Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Jak pisać użyteczne i atrakcyjne tytuły i śródtytuły
Opublikowano: 14-03-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:30 min
Być może jesteś mistrzem pióra (albo klawiatury) i piszesz wysokiej jakości, atrakcyjne teksty, które porywają tłumy użytkowników. Jeżeli jednak nie nadasz temu tekstowi ciekawego, zachęcającego tytułu, bardzo prawdopodobne jest, że niewiele osób go przeczyta. Sprawdź, dlaczego te krótkie zdania są tak ważne i jak je pisać, aby zachęcić czytelników do przeczytania Twojego artykułu.
Autor
Anna Grubich
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Pozycjonowanie branży medycznej. Jak pisać teksty?
Opublikowano: 09-03-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:35 min
Ustawa o działalności leczniczej z 2011 roku (Dz. U. z 2011r. Nr 112 poz. 654) nakłada na branżę medyczną zakaz reklamy. Nie oznacza to jednak, że właściciele gabinetów lekarskich nie mają szans na to, by wyróżnić się wśród konkurencji. Wręcz przeciwnie – możliwości jest wiele. Trzeba to jednak robić zgodnie z obowiązującym prawem. Dziś podpowiadamy, jak skutecznie promować działalność medyczną w internecie.
Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.56 - (9 głosów)
Zostań Stephenem Kingiem copywritingu!
Opublikowano: 08-03-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:55 min
Tego nazwiska trudno nie kojarzyć. Najbardziej płodny twórca horrorów oraz powieści obyczajowych, którego książki zostały sprzedane łącznie w ponad 350 MILIONACH egzemplarzy, wie jak porywać tłumy i na dodatek doskonale się przy tym bawić. Stephen King chętnie dzieli się też swoimi spostrzeżeniami na temat pisania. Czemu więc nie skorzystać z jego rad w pracy Copywritera?
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (8 głosów)
Wygraj z blokadą pisarską!
Opublikowano: 27-02-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:00 min

Każdego dopada w końcu rutyna i to niezależnie od branży, w której się obraca. Tak już niestety jest, że gdy robimy coś codziennie, nagle zaczyna nam brakować sposobów, by wciąż wymyślać coś świeżego i dobrego. Jak tego uniknąć? Jak przełamać blokadę – szczególnie tę pisarską? Jak mieć zawsze głowę pełną pomysłów? Zapraszamy na mini sesję coachingową dla copywriterów, z której wszystkiego się dowiesz!

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
5.00 - (9 głosów)
7 sprawdzonych sposobów na pozyskiwanie leadów sprzedażowych online
Opublikowano: 16-02-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 13:35 min
Specjaliści ds. marketingu powtarzają niemalże jak mantrę, że aby zwiększyć sprzedaż online, należy generować leady. I mają oni rację! Bez podjęcia w tym kierunku żadnych działań nie można liczyć na spektakularne efekty. Wykorzystanie jednak kilku sprawdzonych metod na pozyskiwanie leadów sprzedażowych może szybko poprawić sytuację Twojej firmy na rynku!
Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (9 głosów)
Czy dobry content może wpłynąć na nasz mózg?
Opublikowano: 16-02-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:50 min
Nie od dziś naukowcy zajmują się badaniem źródeł poszczególnych reakcji człowieka na różne bodźce. W przypadku szczególnie atrakcyjnych sytuacji neurony w mózgu skupiają się na danej czynności sprawiając, że świadomość człowieka nie dostrzega innych bodźców, takich jak chociażby odgłosy otoczenia. Czy jednak te ustalenia mogą mieć jakiś wpływ na sposób tworzenia ciekawego contentu na stronę?
Autor
Anna Grubich
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (styczeń/luty 2018)
Opublikowano: 15-02-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:15 min
Druga połowa stycznia oraz pierwsza lutego wiązała się z licznymi emocjami - przeżywaliśmy akcję ratunkową na górze Nanga Parbat, cieszyliśmy się wspólnie spędzonymi chwilami z dziadkami, a także kibicowaliśmy (i dalej kibicujemy!) Polakom biorącym udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang. Widać to w rankingu Doodli, trendów oraz artykułów na The Keyword.
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
6 błędów, które zniszczą twoją reputację w social media
Opublikowano: 13-02-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 6:45 min
Social media są jak broń obosieczna – mogą odwrócić się zarówno przeciwko obserwatorom, jak i przeciwko właścicielom profili. Dobrze użyte mogą przynieść wiele korzyści. Komunikacja wymaga jednak pewnej strategii, bo nieraz wystarczy jeden wizerunkowy błąd, aby totalnie pogrążyć reputację firmy. A w internecie nic nie ginie! Czego zatem należy wystrzegać się w mediach społecznościowych?
Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.64 - (11 głosów)
Słowa, których każdy Copywriter powinien unikać w tekstach
Opublikowano: 31-01-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:05 min

Możemy się z nimi spotkać dosłownie wszędzie - na stronach internetowych, w czasopismach, a także broszurach ofertowych. Zapychacze, czyli zbędne sformułowania w tekstach, które nie posiadają żadnej wartości informacyjnej, a czasem wręcz wprowadzają jeszcze większy zamęt w naszej głowie. O jakie zwroty chodzi? Jakich słów lepiej unikać, szczególności w tekstach sprzedażowych?

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.00 - (9 głosów)
Nowy Rok, nowy copywriting
Opublikowano: 22-01-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:55 min

W nowy rok weszłam z nową energią. Nie oznacza to, że pozbyłam się starych problemów. Przyznaję, czasem wymyślenie angażującego uwagę tematu nie należy do najłatwiejszych. Po kilku latach pracy w zawodzie wiem jak łatwo wpaść w rutynę, a z drugiej strony mam też sprawdzone sposoby jak wyłączyć ABS (absolutny brak sugestii) i wystartować z tematem. Wiecie jak? Chyba mogę Wam uchylić rąbka tajemnicy.

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.86 - (7 głosów)
Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (grudzień 2017/styczeń 2018)
Opublikowano: 15-01-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:00 min

Święta już za nami - rozpoczęliśmy kolejny rok. Widać to zarówno po trendach, jak i po postach na blogu Google, które podsumowują dotychczasowe wydarzenia, jak i przypominają o planach na następne kilka miesięcy. Za to w Doodlach jak zawsze królują rocznice - ludzi, wydarzeń, a także… roślin. Powróciła również znana wszystkim mysz! Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w 2018 roku rankingiem.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (7 głosów)
Zostań gwiazdą Twittera!
Opublikowano: 04-01-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:10 min
Zazwyczaj, jeżeli już decydujemy się na założenie konta w mediach społecznościowych to chcemy, by nasz profil zdobył jak największą popularność. Szczególnie, jeżeli zakładamy konto naszej marki, którą chcemy w ten sposób wypromować i jednocześnie zbudować jej pozytywny wizerunek. Jak jednak sprawić, by stworzone konto zebrało wielu odbiorców? Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz w tym poście.
Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
5.00 - (8 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się