Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Czy to prawda? Nagrody co 5 miliardów wyszukiwań w Google
Opublikowano: 25-01-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 2:55 min

Strona Google poczęstowała Cię nagle stosem konfetti i informacją, że właśnie w ramach wykonania 5-miliardowego wyszukiwania wygrałeś toster? Gratulacje – właśnie padłeś ofiarą internetowego scamu, czyli oszustwa bazującego na zaufaniu i łatwowierności. Jak to jest, że tyle osób daje się nabrać na nagrodę od Google? To efekt przemyślanego designu i wykorzystania ogromnej popularności wyszukiwarki.

Autor
Michalina Grzegorzewska
Ocena artykułu
4.13 - (96 głosów)
OK Google po polsku! Czy weszliśmy do nowej rzeczywistości z Asystentem Google?
Opublikowano: 22-01-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 4:35 min

Prawdopodobnie na tak postawione pytanie Asystent Google Wam nie odpowie albo udzieli wymijającej odpowiedzi. Jednak sam fakt, że możecie z nim porozmawiać po polsku to już naprawdę coś! To niewątpliwie duży krok w kierunku zastosowania sztucznej inteligencji w codziennym życiu przy wykorzystaniu rodzimej mowy. Do tej pory był to anglojęzyczny przywilej.

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Storytelling, czyli SEO tysiąca i jednej historii
Opublikowano: 21-01-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 5:15 min

Jeśli wierzyć znanej baśni, Szeherezadzie udało się uniknąć śmierci z ręki sułtana tylko dlatego, że umiała opowiadać piękne historie, które trzymały w napięciu i których zakończenia arabski książę nie mógł się doczekać.  Dziś umiejętność storytellingu przydaje się copywriterom w zupełnie innej walce – o tworzenie angażującej treści i budowanie wokół marki oddanej społeczności.

Autor
Michał Maćkiewicz
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (grudzień 2018/styczeń 2019)
Opublikowano: 18-01-2019
Czas potrzebny do przeczytania: 3:35 min
W 2019 roku, oczywiście, również będziemy co miesiąc publikować ranking top 5 w Google. W końcu każdy ma ochotę zapoznać się z najlepszymi Doodlami, ciekawymi artykułami w The Keyword czy też najpopularniejszymi trendami z ostatnich 30 dni. Przełom grudnia i stycznia wiąże się przede wszystkim z tematyką świąteczną, ale znajdziecie też kilka niespodzianek.
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Teksty specjalistyczne - jak pisać je sprawnie, nie bedąc ekspertem?
Opublikowano: 20-12-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:30 min

Przychodzi czasem taki moment w życiu copywritera, kiedy musi on porzucić pisanie rzeczy lekkich i przyjemnych, a usiąść do tekstu, który bardziej niż zachęcać do zakupu czy skorzystania z usług, udzielać będzie fachowych informacji na wybrany temat. Nie brzmi to wcale łatwo, a w praktyce okazuje się często jeszcze trudniejsze, tym bardziej, że po drodze bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę.

Autor
Michał Maćkiewicz
Ocena artykułu
4.71 - (7 głosów)
Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (listopad/grudzień 2018)
Opublikowano: 14-12-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min

Po raz ostatni w tym pełnym wrażeń roku przygotowaliśmy dla Was ranking najciekawszych Doodli i artykułów na blogu The Keyword, a także najpopularniejszych zapytań wprost z Google Trends. Od tańca Mestre Bimba, przez zwiększenie produktywności w pracy, po skoki narciarskie! Nie zapomnieliśmy także o zjawiskowym deszczu meteorów oraz nagłym pojawieniu się elektrycznych hulajnóg w polskich miastach.

Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Marketing internetowy w turystyce
Opublikowano: 12-12-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:45 min

Internet to potężna broń w walce o turystę. Według badań wykonanych w 2012 roku aż 64% osób planujących wakacyjnych wyjazd robiło to przy użyciu portali społecznościowych. Jeśli jesteś właścicielem pensjonatu lub hotelu, zadbaj o kilka aspektów swojego wizerunku w Internecie. Podpowiemy Ci jak prowadzić dialog, który pomaga prężnie działać w mediach społecznościowych.

Autor
Dominika Pawelec
Ocena artykułu
5.00 - (8 głosów)
Czym jest FOMO i jak się przed nim bronić?
Opublikowano: 11-12-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min
Każdego dnia jesteśmy zasypywani ogromną ilością informacji. Słyszymy je w radiu, telewizji, w pracy, od znajomych, albo czytamy w internecie. Na pierwszy rzut oka, wydaje się to zupełnie normalne, bo przecież ludzi od zawsze otaczały informacje. Jednak nie było ich tak wiele jak teraz, a już na pewno nie wpływały one tak mocno na nasze życie. Czy w takim razie powinniśmy bać się że zasypią nas informacje? Jaki wpływ może to mieć na nasze życie? Sprawdźcie sami!
Autor
Kinga Niemczewska
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Podstrona z cennikiem - sprawdź, w czym może Ci pomóc!
Opublikowano: 23-11-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:50 min

Nie od dziś wiadomo, że użytkownicy internetu są wygodni i nie lubią, kiedy poszukiwanie informacji wymusza na nich podejmowanie dodatkowych czynności. W pełni uzupełniona podstrona z cennikiem jest ich częstym sprzymierzeńcem podczas przeglądania sieci, jednak łatwość i wygoda to nie jedyna korzyść wypływająca z posiadania na swojej witrynie takiej zakładki.

Autor
Michał Maćkiewicz
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (październik/listopad 2018)
Opublikowano: 16-11-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:40 min
W tym miesiącu w naszym rankingu Doodli bliżej zapoznacie się z różnymi sposobami na świętowanie Dnia Zmarłych. Co więcej poznacie tajniki ochrony zagrożonych gatunków morskich, a także techniczną stronę ekspedycji na Antarktydę. Nie zabrakło również 100-lecia niepodlegości Polski, wyborów samorządowych czy nawet wglądu do umysłu konsumentów. Ufff... trochę się tego uzbierało, więc na pewno nie będziecie się nudzić!
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
3 sposoby na to, jak uatrakcyjnić bloga
Opublikowano: 15-11-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:25 min
Prowadzisz bloga? Prawdopodobnie jesteś jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie, ponieważ robisz to co lubisz i piszesz o tym, na czym się znasz. Gdyby tylko za chęciami i wiedzą szła jeszcze popularność wpisów, byłoby idealnie. Co zrobić, żeby Twój plan nie spalił na panewce? Jak sprawić, aby ruch na stronie był większy, a pozycje w wyszukiwarce zadowalające? Czas nieco podlansować bloga!
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Jak UX i UI wspierają SEO?
Opublikowano: 29-10-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:50 min
Gdybyśmy zapytali was o to, jakie strony internetowe są najlepsze, pewnie odpowiedzielibyście, że nie tylko te o interesującej grafice, ale przede wszystkim takie, z których korzysta się szybko i wygodnie. UX (user experience) i UI (user interface) to ważne elementy wpływające na komfort internautów. Sprawdźcie, na czym polegają UX i UI oraz w jaki sposób mogą być one wsparciem dla SEO?
Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się