Wyższy standard skuteczności
Blog

Pozycjonowanie

Wybierz dziedzinę
Korzyści z pozycjonowania, o których nie piszemy w Informatorach
Opublikowano: 01-10-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min
Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych pod kątem wymagań wyszukiwarki, przynosi liczne (i coraz liczniejsze) korzyści. Efekty pracy specjalistów SEO liczone są więc nie tylko w zwiększonym ruchu na stronie, czy też większej sprzedaży w sklepie internetowym. Jakich jeszcze pozytywnych rezultatów można się spodziewać, po kampanii prowadzonej w organicznych wynikach wyszukiwania?
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Caffeine, czyli Google jak kofeina
Opublikowano: 24-08-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min
Do coraz częstszych zmian w wynikach wyszukiwania Google zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak rzadko się zdarza, żeby wyszukiwarka zapowiedziała dużą aktualizację - tym razem silnika Google. Kofeina (z ang. "Caffeine") nie tylko ma przyspieszyć i zwiększyć indeks, ale także posprzątać te najmniej wartościowe wyniki wyszukiwania. Jakie będą efekty?
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
4.00 - (2 głosy)
Urlop od wyszukiwania w Google?
Opublikowano: 21-08-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min
Sezon urlopowy w pełni - w miastach ruch nieco maleje, za to kurorty pękają w szwach (nie tylko te polskie). A co z internetem? Czy wyszukiwania w Google odnotowują w tym okresie spadek? Z całą pewnością zauważyć można bardzo wyraźny skok - skok zapytań związanych z noclegami, pobytami, rezerwacjami, wyjazdami, trasami i innymi elementami niezbędnymi dla udanego wypoczynku.
Autor
Karolina Świetlicka
Ocena artykułu
3.33 - (3 głosy)
Trzy zasady bezpiecznego lądowania, czyli jak stworzyć dobry landing page
Opublikowano: 19-08-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 3:30 min
Zmaksymalizowanie konwersji nie jest prostym zadaniem. Zdobycie, a następnie utrzymanie uwagi użytkownika i zachęcenie go do wykonania konkretnej akcji (np. zakupu, czy zapisania się do newslettera) wymaga sporo pracy. I dobrego planowania! Ale efekty na pewno są tego warte. Podajemy 3 złote zasady tworzenia dobrego landing page'a, czyli naszej strony docelowej.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
4.67 - (3 głosy)
Jeszcze wyżej, jeszcze szybciej
Opublikowano: 13-08-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min
Jeśli chce się utrzymać pozycję lidera, choć mogłaby się ona wydawać zupełnie niezagrożona, nieustannie trzeba się rozwijać i inwestować w innowacje. Doskonale wie o tym wyszukiwarka Google, która właśnie wprowadziła kolejne usprawnienie, nazwane Caffeine. Zmiany mają zwiększyć szybkość indeksowania stron i ogólnie działania wyszukiwarki. Czy coś jeszcze?
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Jak oni wyszukują? Czyli słów kilka o doborze fraz kluczowych
Opublikowano: 11-08-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 2:25 min
Niemal wszyscy internauci szukają informacji w wyszukiwarkach internetowych (z Google na czele). Czego szukają? Właściwie wszystkiego: rozrywki, konkretnych faktów, ale także - produktów, które zamierzają kupić. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich fraz kluczowych dla naszych działań pozycjonerskich, czy też dla naszych reklam AdWords.
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Strony prezydenckie w Google
Opublikowano: 31-07-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min

Polski Prezydent ma nowy serwis internetowy. Przez miesiąc ma działać w wersji beta po czym powinna zostać uruchomiona wersja ostateczna. Przeważają opinie, ze jest on lepszy od wersji poprzedniej, całkiem przejrzysty i funkcjonalny, ale niezbyt wyszukany graficznie (uwagę zwraca np. brak kolorów narodowych) i bardzo podobny do witryny prezydenta USA.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Rośnie konkurencja Google - umowa Yahoo z Microsoftem
Opublikowano: 30-07-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min
Czy Google może czuć się zagrożony? No cóż, z całą pewnością od momentu podpisania umowy Microsoftu z Yahoo na pewno nie może spać całkowicie spokojnie. Oczywiście nie jest do końca pewne jakich zmian możemy się spodziewać w związku ze współpracą tych dwóch gigantów. Natomiast jest to sygnał, że istnieje również świat poza Google i branże SEO/SEM muszą cały czas trzymać rękę na pulsie.
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Zakazana reklama w Internecie
Opublikowano: 21-07-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min
Nawet 100 tysięcy złotych - taką karę mogą zapłacić reklamodawcy, którzy nie dostosują się do nowych przepisów, nad którymi właśnie pracuje Ministerstwo Infrastruktury. Czy to koniec irytujących reklam pop-up, ukrytych reklam dźwiękowych i innych rozwiązań, które doprowadzały internautów do białej gorączki? Czy to początek większego zainteresowania SEO i SEM?
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Zmiana sposobu indeksowania rel=nofollow
Opublikowano: 29-06-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min
Powszechnie wykorzystywany atrybut "nofollow" mógł dotychczas ułatwiać manipulowanie linkami w celu sztucznego podwyższania pozycji stron internetowych w wynikach wyszukiwania. W końcu wyszukiwarka Google powiedziała "dość!" i zmieniła w ostatnim czasie sposób indeksowania tego atrybutu, co mogło spowodować obserwowane w ostatnim czasie zmiany rankingu.
Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Najlepsze SEO - pozycjonowanie docenianą formą reklamy
Opublikowano: 25-06-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:45 min
Pozycjonowanie jest coraz bardziej doceniane przez marketerów na całym świecie. A co za tym idzie - budżety reklamowe przeznaczane na SEO z roku na rok są systematycznie zwiększane. Jednocześnie lwią część wydatków na promocje firmy zaczynają przeznaczać na różne formy reklamy w Google. Obejmuje to między innymi linki sponsorowane, czyli kampanie CPC.
Autor
Karolina Świetlicka
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Inteligentne wyszukiwarki i semantyczne pozycjonowanie?
Opublikowano: 18-06-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min
Użytkownikom wyszukiwarek internetowych z pewnością marzy się urządzenie, które w lot pojmie czego szukają, o co dokładnie pytają i przedstawi odpowiednią odpowiedź. Wyszukiwarka semantyczna nie jest pomysłem nowym, natomiast stopień jej skomplikowania wciąż nie pozwala na stworzenie maszyny, która byłaby w stanie "rozumieć" dokładnie nasze zapytania.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się