Wyższy standard skuteczności
Blog

Pozycjonowanie

Wybierz dziedzinę
Wyszukiwanie semantyczne - zapytaj Google!
Opublikowano: 18-09-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 5:10 min
Jeśli wydaje Ci się, że Google o Tobie nie myśli jesteś w błędzie! Gigant z Mountain View myśli o każdym Internaucie i właśnie dlatego wprowadza szereg algorytmów, które mają poprawić wyniki wyszukiwania na wielu płaszczyznach. Od pewnego czasu buduje też solidne podstawy pod wyszukiwanie semantyczne. Myślisz, że to Cię nie dotyczy? Przekonaj się jak bardzo zależy to od Ciebie!
Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Wkrótce otwarcie! - Wizytówki na Mapach Google dla firm w trakcie powstawania
Opublikowano: 13-09-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:35 min
Otwierasz wkrótce nowy biznes? Masz już gotową stronę internetową. Wiesz, kiedy nastąpi WIELKI DZIEŃ. Plakaty wiszą w okolicy od tygodnia, ale czy możesz zrobić coś jeszcze? Do tej pory dodawanie wizytówek na Mapach Google dla firm, które są w trakcie powstawania nie było możliwe. Przez usługę Google Moja Firma wciąż tego nie zrobisz. Jak dodać taki wpis?
Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Dlaczego właśnie TY potrzebujesz treści?
Opublikowano: 12-09-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:10 min
Twoi klienci. Wystarczy, że wejdą na stronę, wykonają kilka ruchów i już czekają, aż przybędzie do nich pożądany produkt…? Nie tak szybko. Jeśli myślisz, że wystarczy sama fotografia, aby zachęcić użytkowników do kupna, jesteś w błędzie. Potrzebujesz czegoś więcej. Czegoś, co pozwoli zostać im w Twoim sklepie na dłużej, a mianowicie dobrze skomponowanego, atrakcyjnego contentu.
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Opinie na Mapach Google – jak zdobywać te pozytywne?
Opublikowano: 06-09-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:20 min
Każda firma chce być dobrze oceniana przez swoich Klientów. To jednak Ci niezadowoleni mają zwykle większą motywację, żeby wystawić nam niepochlebną opinię - zarówno wśród swoich znajomych, jak i w Internecie. Jak w takim razie zdobywać te pozytywne opinie? Nie musi to być wcale takie trudne. Wymaga oczywiście trochę wysiłku, ale rezultat powinien się opłacić.
Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
3.22 - (9 głosów)
Magiczne sztuczki w SEO – czy istnieją i działają?
Opublikowano: 01-09-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:10 min
Taka już chyba nasza ludzka natura, że lubimy drogi na skróty. I nie chodzi tutaj tylko o ścieżkę do sklepu, ale również o działania z zakresu SEO. Wciąż wiele osób wierzy, że istnieją magiczne sztuczki, które w krótkim czasie i bez wielkiego wysiłku pozwolą wypromować daną witrynę na jedne z najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj opowiemy o tym, dlaczego takie zbytnie upraszczanie SEO nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Opinie na Mapach Google - poradnik dla początkujących
Opublikowano: 31-08-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:45 min
Właściwie wszyscy je widzimy i, jak pokazują badania, mocno się nimi sugerujemy. Ale co to tak naprawdę są opinie na Mapach Google? Z czego się składają, skąd pochodzą (bo nie tylko od użytkowników Google)? A przede wszystkim: jak odpowiadać na opinie? I nie chodzi tylko o reakcję na opinie negatywne, ale również pozytywne! Każdy użytkownik zasługuje na Twoją reakcję i odpowiedź.
Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Pytania i Odpowiedzi w wizytówkach na Mapach Google
Opublikowano: 29-08-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:40 min

Kolejne nowe funkcje w usłudze Google Moja Firma w ostatnim czasie wyrastają niczym grzyby po deszczu. Od kilku dni możemy (na razie tylko na urządzeniach mobilnych), obserwować w wizytówkach funkcję, jaką są Pytania i Odpowiedzi. Co tym razem przygotowała dla nas firma Google oraz co Q&A oznaczają dla lokalnych biznesów? Niosą ze sobą szansę na dodatkową promocję czy raczej niepotrzebną komplikację w wizytówkach? Zapraszamy do lektury.

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Podbij Internet! – jak stworzyć treść, która będzie czytana
Opublikowano: 24-08-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:50 min

Chcąc stworzyć dobrą, wartościową treść, która ma pojawić się w Internecie, musimy włożyć wiele pracy. Jednak, aby cały wysiłek przeznaczony na pisanie tekstu nie poszedł na marne, powinniśmy znać najważniejsze reguły, które kreują wirtualną rzeczywistość. Co zatem warto robić, aby internauta zainteresował się treścią i pozostał na stronie? Tego dowiecie się w tym artykule.

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Usuwanie duplikatów w Google Moja Firma
Opublikowano: 21-08-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:35 min

Posiadanie duplikatu wizytówki na Mapach Google nie jest korzystne ani z marketingowego punktu widzenia, ani pod kątem SEO. Wiemy też, że usunięcie wpisu w panelu usługi Google Moja Firma nie jest jednoznaczne z usunięciem go z Map Google. Usunięcie wizytówki z konta wiąże się jedynie z utratą weryfikacji wpisu oraz możliwości zarządzania nim. Co więc należy zrobić, żeby pozbyć się duplikatu, jeśli taki już istnieje?

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Recykling treści sposobem na większy zasięg
Opublikowano: 11-08-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 5:25 min
Uniwersalny, „wiecznie zielony” content ma wiele zalet. Nie traci na aktualności i może przez długi czas służyć szerokiemu gronu odbiorców. W przygotowywaniu treści dla blogosfery zawsze jednak trzeba być o krok przed konkurencją – szukać tematycznej niszy, budować swoją pozycję eksperta i aktywnie promować treści. Pomocne mogą okazać się praktyczne strategie ponownego udostępniania linków w social media.
Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Czym są duplikaty w Google Moja Firma?
Opublikowano: 25-07-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:55 min
Zgodnie z aktualnymi wskazówkami Google, w usłudze Google Moja Firma dla jednej firmy, na jeden adres fizyczny można stworzyć tylko jedną wizytówkę. Wydawałoby się logiczne. Wszyscy jednak wiemy, że na Mapach Google wciąż można znaleźć wiele powtarzających się - zduplikowanych wpisów. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czym są duplikaty, jak mogą powstać i czy mogą wpływać na pozycjonowanie!
Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.86 - (7 głosów)
5 sposobów na… optymalizację e-commerce pod SEO
Opublikowano: 24-07-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 5:40 min

Optymalizacja sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem, a tradycyjne praktyki SEO, stosowane w pozycjonowaniu, mogą być nieskuteczne lub nawet niemożliwe do zastosowania. Na co więc warto zwrócić uwagę? Co można zrobić lepiej od innych i wybić się na wysokie pozycje? Oto pięć wskazówek dla właścicieli sklepów internetowych w zakresie optymalizacji swoich witryn.

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się