61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne – Gdynia

Chociaż sprzedaż internetowa dociera do potencjalnych klientów nie tylko z całego kraju, ale również poza jego obrębem, pozycja na rynku regionalnym nadal jest bardzo ważna. Wszystko dlatego, że wielu klientów dużo chętniej wybiera firmy ze swojego sąsiedztwa. W przypadku niektórych branż jest to niemal konieczność, więc w ramach działań marketingowych, obejmujących optymalizację strony pod wyszukiwarki internetowe, koniecznie zwróć uwagę na pozycjonowanie lokalne wykonywane przez agencję SEO.

Pozycjonując się lokalnie zyskujesz klientów stacjonarnych

Pamiętaj, że wraz z rozwojem sprzedaży internetowej, ta stacjonarna wcale nie straciła na znaczeniu. Wielu klientów woli wybrać produkty oferowane przez sklepy z ich otoczenia, chociaż samą ofertę sprawdzają online. Właśnie dlatego lokalne pozycjonowanie strony jest kluczowe w zdobywaniu nowych klientów.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę
Kupując na miejscu widzimy jak dokładnie wyglądają np. spodnie. Możemy je przymierzyć i sprawdzić trwałość materiału. Upewniamy się, że są dokładnie tym, czego poszukujemy. Żadne zdjęcia czy filmiki nie są w stanie w pełni zdobyć naszego zaufania.
Istotną rolę odgrywa również fakt, że kupując coś stacjonarnie nie trzeba czekać na kuriera czy listonosza. W obecnych czasach podejmujemy działania najchętniej wtedy, gdy zapewniają nam natychmiastową gratyfikację. Właśnie dlatego użytkownicy sprawdzą ofertę w sklepie internetowym, ale dokonają zakupu stacjonarnie, zamiast zamawiać produkt i czekać kilka dni aż dotrze na miejsce.
W jaki sposób wiąże się to z pozycjonowaniem lokalnym? Urządzenia mobilne, z których korzystasz (np. smartfony czy tablety) są w stanie określić, gdzie obecnie się znajdujesz. Podobnie jest z Google, który wie, że należy pokazać Ci restauracje w Gdyni niezależnie czy do wyszukiwarki wpiszesz „restauracja Gdynia” czy tylko „restauracja”. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu, które oferuje nasza agencja SEO, Twoja strona będzie tak zoptymalizowana, aby wyświetlała się w wynikach wyszukania na obie wersje tego zapytania.

Pozycjonowanie lokalne - przykłady

Poniższa tabela przedstawia wyszukiwalność kilku istotnych fraz lokalnych:
FrazaPrognoza Google
pizzeria gdynia1 900
hydraulik gdynia720
okna gdynia390
księgarnia gdynia390
sukienki gdynia110
Warto zauważyć, że wyszukiwane są zarówno sklepy z konkretnymi produktami, fachowcy działający na terenie miasta, jak i punkty gastronomiczne. Obecnie niemal w każdej branży pozycjonowanie lokalne ma ogromny potencjał.
Osoba, która szuka czegoś do zjedzenia z pewnością będzie korzystała z usług restauratorów z okolicy, dlatego w wyszukiwarce Google wpisze np. „pizzeria Gdynia”. Lokalnie szukać będą również klienci poszukujący konkretnych fachowców lub usług. Wielu mieszkańców Trójmiasta zdecyduje się na poszukiwanie sklepów zarówno tych wyspecjalizowanych, jak i posiadających szerszy asortyment, które znajdują się niedaleko własnego domu.
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!
Nasza agencja SEO oferuje między innymi:
Podstawą pozycjonowania lokalnego jest oczywiście optymalizacja strony oraz jej treści pod wyszukiwarkę Google. Tutaj właśnie doskonale sprawdza się nasza usługa SEO Cloud. Dzięki niej witryna może zacząć osiągać zwiększoną widoczność nie tylko na wybrane kilka fraz, ale na wszystkie powiązane z działalnością firmy. Jest to świetny sposób na wypracowanie sobie pozycji na lokalnym rynku.
czyli reklamy Google Ads, Facebook i inne formy promocji online
Reklamy Google Ads pozwalają umieścić link do strony internetowej na samej górze wyników wyszukiwania. Oczywiście konkurencja nie śpi, dlatego chcąc zadbać o skuteczność kampanii należy skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. W Sunrise System pracują certyfikowani specjaliści Google Ads, którzy korzystają z najlepszych, wypróbowanych strategii na promowanie przedsiębiorstw z każdej branży.

Gdynia – tutaj lokalne pozycjonowanie strony się opłaca

Miasto znajduje się wewnątrz olbrzymiego obszaru metropolitalnego znanego jako Trójmiasto. Takie położenie sprawia, że do okolicznych biznesów trafiać może wielu klientów. Ponadto jest to miejsce, gdzie rokrocznie przyjeżdżają prawdziwe tłumy turystów. Gdynia słynie bowiem z takich atrakcji, jak Dar Pomorza, Sea Towers, Stocznia czy Torpedownia. Oznacza to, że każdy lokalnie promowany biznes może zostać odwiedzony zarówno przez mieszkańców Trójmiasta, jak i tylko osoby odwiedzające morskie okolice.
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się