Wyższy standard skuteczności
Blog

Marketing internetowy

Wybierz dziedzinę
Rynek reklam 2010 i prognozy na 2011
Opublikowano: 30-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Tegoroczne nakłady na reklamę na rynku krajowym nie przedstawiają się imponująco. Jednak prognozy na kolejny rok przewidują, że czeka nas przełom. Już teraz szacuje się znaczny wzrost środków przeznaczonych na kampanie reklamowe. Jakie media zyskają najwięcej? Czy Internet wyprze telewizję? Informujemy o tym, co czeka rynek reklamy w Polsce w roku 2011.

Autor
Maciej Jurek
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Bing kusi nagrodami
Opublikowano: 28-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min

Wszyscy lubimy być nagradzani. Microsoft postanowił wykorzystać tę cechę i uruchomił własny program lojalnościowy, który ma na celu promocję wśród użytkowników wyszukiwarki Bing. Jak działa Bing Rewards? Użytkownicy dostają punkty za ustawienie wyszukiwarki Microsoftu jako strony startowej, wyszukiwanie oraz testowanie nowości. Brzmi kusząco? Poznaj szczegóły programu.

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
4.00 - (2 głosy)
Czy Internet zastąpi inne media?
Opublikowano: 27-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Wygląda na to, że już niedługo telewizja czy prasa w ogóle przestaną się liczyć. Znaczenie będzie miał tylko Internet, który już od 2008 roku jest najczęściej wykorzystywanym źródłem informacji. W Polsce jednak ta tendencja jest nieco bardziej subtelna, chociaż wraz ze zmianą pokolenia rola Internetu rośnie. Jak konkretnie przedstawiają się te liczby? Tego dowiesz się z tego postu!

Autor
Michał Tomczak
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Facebook przed Google
Opublikowano: 22-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min

Czy wyszukiwarka Google odchodzi w zapomnienie? Według najnowszych danych bowiem amerykańscy internauci spędzają więcej czasu na Facebooku niż na wyszukiwaniu informacji w Google! Nie lepiej jest z danymi dotyczącymi wyszukiwarki Yahoo – ten serwis już od jakiegoś czasu regularnie traci użytkowników. Więcej na ten temat zdradzamy w tym artykule – zachęcamy do lektury.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
4.00 - (1 głos)
Google TV wchodzi do gry
Opublikowano: 21-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Cóż za nowość! Czy słyszeliście już o Google TV? Kilka firm miało ostatnio szansę przetestować ten wynalazek. Czyżby nadchodził koniec tradycyjnej telewizji, która miałaby ustąpić miejsce platformie internetowej? Z tego postu dowiesz się, jak wyglądały testy i na czym w ogóle ma polegać transmisja strumieniowa na łamach należącego do koncernu Google serwisu YouTube.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Android Google coraz wyżej
Opublikowano: 20-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:40 min

Zgadnijcie, jaki system operacyjny cieszy się coraz większą popularnością? Oczywiście, że chodzi o Android od Google! Prognozy są zgodne – do końca 2014 roku Android będzie używany na 30% używanych urządzeń mobilnych. Takim sposobem już niedługo uplasuje się na drugim miejscu, jeżeli chodzi o najczęściej wybierany system. Nie ma się czemu dziwić – Android naprawdę daje radę!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Google Instant
Opublikowano: 09-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min

Odgadując nasze myśli - tak w trzech słowach można opisać nowe ulepszenie, zaprezentowane przez wyszukiwarkę Google. W niektórych krajach od kilku dni można zauważyć, że wyniki wyszukiwania wyświetlają się użytkownikom już w momencie wpisywania pierwszych liter słów kluczowych - starając się w ten sposób przewidzieć ich zapytanie. Przedstawiamy Google Instant.

Autor
Maciej Jurek
Ocena artykułu
4.50 - (2 głosy)
Google Goggles
Opublikowano: 03-09-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:50 min

Gigant z Mountain View nie przestaje zaskakiwać użytkowników wprowadzanymi przez siebie nowościami. Tym razem mamy do czynienia z aplikacją Google Goggles, która umożliwia wyszukiwanie informacji przy pomocy wykonanego telefonem komórkowym zdjęcia. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie przedmiotowi, który nas interesuje. Mamy do czynienia z chwilową ciekawostką, czy ulepszeniem, które na stałe zmieni sposób wyszukiwania informacji?

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Ciekawie na rynku mobilnych wyszukiwarek
Opublikowano: 23-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 2:10 min

Zgadnijcie, ile dorosłych Amerykanów posiada własne telefony komórkowe? 83%, z czego 20% stanowią smartfony! To znaczy tylko jedno – szykują się naprawdę wielkie zmiany. Rynek mobilnych wyszukiwarek regularnie zwiększa swoje znaczenie. A do tego krążą plotki, że Apple, jako największa konkurencja Google’a, przymierza się do opublikowana swojej własnej mobilnej wyszukiwarki. Co jeszcze ciekawego w tym temacie? Przeczytajcie sami!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Raport comScore: płeć a Internet
Opublikowano: 23-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

W świadomości każdego z nas krąży mit, jakoby z Internetu korzystali sami mężczyźni. Prawda jest jednak taka, że kobiety równie często przebywają „w sieci”. Zrealizowany niedawno raport przeprowadzony przez comScore pokazał, jaki istnieje podział procentowy ze względu na płeć wśród dzisiejszych użytkowników Internetu. Jesteście ciekawi, jakie są wnioski? Sprawdźcie!

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Gmail.pl na sprzedaż?!
Opublikowano: 20-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:25 min

Czy domena Gmail.pl dołączy za moment do grona najdroższych domen wszech czasów, w których znajdują się już takie pozycje, jak opony.pl, kino.pl oraz lekarze.pl? To już pewne. Teraz pozostaje tylko obserwować, czy zajmie wśród nich najwyższe miejsce – na ten moment cena za tę domenę jest już sześciocyfrowa. Aukcję, która jeszcze trwa przez kilka godzin, odwiedziło ponad 73 tysiące osób.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Internet ma 19 lat
Opublikowano: 20-08-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 0:55 min

Sto lat, sto lat... chciałoby się rzec. Ale czemu tylko sto? Powstanie Internetu w Polsce dało nam tak wiele możliwości, że mamy nadzieję, że nigdy go nie zabraknie! W końcu to dzięki niemu powstało wiele nowych dziedzin gospodarki. Nie mówiąc już o tym, że możemy kontaktować się z ludźmi znajdujących się niemal na całym świecie. Dlatego powiemy tylko – Internecie, zostań z nami!

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się