Wyższy standard skuteczności
Blog

Pozycjonowanie

Wybierz dziedzinę
Binga coraz więcej
Opublikowano: 24-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:45 min
Porozumienie pomiędzy Yahoo i Microsoftem z lipca zeszłego roku, właśnie zaczyna przynosić realne efekty. Według ostatnich ustaleń, za sprzedaż reklam w wyszukiwarce Bing odpowiadać będzie ich partner, a obie wyszukiwarki (Yahoo i Bing) będą korzystać z tego samego algorytmu. Nie znaczy to jednak, że wyniki w obu serwisach będą identyczne. Czy to nowy rynek dla pozycjonowania i ogólnie branży SEM?
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Synonimy – dobry sposób na skuteczne pozycjonowanie
Opublikowano: 19-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min
SEO Copywriting, czyli tworzenie tekstów, które będą jednocześnie przyjazne, wartościowe dla użytkownika i algorytmów wyszukiwarek internetowych, być może właśnie przechodzi renesans. Nie wystarczy już skupiać się na wykorzystaniu w tekstach fraz, które pozycjonujemy. Czy niezbędne stanie się stosowanie synonimów, wyrażeń powiązanych?
Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Wyszukiwarkom i pozycjonowaniu kryzys nie straszny
Opublikowano: 11-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min
W dobie kryzysu gospodarczego część firm zwiększa inwestycje, część szuka oszczędności. A niektóre sektory gospodarki i branże bardzo szybko się rozwijają. Jak pokazuje niedawno przeprowadzony raport wyszukiwań w 2009 roku, wyszukiwarki internetowe, w tym przede wszystkim (oczywiście) Google, przeżywają wciąż dobę gigantycznego wzrostu popularności.
Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
SEO, szukanie pracy i pośredniak bez kolejek...
Opublikowano: 11-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min
W XXI wieku, w dobie Internetu i wyszukiwarek internetowych z Google na czele, poszukiwanie pracy wygląda zupełnie inaczej. Coraz mniej osób decyduje się chodzić po urzędach pracy i osobiście wyszukiwać dostępne oferty. Zamiast tego pierwsze kroki kierowane są do wyszukiwarki - przecież wpisując odpowiednie zapytanie, nie tylko można znaleźć mnóstwo dostępnych ofert pracy, ale też zaoszczędzić czas!
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Rel="canonical" - i duplikaty nie takie straszne
Opublikowano: 29-01-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min
Nie od dziś wiadomo, że duplikaty zdecydowanie nie sprzyjają pozycjonowaniu. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem na ich usunięcie, jest stworzenie zupełnie nowych, unikalnych treści. Nie zawsze jednak jest to możliwe! Jak w takim razie radzić sobie w takich sytuacjach? Z pomocą przychodzi specjalny znacznik rel="canonical". Wyjaśniamy jak z niego korzystać.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Czy Google działa jak mózg?
Opublikowano: 29-01-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min
To prawda, algorytmy wyszukiwarki Google są bardzo złożone. Czy jednak można je porównać do sposobu działania ludzkiego mózgu? Jedno z badań dowodzi, że istnieją pewne podobieństwa, choć inni naukowcy uważają, że jest to (jeszcze!) porównanie nieco na wyrost. Intrygujące jest jednak to, że wcale nie jest wykluczone, że w przyszłości Google ze swoimi algorytmami odwzoruje w większym lub mniejszym stopniu nasze sieciu neuronowe.
Autor
Karolina Wojtaszek
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Czy te ciasteczka szkodzą? O plikach cookies
Opublikowano: 30-12-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min
Głównym założeniem wyszukiwarki Google jest przedstawienie jak najlepszych wyników wyszukiwania. Najlepszych, czyli takich, które idealnie odpowiadają potrzebom danego użytkownika, wpisującego konkretne zapytanie. Trudno się więc dziwić nowej zmianie wprowadzanej przez wyszukiwarkę - personalizacji wyników na podstawie historii wyszukiwania (nie tylko dla tych zalogowanych).
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Google zmienia wygląd
Opublikowano: 07-12-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min
Obok częstszych, ale mniejszych zmian, wyszukiwarka Google wprowadza czasem znacznie większe odświeżenia funkcji, ale i wyglądu swoich usług i produktów. Ostatnio firma zdecydowała się na odważny krok mocniejszego odświeżenia wyglądu swojej strony głównej - a więc samej wyszukiwarki. Jest na pewno znacznie przejrzyście, ale czy internauci właśnie tego oczekują? Wydaj się, że tak!
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
SEO PR na ratunek
Opublikowano: 02-12-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min
Czarny PR nie jest niestety zjawiskiem niszowym, skrajnym. Stosunkowo często firmy padają ofiarami takich działań. W jaki sposób można się przed nimi bronić? Czy jest sposób, aby fałszywe opinie nie pojawiały się w wynikach wyszukiwania, które przecież są ustalane algorytmicznie? W tej sytuacji może pomóc SEO PR. Co to takiego? Wyjaśniamy na naszym blogu.
Autor
Marta Mencińska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Kochasz muzykę? Z Google znajdziesz ją jeszcze łatwiej!
Opublikowano: 26-10-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min
Google to od dawna nie tylko sama wyszukiwarka i powiązane z nią funkcje "wyszukiwarkowe". To prężnie działająca firma, inwestująca ogromne pieniądze w rozwój nowych technologii, nowych pomysłów oraz nowych produktów i rynków. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie głośno się zrobiło o nowej funkcji wyszukiwania muzyki. Czy jest to początek większego projektu?
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
USA i Polska - znajdź jedną różnicę w promocji online
Opublikowano: 15-10-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min
Wydatki reklamowe rosną, świadomi właściciele firm i prężnie działające działy marketingu doskonale wiedzą jak istotna jest reklama online i dobra strona internetowe. To w USA - w Polsce niestety jest z tym trochę gorzej. Ale są i podobieństwa pomiędzy naszymi krajami w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawiamy wyniki ostatnich raportów i badań.
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
3.40 - (5 głosów)
Czterowyrazowe zapytania zyskują
Opublikowano: 13-10-2009
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min
Zachowania użytkowników, korzystających z wyszukiwarki internetowej, stale ewoluują. Przyczynia się do tego nie tylko coraz powszechniejszy dostęp do Internetu i Google, ale również częste zmiany w layoucie tej wyszukiwarki. Jednocześnie coraz częściej konkretyzujemy swoje zapytania - zamiast bardzo ogólnych, wpisujemy te, które mają nam dać konkretną odpowiedź.
Autor
Anna Czekałowska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się