61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Lokalizacje

Pozycjonowanie lokalne - Elbląg

Choć Elbląg to najniżej położone miasto w Polsce, tutejszy biznes jest wysokich lotów, a przedsiębiorcy tworzą prężną społeczność. To właśnie tutaj, w jednej z najstarszych polskich aglomeracji, każdego dnia część z blisko 120 tys. mieszkańców przeczesuje sieć w poszukiwaniu miejscowych sklepów z odzieżą, fryzjera, serwującej pyszne dania restauracji czy kwiaciarni. Wykorzystując frazy lokalne, które uwzględniają nazwy dzielnic, konkretnych miejsc oraz charakterystycznych punktów na mapie miasta, przedsiębiorcy z pomocą agencji SEO mogą jeszcze trafniej dopasować ofertę do potrzeb tubylców oraz turystów.

Idziemy na lokalny rynek, ale online

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować znaczną zmianę w zachowaniach zakupowych rodzimych konsumentów. Szukając konkretnych produktów czy usług coraz częściej i chętniej posiłkujemy się wyszukiwarką internetową. Już około 70 proc. osób, które biorą udział w focusowych badaniach deklaruje, że właśnie m.in. w tym celu zagląda do sieci. Na znaczeniu zyskuje także lokalny charakter wyszukiwań – klienci z Elbląga czy Gorzowa Wielkopolskiego chcą dotrzeć do sprzedawców czy usługodawców znajdujących się w pobliżu miejsca ich zamieszkania, uczelni i pracy. Pozycjonowanie lokalne stron internetowych, o którym będziemy tu nieco szerzej mówić, to zaś pomost łączący małe i średnie biznesy z potencjalnymi konsumentami.
Bądź widoczny w Google!
Sprawdzimy Twoją stronę WWW i przygotujemy dla Ciebie ofertę

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Lokalne SEO oraz pozycjonowanie stron to wszelkie działania online, których celem jest zwiększenie widoczności strony www w odpowiedzi na zapytania użytkowników poszukujących sklepu, restauracji czy warsztatu, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania, uczelni czy ulubionego parku. Pozycjonowanie wykonywane przez agencję SEO, które wykorzystuje frazy lokalne, to precyzyjne narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą wypromować biznes i zaistnieć w świadomości mieszkańców.

Lokalna reklama dla małych, średnich i dużych firm

Optymalizacją i pozycjonowaniem strony internetowej pod kątem wyszukiwań z miejscowymi frazami mogą być zainteresowane małe i średnie firmy, ale także większe przedsiębiorstwa, których działalność skoncentrowana jest wokół konkretnego obszaru. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu witryny internetowej mieszkańcy wracający ze spaceru po tutejszej Bażantarii, zwanej Bieszczadami Północy, mogą po drodze do domu oddać buty do szewca czy zajrzeć do sklepu z zabawkami. Wybierając się zaś na najwyższą w Polsce wieżę po prawej stronie Wisły możemy z łatwością znaleźć i zajrzeć do pobliskiej kawiarni serwującej aromatyczne espresso.
Nie wiesz jak oceniana jest Twoja strona WWW?
Skorzystaj z naszego autorskiego narzędzia, uzyskasz informacje w niecałą minutę!

Czego szukają w sieci Elblążanie?

Jak działa opisywany przez nas mechanizm pozycjonowania? Sprawdźmy na konkretnych przykładach. Dane uwzględnione w tabeli pokazują średnią miesięczną prognozę Google dla danego wyszukiwania oraz ile razy frazę mieszkańcy Elbląga wpisywali w wyszukiwarkę tylko na przestrzeni jednego miesiąca.
FrazaPrognozowana miesięczna liczba zapytań wg Planera słów kluczowych Google
fryzjer elbląg1 6001 900
kwiaciarnia elbląg1 3001 300
serwis rowerowy elbląg210390
pizzeria elbląg8801 000
sklep papierniczy elbląg140110
Na powyższych przykładach widać, że możliwości przekierowania zainteresowania potencjalnego klienta na ofertę sklepu czy punktu usługowego w Elblągu jest duża. Promowanie biznesu w sieci z wykorzystaniem skutecznych technik pozycjonerskich i SEO to zaś prosty sposób na to, aby zwiększyć bazę klientów i osób zainteresowanych asortymentem małych, średnich i dużych firm z Krasnego Lasu, Zatorza czy Starego Miasta.

Jesteśmy Sunrise System i działamy lokalnie

W agencji SEO Sunrise System od lat tworzymy rozwiązania skuteczne i świetnie dopasowujące się do wymagań lokalnego rynku. Z naszych usług korzysta już wielu elbląskich przedsiębiorców, którzy chcą być bliżej swoich klientów oraz którzy pragną idealnie wpasować się w tutejszą tkankę miejską. Jako eksperci od skutecznego pozycjonowania stron www zapewniamy naszym partnerom kompleksową obsługę i opiekę nad witryną, proponując im kilka praktycznych pakietów, jak PPC oraz SEO Cloud.
Tę usługę tworzyliśmy z myślą o przedsiębiorcach oczekujących kompleksowych rozwiązań. Nie wystarczy Ci zwiększenie rozpoznawalności marki i lepsza widoczność w wyszukiwarce Google? To świetnie, ponieważ w ramach pakietu SEO Cloud, nie tylko wypozycjonujemy Twój sklep w oparciu o lokalne frazy, ale i stworzymy dla Twojego biznesu mapkę Google, grafiki czy wartościowy content na stronę. Otrzymasz od nas także raporty, które pokażą Ci, kim są Twoi klienci oraz co ich najbardziej interesuje.
czyli reklamy Google Ads, Facebook i inne formy promocji online
Kampania PPC sprawi, że Twój sklep zostanie z pewnością dostrzeżony przez Elblążan surfujących po sieci w poszukiwaniu restauracji, punktu czyszczenia dywanów czy usług krawieckich. Zadbamy o skuteczną i dyskretną reklamę w wyszukiwarce Google, dzięki której zauważysz większe zainteresowanie ofertą. PPC to usługa dla małych i średnich firm pragnących się wyróżnić i zwiększyć widoczność strony w sieci.

Dąbrowa Górnicza - miasto wielkich możliwości

Skontaktuj się z naszą agencją SEO, a my chętnie opowiemy, co jeszcze możemy zrobić, aby Twój biznes rozkwitał na rodzimym rynku. Każdego dnia udowadniamy klientom, że droga do sukcesu nie jest wcale taka trudna, a już z pewnością nie przypomina wymagającej podroży po meandrach Kanału Elbląskiego z jego licznymi śluzami oraz pochylniami.
Zadaj pytanie ekspertowi
 
Administratorem danych osobowych jest Sunrise System sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne, lecz może być niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie i przygotowania oferty.
Polityka Prywatności Sunrise System
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się