczane za kliknięcia. Kampania będzie prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów Google Ads, którzy dostosują ją do specyfiki rynku krakowskiego oraz małopolskiego. Reklamy Google to najlepszy sposób na szybkie rezultaty w ramach promowania oferty Twojej strony internetowej.
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Pozycjonowanie strony w Krakowie – postaw na nasze doświadczenie!

Kraków jako drugie co do wielkości miasto w Polsce jest siedzibą nie tylko dużych przedsiębiorstw. Znajdują się tu również tysiące małych i średnich firm, które swoich potencjalnych klientów mogą poszukiwać zarówno pośród 780 tys. mieszkańców stolicy Małopolski, jak i w okolicznych miastach i miejscowościach: Skawinie, Wieliczce, Brzesku czy Myślenicach. Usługi fotograficzne na malowniczym Starym Podgórzu, sklep ze sprzętem BHP w okolicach Placu Centralnego, gabinet fizjoterapeutyczny na zabytkowym Kazimierzu – w agencji Sunrise System działania w ramach pozycjonowania lokalnego dostosujemy do specyfiki każdej z branż tak, abyś w Mieście Królów odniósł sukces, jaki sobie wymarzyłeś i na jaki zasługujesz!
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się