Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Dziennikarstwo obywatelskie
Opublikowano: 27-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Rozwój Sieci pozwolił na pojawienie się wielu form ludzkiej aktywności w innych dziedzinach. Wraz z Internetem narodziło się dziennikarstwo obywatelskie. Teraz nie tylko profesjonalny dziennikarz, ale także zwykły uczestnik życia publicznego może przekazać istotną informację lub zrelacjonować ważne wydarzenie. Portale internetowe coraz chętniej korzystają z takiego wsparcia.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Dobry patent na zarządzanie – 7milowy
Opublikowano: 20-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 3:25 min
Prowadzenie małej firmy nie oznacza, że jej sukces będzie równie niewielki - wręcz przeciwnie! Udowadnia to współpraca z firmą 7milowy, która szturmem zdobyła rynek i utrzymuje się na fali. Wsparcie Sunrise System sprawiło, że przedsiębiorstwo utwierdziło swoją pozycję w biznesie. Na czym opiera swój sukces? Przede wszystkim na produktach wysokiej jakości.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Bajki robotów
Opublikowano: 19-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:40 min
Roboty chodzą, węszą i robią różne inne dziwne rzeczy... oczywiście w przenośni :) w rzeczywistości to bardzo sprawne programy komputerowe, które działają zgodnie z algorytmem. Nie wszystkie roboty "poruszają się" tak samo. Istnieją między nimi subtelne różnice, które warto znać. Wszystko zależy bowiem od wyszukiwarki i jej sposobu działania. Sprawdźmy, jakie to różnice.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Google mówi „tak”
Opublikowano: 17-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min

Kto pyta, nie błądzi. Stare jak świat powiedzenie ma słuszność także w świecie Internetu. Zastanawialiście się kiedyś, czy Google popiera działania SEO? Oczywiście, że tak - ale tylko te uczciwe i zgodne z proponowaną polityką. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w tym kierunku warto zapoznać się z informacjami z centrum pomocy dla webmasterów. Czeka tam mnóstwo cennych wskazówek dotyczących SEO!

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Niepapierowy papier...
Opublikowano: 12-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min
Nadchodzi nowa era, która może zupełnie zmienić naszą kulturę: e-papier. Czy obecność ekologicznego papieru wyprze druk? Takie prognozy nie brzmią optymistycznie, ale są prawdopodobne. Choć wielu jest zwolenników książek oraz gazet, którzy nie wyobrażają sobie, aby z ich półek mógł zniknąć tradycyjny papier. Mimo wszystko takie pytania warto zadawać i dostrzegać także plusy tego rozwiązania.
Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Cegiełka do cegiełki, kamyczek do kamyczka....
Opublikowano: 11-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:05 min

Konkurencja nie śpi. Dlatego nie jest łatwo wybić się na rynku i utrzymać pozycję lidera w branży. Myślicie, że wystarczy kosztowna kampania reklamowa? Otóż nie. Zamiast inwestować w jednorazowe akcje, warto postawić na długofalowe działania – budowanie świadomości marki w umysłach dotychczasowych, ale i potencjalnych klientów. Jak zatem wyróżnić firmę na tle innych? My stawiamy na e-branding.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Dobra pozycja na parkiecie...
Opublikowano: 11-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min

Jak uzyskać i utrzymać dobrą pozycję na parkiecie? Co zrobić, by inni nie przyćmili naszej popularności? Wprawdzie na parkiecie tanecznym się nie znamy i nie powiemy Wam, jak zostać królem imprezy, ale za to doskonale znamy się na parkiecie giełdowym. Stąd też wiemy, że spadek pozycji strony internetowej przedsiębiorstwa w wyszukiwarkach może spowodować spadek popularności akcji firmy na giełdzie.

Autor
Tomasz Wieczorek
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Google dba o oryginalność - procedury dotyczące praw autorskich
Opublikowano: 09-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 3:05 min

Zauważyliście, że ktoś rozpowszechnia w sieci teksty bądź inne materiały Waszego autorstwa bez Waszej zgody? Z jednej strony czujecie się docenieni – wszak oznacza to, że Wasza twórczość naprawdę się podoba. Z drugiej strony jednak ktoś przywłaszcza sobie Wasze dzieło. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak upomnieć się o swoje prawa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Historia pierwszego śmiecia
Opublikowano: 05-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 3:25 min

Zaśmieca skrzynkę, blokuje miejsce, powoduje stratę czasu, a także utratę zaufania oraz ogólne poirytowanie. O czym mowa? O wszechobecnym spamie! Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem i jakie są jego początki? Skąd pochodzi największa liczba wiadomości spamowych? Odpowiedzi szukajcie w naszym artykule o historii spamu oraz zagrożeniach, jakie za sobą niesie.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Czy wiesz, że Google to nie tylko wyszukiwarka?
Opublikowano: 04-06-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Pierwsze skojarzenie z Google? Oczywiście wyszukiwarka internetowa! Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z ogromu możliwości, jakie daje nam Google. Gmail, Google Maps, Google Earth, Google Talk i wiele, wiele więcej… Jesteście ciekawi, jakie asy w rękawie kryje Google?  Warto zgłębić temat – być może okaże się, że potrzebne Ci narzędzia i programy cały czas masz na wyciągnięcie ręki!

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Shopping w sieci – gdzie wydają Polacy
Opublikowano: 29-05-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

Jeszcze kilka lat temu satysfakcjonujące zakupy bez wychodzenia z domu wydawały się niemożliwe. Dziś coraz więcej osób korzysta z usług sklepów internetowych. Dlaczego? Bo to proste, szybkie, dostępne i niewiarygodnie wygodne! Zakupy możemy robić zawsze i wszędzie, a jedynym ograniczeniem jest stan naszego konta. Jak to wygląda w Polsce? Czy już na dobre opanowała nas mania internetowego shoppingu?

Autor
Bartosz Rybacki
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Kliknięcie kontrolowane
Opublikowano: 28-05-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Zastanawiasz się, kim są użytkownicy zaglądający na Twoją stronę internetową? Chciałbyś poznać ich wiek, płeć i preferencje zakupowe? Dobra droga! Poznając bliżej użytkowników sieci, poznasz ich potrzeby. A to z kolei pozwoli Ci dopasować swoją ofertę do ich oczekiwań. Proste, prawda? W takim razie zachęcamy do lektury naszego artykuły na temat badań dotyczących internautów.

Autor
Tomasz Wieczorek
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się